Kia K4 - kompaktowy sedan nowej generacji

Kia ujawniła zdjęcia nadwozia i wnętrza modelu K4. Kompaktowy sedan nowej generacji odzwierciedla odważne podejście marki do ciągłego rozwoju i wnosi do branży odważny i nowatorski design oraz innowacyjne rozwiązania.


Nadwozie kompaktowego sedana K4 – zainspirowane filozofią projektowania marki Kia „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”, a w szczególności jej filarem „Moc postępu” – symbolizuje niesłabnącą determinację producenta w tworzeniu jak najbardziej inspirujących, innowacyjnych i estetycznie zaawansowanych rozwiązań z zakresu mobilności.


Każdy kontur, krzywizna i szczegół K4 zostały starannie przemyślane i wykonane zgodnie z filozofią projektowania „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”, łączącą czyste powierzchnie i technologiczne detale w odważną, spójną całość. Każdy detal dodatkowo wzmacnia relację między marką a designem” – mówi Karim Habib, wiceprezes wykonawczy i szef Kia Global Design.


Wygląd zewnętrzny – nowe możliwości dzięki progresywnej dynamice

Styliści marki Kia stworzyli nowoczesny i niepowtarzalny kształt nadwozia, wykorzystując połączenie logicznie ułożonych kwadratów w pozornie nielogiczny sposób, co projektanci nadwozia nazywają „Twist Logic”. Przepływ światła pomiędzy na przemian ułożonymi kwadratami podkreśla kształt, który przebiega przez całe nadwozie. To przełomowe podejście do projektowania jest widoczne zwłaszcza wtedy, gdy na K4 patrzy się z profilu.

Widziana z przodu Kia K4 od razu zwraca uwagę. Pionowe reflektory, umieszczone na skrajnych krawędziach przodu, podkreślają szerokość nadwozia, podczas gdy światła do jazdy dziennej łączą się z poziomymi chromowanymi listwami, aby jeszcze bardziej podkreślić wyrafinowany wygląd K4. Najnowsza wersja oświetlenia, oparta na motywie konstelacji, stanowi dalszą ewolucję charakterystycznego elementu, którym jest tzw. twarz tygrysa.

Patrząc na sedana od tyłu, K4 emanuje tą samą siłą i dynamiką, co z przodu. Pionowe lampy, umieszczone na skrajach nadwozia, przebiegają w dół w stronę szerokiego zderzaka. Dyfuzor wbudowany w zderzak dopełnia całości jako mocny, graficzny detal.

Design wnętrza – połączenie innowacyjnej technologii i wyjątkowego komfortu z atrakcyjnością wizualną i świetną funkcjonalnością

Filozofia projektowania „Przeciwieństwa, które się uzupełniają” wykorzystuje połączenie dwóch pozornie przeciwstawnych koncepcji. To radykalne podejście doskonale ilustruje K4, gdzie „oczekiwana” koncepcja kokpitu zorientowanego na kierowcę spotyka się z „nieoczekiwanym” układem, tworząc niepowtarzalny charakter wnętrza K4.


„Oczekiwanym” w segmencie kompaktowych sedanów jest wnętrze zorientowane na kierowcę, co w przypadku K4 staje się „nieoczekiwane”. Zamiast tradycyjnego układu ekranów i elementów sterujących skierowanych w stronę kierowcy, wnętrze izoluje kierowcę od pasażera za pomocą śmiałego podziału graficznego. Podział ten wyraźnie oddziela dwie przestrzenie – kokpit kierowcy, który ma charakter techniczny od kabiny pasażerskiej, która jest wygodna. Kontrastowe elementy techniczne kokpitu dla kierowcy z elementami zapewniającymi komfort dla pasażera zapewniają idealną równowagę między racjonalnością a emocjami.


Pasażerowie mogą wybierać spośród szeregu opcji oświetlenia, aby oświetlić wyrafinowaną kabinę K4. Na tablicy rozdzielczej dominuje duży centralny ekran i elegancko zaprojektowana konsola środkowa, jeszcze bardziej podkreślająca podział między kierowcą i pasażerem. Klasyczne przyciski i elementy sterujące ograniczono do minimum, a obrotowy kontroler umożliwia szybką i intuicyjną interakcję z funkcjami samochodu. Poniżej znajdują się cztery przyciski, które umożliwiają sterowanie ogrzewaniem, klimatyzacją i wentylacją.

Oferowana jest spora gama nowych wykończeń, materiałów, wzorów i kolorów siedzeń, w tym Szary Medium, Zielony Slate, Brązowy Canyon i Czarny Onyx, które jeszcze bardziej podkreślają wyrafinowany i luksusowy charakter wnętrza K4.

KIA K4 - Premiera 2024

Światowa premiera Kia K4 odbędzie się 27 marca 2024 roku podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku. Kia przeprowadzi transmisję na żywo z premiery w Nowym Jorku, do której wszyscy mogą dołączyć na stronie. W klasie kompaktowych sedanów K4 wprowadza nowe standardy w zakresie designu, innowacyjności i jakości jazdy. Kolejne zdjęcia Kia opublikuje przed światową premierą

źródło: Kia Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Kia

Nowa Kia Sorento – już można zamawiać dużego SUV-a
Nowa Kia Sorento – już można zamawiać dużego SUV-a

KIA | Nowa Kia Sorento – już można zamawiać dużego SUV-a oferowanego z mocnym silnikiem Diesla i w wersji 6- lub 7-miejscowej w takiej samej cenie. Nowa Kia Sorento została mocno odświeżona pod względem stylistyki nadwozia i jego kolorów, nowe są także ekologiczne materiały we wnętrzu

Jeszcze doskonalsza, zelektryfikowana jazda - Nowa Kia Sorento - Cennik
Jeszcze doskonalsza, zelektryfikowana jazda - Nowa Kia Sorento - Cennik

KIA | Zainspirowany nową, odważną wizją przyszłości, dynamiczny design SUV-a wyraża doskonałą równowagę pomiędzy efektownością a spokojem. Nowa Kia Sorento wygląda solidnie i jednocześnie jest wyrafinowana. 

Deszcz nagród dla Kia EV9 – z tytułem Światowego Samochodu Roku 2024 na czele
Deszcz nagród dla Kia EV9 – z tytułem Światowego Samochodu Roku 2024 na czele

KIA | Kia EV9 zdobyła prestiżowy tytuł Światowego Samochodu Roku 2024 i Światowego Auta Elektrycznego Roku 2024


Najnowsze oferty

Kia Sportage 1.6 T-GDI 150KM 6MT, Business Line, Experience Green
 • Model: Sportage
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 29210 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022
Kia XCeed 1.6 GDI PHEV 6DCT Business Line
 • Model: XCeed
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 6 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023
Kia Sportage 1.6 T-GDI 150KM MHEV 7DCT! Wersja M+Smart! 1 Właściciel! Salon PL! GW!
 • Model: Sportage
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5145 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony