Kia wprowadza technologię Plug&Charge ładowania aut elektrycznych

Kia wprowadza technologię Plug&Charge w swoich samochodach elektrycznych w Europie. Po raz pierwszy usługa Plug&Charge będzie dostępna w Kia EV9 i stopniowo zostanie udostępniona w pozostałych modelach elektrycznych marki. Technologia ta umożliwia użytkownikom samochodów elektrycznych marki Kia, korzystających z usług wyspecjalizowanych dostawców usług ładowania (eMobility Provides) jak np. Kia Charge, podłączenie auta elektrycznego do dowolnej publicznej stacji ładowania, która obsługuje technologię Plug&Charge oraz rozpoczęcie procesu ładowania i naliczenie opłaty bez żadnej dodatkowej identyfikacji. Uwierzytelnienie użytkownika jest w pełni zautomatyzowane. Wprowadzając technologię Plug&Charge do swoich samochodów elektrycznych, Kia zapewnia klientom dostęp do najnowszej technologii szybkiego, bezpiecznego i wygodnego ładowania.


Plug&Charge to bardzo wygodna technologia, która ogranicza konieczność ręcznej obsługi, co przekłada się na szybsze i jeszcze bardziej bezproblemowe ładowanie niż dotychczas” – mówi Sjoerd Knipping, wiceprezes ds. marketingu i produktów w Kia Europe. „Oferując naszym klientom modele elektryczne, a także najbardziej zaawansowane rozwiązania w zakresie ładowania, ułatwiamy im przejście na zrównoważoną mobilność, a także udowadniamy, że jesteśmy poważnym graczem na wysoce konkurencyjnym rynku aut elektrycznych w Europie”.


Całkowicie zautomatyzowane, łatwe i bezpieczne ładowanie

Plug&Charge to zasadniczo metoda identyfikacji wbudowana bezpośrednio w samochód, która umożliwia jego komunikację ze stacjami ładowania, które obsługują tę technologię. Użytkownik po prostu podłącza samochód do stacji ładowania i proces rozpoczyna się automatycznie. Usługa spełnia wszystkie zasady bezpieczeństwa i nie wymaga żadnych dodatkowych czynności. Do tej pory, przed rozpoczęciem ładowania potrzebna była weryfikacja konta w punkcie ładowania, co zwykle odbywało się za pomocą karty RFID lub aplikacji mobilnej, takiej jak Kia Charge.

Całkowicie bezpieczna usługa Plug&Charge wykorzystuje zautomatyzowaną wymianę certyfikatów cyfrowych pomiędzy samochodem a ładowarką, która identyfikuje konto klienta i powiązaną z nim umowę ładowania z kontem Kia Charge kierowcy. Ekosystem Hubject Plug&Charge zarządza wymianą certyfikatów pomiędzy zainteresowanymi stronami, które obsługują technologię Plug&Charge – operatorami punktów ładowania (CPO), operatorami mobilności (MO) i producentami oryginalnego sprzętu (OEM). Powyższa wymiana jest zgodna z międzynarodową normą ISO 15118.


Usługa Plug&Charge upraszcza proces ładowania i nie umniejsza zalet aplikacji Kia Charge – nawigacji, aktualizacji danych w czasie rzeczywistym, które dotyczą np. opłat za ładowanie i dostępności ładowarek, a także możliwości filtrowania po takich kryteriach, jak typ wtyczki, prędkość ładowania i rodzaj dostępu. Dzięki technologii bezproblemowego ładowania Plug&Charge kierowca po prostu odłącza samochód po zakończeniu ładowania i odjeżdża, a opłata jest automatycznie doliczana do jego miesięcznego rachunku, zgodnie z umową.

Wspólnie z naszymi partnerami, takimi jak DCS (dostawca usług mobilnych), Hubject (dostawca usług Plug&Charge) i kilkoma operatorami sieci ładowarek, jak IONITY, wykorzystujemy w Kia najnowszą technologię, aby poprawić jakość obsługi klienta” – podsumował Knipping. W gamie zaawansowanych technologii ładowania oferowanych przez markę Kia, usługa Plug&Charge dołącza do Kia Connect, Kia Charge i Kia Route Planner.

źródło: Kia Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Kia

Kia EV9 - Flagowy SUV Elektryczny z Zasięgiem Ponad 500 km
Kia EV9 - Flagowy SUV Elektryczny z Zasięgiem Ponad 500 km

KIA | Wszystkie wersje Kia EV9 oferowane w Polsce zapewniają zasięg ponad 500 km według WLTP, a najbardziej wydajna – nawet 563 km

Jubileuszowa Kia Sportage na 30-lecie modelu - cennik
Jubileuszowa Kia Sportage na 30-lecie modelu - cennik

NOWOŚĆ! | Kia Sportage może poszczycić się bogatym dziedzictwem, które ma już 30 lat i doczekało się aż pięciu generacji. Z tej okazji debiutuje w naszych salonach edycja jubileuszowa, z wieloma atrakcyjnymi zmianami.

NOWA KIA EV9 - CENA W POLSCE
NOWA KIA EV9 - CENA W POLSCE

CENNIK ⚡ Znamy już cennik najnowszej Kia EV9, nowego flagowego elektrycznego SUV-a z trzema rzędami siedzeń.

Najnowsze oferty

Kia Stinger GT 3.3 V6 T-GDI 366KM 8AT AWD Harman Kardon! 1 Właściciel! Salon PL!
 • Model: Stinger
 • Typ nadwozia: Sedan / Limuzyna
 • Przebieg: 71515 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2019
Kia Ceed 1.5 T-GDI 160KM, kombi, wersja M, faktura VAT23%, polski slaon
 • Model: Ceed
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 38500 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022
Kia Stonic 1.0 100KM, automat, wersja Business Line, FV23%, po serwisie, salon PL
 • Model: Stonic
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 29490 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022

Odwiedź nasze salony