Już można zamawiać nową Kia Sorento z napędem hybrydowym i hybrydowym typu plug-in

Niezależnie od układu napędowego, wyposażenie poszczególnych wersji nowej Kia Sorento – L, XL i Prestige Line – jest analogiczne. Jedyna różnica polega na rozmiarze obręczy kół z lekkich stopów, które w odmianach hybrydowych – HEV i PHEV – standardowo mają średnicę 19 cali w każdej wersji wyposażenia. Seryjne wyposażenie najbogatszej wersji Prestige Line obejmuje boczne poduszki powietrzne w drugim rzędzie (dopłata 1 000 zł), elektrycznie regulowaną kolumnę kierownicy z pamięcią ustawienia (2 000 zł), boczne czujniki parkowania (1 000 zł), przednie fotele z funkcją relaksu (4 000 zł), fotel kierowcy z masażem oraz regulowanym podparciem bocznym (2 000 zł), czytnik linii papilarnych (1 000 zł) oraz cyfrowy kluczyk (1 000 zł).


Nowa Kia Soreno - CENA

Nowa Kia Sorento w wersji hybrydowej (HEV) jest dostępna z napędem na przednie lub na cztery koła. Pierwsza z nich kosztuje 223 400 zł, druga jest o 9 tys. zł droższa. Odmiana hybrydowa typu plug-in seryjnie ma napęd na cztery koła. Jej ceny zaczynają się od 245 900 zł. W wersjach L i XL nowa Kia Sorento jest dostępna jako 7-miejscowa. Topowa odmiana Prestige Line jest oferowana, do wyboru, jako 6- lub 7-osobowa, które kosztują tyle samo niezależnie od liczby miejsc – 270 900 zł w wersji z napędem na przednie koła i 279 900 zł z napędem na cztery koła. Kia Sorento PHEV Prestige Line została wyceniona na 293 400 zł.

Jednocześnie oszczędna i dynamiczna jazda dzięki hybrydowym zespołom napędowym

Zarówno w wypadku wersji HEV, jak i PHEV podstawę hybrydowego zespołu napędowego stanowi benzynowy, 1,6-litrowy turbodoładowany silnik o maksymalnej mocy 160 KM, który generuje maksymalny moment obrotowy o wartości 265 Nm. Łączna maksymalna moc wersji HEV wynosi 215 KM, a odmiany hybrydowej plug-in – 253 KM. W obydwu wersjach łączny maksymalny moment obrotowy ma wartość 367 Nm. Hybrydowa Kia Sorento jest również wyposażona w silnik elektryczny o maksymalnej mocy 61 KM, który jest zasilany z litowo-jonowego akumulatora mogącego zmagazynować 1,49 kWh energii elektrycznej. Silnik elektryczny wersji hybrydowej typu plug-in osiąga maksymalną moc 91 KM, akumulator może zmagazynować 13,8 kWh energii elektrycznej. Zasięg w mieście wersji PHEV na napędzie elektrycznym wynosi do 65 km. Maksymalna prędkość w trybie elektrycznym wynosi aż 140 km/h, co oznacza, że z elektrycznego napędu można korzystać również podczas jazdy drogą ekspresową, a nawet autostradą.


Nowy, jeszcze bardziej dynamiczny wygląd podkreśla cechy SUV-a

Z przodu nowa Kia Sorento wyróżnia się nową i mocniej wyprofilowaną pokrywą silnika oraz pionowymi reflektorami w stylistyce „Vertical Cubes” i nowymi światłami do jazdy dziennej. Nowy jest również wzór osłony chłodnicy z trójwymiarową siatką. Logo marki Kia jest teraz umieszczone na pokrywie silnika. Zaawansowany technologicznie wygląd przedniej części nadwozia uzupełniają sekwencyjne kierunkowskazy. Przeprojektowana dolna część zderzaka, przeprojektowane światła przeciwmgielne i pionowe wloty powietrza podkreślają masywność SUV-a po kuracji odmładzającej. W sylwetce nowego Sorento z wyraźnie zaznaczonymi nadkolami dominują nowe obręcze kół z lekkich stopów, które we wszystkich wersjach wyposażenia mają średnicę 19 cali i opony w rozmiarze 235/55. Tył auta charakteryzuje się odświeżonym designem świateł z ukośnie ustawionymi diodami LED. Pionowy kształt tylnych świateł, utworzony przez połączenie dwóch wąskich kloszy, podkreśla spójność stylistyczną z przednią częścią nadwozia. Podłużne trzecie światło hamowania, zamontowane wysoko na spojlerze pokrywy bagażnika, podkreśla technologiczny wygląd tylnej części nadwozia, a zmodernizowany zderzak nadaje jej jeszcze bardziej solidnego wyglądu. Lakierowana część zderzaka w połączeniu z jego czarnym poszyciem podkreślają wygląd solidnego SUV-a. Nowa Kia Sorento jest dostępna w Polsce w 10 kolorach nadwozia, w tym w trzech nowych – Volcanic Sand, Interstellar Gray (znanym z EV6) i Cityscape Green (znanym z Niro). Kolory Clear White, Snow White Pearl, Aurora Black Pearl, Silky Silver, Gravity Blue, Steel Gray i Mineral Blue były oferowane już wcześniej.

 Funkcjonalne wnętrze zapewnia maksymalny komfort

Poziome linie tablicy rozdzielczej, które optycznie poszerzają i tak bardzo szerokie wnętrze, dodatkowo poszerza również cienki diodowy pas nastrojowego oświetlenia, który rozciąga się między dyskretnie wkomponowanymi horyzontalnymi wlotami powietrza do kabiny. Nastrojowe oświetlenie jest dostępne w 64 kolorach i jest widoczne nie tylko na desce rozdzielczej, ale również na pokrętle do zmiany trybów pracy przekładni Shift by Wire i na elementach dekoracyjnych przednich drzwi. Zakrzywiony wyświetlacz, który w wersjach XL i Prestige Line obejmuje 12,3-calowe cyfrowe wskaźniki i także 12,3-calowy ekran dotykowy systemu multimedialnego, podkreśla nowoczesny i technologiczny charakter wnętrza nowej Kia Sorento. Odświeżony flagowy SUV jest również wyposażony w najnowocześniejsze udogodnienia, jak przednie fotele relaksacyjne. Elektrycznie regulowane, wentylowane i podgrzewane przednie fotele, a także podgrzewane zewnętrzne siedzenia w drugim rzędzie wraz z podgrzewaną kierownicą zapewniają maksymalny komfort podróżowania niezależnie od temperatury na zewnątrz auta. Seryjna tapicerka ma kolor szaro-zielony i jest wykonana z połączenia ekologicznej skóry i materiału, który uzyskano z butelek PET po recyklingu. Ponadto, są dostępne dwie tapicerki do wyboru – czarna skórzana oraz czarna ze skóry Nappa z nowym wzorem pikowania.

Ergonomiczna obsługa gwarantuje bezproblemową jazdę

Nowa Kia Sorento jest wyposażona w najnowocześniejsze technologie, które zwiększają bezpieczeństwo jazdy i komfort obsługi. We wnętrzu znajdują się dwa zintegrowane ekrany – 12,3-calowy ekran dotykowy systemu multimedialnego z nawigacją oraz 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników w wersjach XL i Prestige Line lub elektroniczny zestaw wskaźników z 4,2-calowym kolorowym wyświetlaczem komputera pokładowego w wersji L. Całość przykrywa jednolita tafla szkła. 10-calowy wyświetlacz przezierny, który należy do wyposażenia seryjnego wersji Prestige Line, umożliwia kierowcy śledzenie podstawowych informacji o samochodzie, ruchu drogowym czy multimediach bez odrywania wzroku od drogi. Cyfrowe lusterko wsteczne, za 3000 zł oferowane do wersji Prestige Line, może służyć jako zwykłe lusterko lub jako wyświetlacz obrazu z dodatkowej kamery umieszczonej pod spoilerem. Dzięki temu kierowca widzi, co dzieje się za autem nawet wtedy, gdy widoczność przez tylną szybę jest ograniczona. O optyczną jasność i przestronność kabiny dba opcjonalny panoramiczny szklany dach sterowany elektrycznie z elektrycznie regulowaną roletą oferowany w cenie 8000 zł w wersjach XL i Prestige Line.

System multimedialny, który obsługuje się za pomocą ekranu dotykowego, jest wyposażony w nawigację online, rozpoznawanie głosu i łączność Bluetooth. System zaprojektowano tak, aby Kia mogła bezprzewodowo przesyłać aktualizacje oprogramowania i map do samochodu, co eliminuje konieczność wizyt w serwisie w tym zakresie. Automatyczna dwustrefowa klimatyzacja należy do wyposażenia seryjnego. W topowej wersji wyposażenia Prestige Line nowe Sorento jest wyposażone w czytnik linii papilarnych. Dzięki temu kierowca może łatwo połączyć profil użytkownika i uruchomić silnik. Ponadto, nowa Kia Sorento jest wyposażona w bezprzewodową ładowarkę do telefonu, sześć portów ładowania USB-C (po dwa w każdym rzędzie siedzeń) i wysokiej klasy system dźwiękowy renomowanej firmy Bose z 12 głośnikami. Nowa funkcja cyfrowego kluczyka umożliwia używanie kompatybilnego smartfona lub smartwatcha nie tylko do odblokowania drzwi, ale również do uruchomienia silnika.Ulepszone systemy asystujące

Nowością w nowym Sorento jest system Highway Drive Assist 2.0 z asystentem zmiany pasa ruchu i Surround View Monitor (SVM) z funkcją widoku 3D na zestawie cyfrowych wskaźników. Ulepszono także asystenta zapobiegania kolizjom czołowym, który teraz chroni podróżujących nową Kia Sorento również podczas skręcanie w lewo na skrzyżowaniu i przejeżdżania przez skrzyżowanie oraz obejmuje asystenta omijania przeszkód i funkcję zmiany pasa ruchu. Nowe Sorento seryjnie jest wyposażone w aktywny tempomat (SCC), w asystenta unikania kolizji z samochodami w martwym polu widzenia lusterek zewnętrznych (BCA), w asystenta unikania kolizji z pojazdami podczas cofania (RCCA), w asystenta bezpiecznego wysiadania (SEA), w monitor martwego pola (BVM) oraz w zdalny asystent parkowania (RSPA) i asystent parkowania tyłem (PCA-R). Dodatkowa nowa funkcja – Tailgate Auto Closing – zapewnia jeszcze większą wygodę, dzięki automatycznemu zamykaniu bagażnika, gdy kierowca opuści obszar za samochodem. Nowa Kia Sorento jest wyposażona w maksymalnie dziewięć poduszek powietrznych – dwie przednie, dwie boczne montowane w przednich siedzeniach, boczne kurtyny powietrzne z czujnikiem dachowania, przednią centralną oraz boczne dla pasażerów w drugim rzędzie. Nową Kia Sorento w wersjach hybrydowej i hybrydowej typu plug-in już można zamawiać. Pierwsze egzemplarze trafią do salonów w Polsce już w drugiej połowie lipca. Samochód jest standardowo objęty gwarancją na 7 lat lub na 150 000 km.


źródło: KIA Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Kia

W fabryce Kia Slovakia wyprodukowano już 5-milionowy samochód
W fabryce Kia Slovakia wyprodukowano już 5-milionowy samochód

KIA | Pięć milionów samochodów zjechało już z linii produkcyjnej zakładu koreańskiego producenta w okolicach Żyliny. Kia działa na Słowacji od ponad 20 lat i jest jednym z największych pracodawców, producentów, eksporterów i podatników w regionie. 

Kia EV3 zapewnia wyjątkowe wrażenia z jazdy elektrycznym SUV-em
Kia EV3 zapewnia wyjątkowe wrażenia z jazdy elektrycznym SUV-em

Kia | Kia EV3 oferuje innowacyjną technologię flagowego SUV-a marki – EV9 – i wyznacza nowe standardy w klasie kompaktowych elektrycznych SUV-ów

Nowa Kia Sorento – już można zamawiać dużego SUV-a
Nowa Kia Sorento – już można zamawiać dużego SUV-a

KIA | Nowa Kia Sorento – już można zamawiać dużego SUV-a oferowanego z mocnym silnikiem Diesla i w wersji 6- lub 7-miejscowej w takiej samej cenie. Nowa Kia Sorento została mocno odświeżona pod względem stylistyki nadwozia i jego kolorów, nowe są także ekologiczne materiały we wnętrzu

Najnowsze oferty

Kia Niro my23 1,6 gdi 6 dct (181 Km) Business Line +A18 Phev
 • Model: Niro
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 49900 km
 • Skrzynia biegów: Dwusprzęgłowa
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2022
Kia Sportage 1.6 T-GDI HEV 230 KM 6AT FWD MY24 Business Line + LTH + AE+
 • Model: Sportage
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 1820 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Kia Ceed 1,5 TGDI 160 km 6 mt
 • Model: Ceed
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 3500 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony