Jesienna edycja JEEP® Trail Rated Academy

W miniony weekend wraz z fanami jazdy off-roadowej przeżywaliśmy przygody na Jeep® Trail Rated Academy. To już kolejna edycja szkoły jazdy 4x4 powołanej do życia w 2018 roku pod egidą Jeep Owners Group Polska. Projekt powstał w celu popularyzowania jazdy terenowej wśród właścicieli samochodów marki Jeep, podnoszenia umiejętności oraz integracji całego środowiska. W ramach akademii cyklicznie odbywają się wydarzenia adresowane do osób o różnym poziomie doświadczenia, które chcą odkryć drzemiący w nich oraz ich pojazdach potencjał, a także poznać ludzi dzielących tę samą pasję.

Ostatnia edycja Jeep® Trail Rated Academy obejmowała stopnie Basic i Advanced. Pierwszy był dedykowany początkującym użytkownikom Jeepów z napędem 4x4, którzy wykorzystują je do rekreacyjnej jazdy terenowej. Drugi z kolei zgromadził doświadczonych kierowców off-roadowych, dysponujących samochodami wyposażonymi w opony AT/MT, wyciągarki, haki i liny holownicze. Harmonogram obu poziomów składał się z krótkiego szkolenia teoretycznego z budowy pojazdu, jego własności terenowych i technik jazdy 4x4, które następnie można było wprowadzić w życie na dziennych i nocnych zajęciach terenowych w przepięknej, jesiennej scenerii Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Kierowcy i pasażerowie grup podstawowych ćwiczyli jazdę w kolumnie, na roadbook, pokonywanie przeszkód poziomych i pionowych, podczas gdy grupy zaawansowane pokonywały brody oraz głębokie koleiny, zdobywały strome podjazdy i trawersowały, wykorzystując wyciągarki. Każdy uczestnik mógł doświadczyć jazdy w zróżnicowanym terenie, poznać swojego Jeepa i zasmakować przygody, jaką oferuje ta wyjątkowa marka. Nad bezpieczeństwem i doskonałą zabawą czuwała ekipa instruktorów od lat skupionych wokół marki Jeep. Tworzą ją utytułowani rajdowcy, podróżnicy, dziennikarze i znawcy mechaniki samochodowej, których znamy m.in. z organizacji zlotów Camp Jeep PL. 

Elementem spajającym wszystkie te inicjatywy jest marka Jeep, producent najsłynniejszych na świecie samochodów terenowych, symbolu wolności i przygody, które od przeszło 80 lat z powodzeniem są wykorzystywane do pracy i rekreacji w najbardziej ekstremalnych warunkach terenowych na ziemi. Gamę marki tworzy dziś siedem nowoczesnych SUV-ów łączących dzielność poza szlakiem z wygodą użytkowania na co dzień – najmniejszy, produkowany w Polsce model Avenger, zdobywca tytułu Europejskiego Samochodu Roku 2023 i pierwszy w pełni zelektryfikowany Jeep w historii marki, wyróżniający się Renegade, bestsellerowy nowy Compass, ekskluzywny nowy Grand Cherokee, legendarny Wrangler i jedyny pick-up z otwartym nadwoziem Gladiator. Wszystkie te pojazdy łączy słynne amerykańskie DNA, bezkompromisowy styl, wygodne wnętrza z nowoczesnymi systemami łączności i bezpieczeństwa oraz szeroki wybór jednostek silnikowych – od tradycyjnych wersji spalinowych, przez hybrydowe, PHEV (Plug-in Hybrid), po pierwszego w pełni bezemisyjnego Avengera.

W ciągu 80 lat badań laboratoryjnych i niezliczonych testów terenowych marka opracowała niezawodne rozwiązania w zakresie jazdy w najtrudniejszych warunkach. W ostatnich latach Jeep zrewolucjonizował swój system napędu na cztery koła, aby sprostać wyzwaniom związanym z elektromobilnością. Tak powstały hybrydowe SUV-y typu Plug-in 4xe, wyposażone w innowacyjny napęd na wszystkie koła, który łączy ekscytujące osiągi silnika spalinowego z wydajnością silnika elektrycznego. Rezultatem tego mariażu są lepsze osiągi na szosie i bardziej ekscytujące doznania w terenie. Do systemu kontroli trakcji Selec-Terrain® Jeep dodał funkcję Hill-descent Control, a w wersji Trailhawk® system Selec-Terrain® został wyposażony w funkcję Rock. Selec Speed Control to z kolei tempomat terenowy, który umożliwia utrzymanie stałej prędkości nawet na nierównym, błotnistym terenie i stromych wzniesieniach. Każdy model Jeepa, który przejdzie najbardziej wymagające testy poruszania się w ekstremalnych warunkach terenowych, otrzymuje certyfikat Jeep® Trail Rated®. Obecnie posiada go większość modeli dostępnych w salonach marki Jeep. źródło: Jeep Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Jeep

Jeep® Wrangler i spółka w wyjątkowo atrakcyjnym abonamencie dla firm
Jeep® Wrangler i spółka w wyjątkowo atrakcyjnym abonamencie dla firm

Jeep | Jeep® ogłasza nową ofertę abonamentową dla przedsiębiorców, z niezwykle atrakcyjnym finansowaniem kultowych modeli, wpisujących się w jedne z najpopularniejszych segmentów samochodów w Polsce.

19-procentowy wzrost sprzedaży marki Jeep® w pierwszym kwartale 2024 roku
19-procentowy wzrost sprzedaży marki Jeep® w pierwszym kwartale 2024 roku

JEEP | O 19% zwiększyła się sprzedaż samochodów osobowych marki Jeep® w pierwszym kwartale tego roku w porównaniu z analogicznym okresem w roku 2023 

Powrót na życzenie: marka Jeep® świętuje wydarzenie 4x4 Day 2024
Powrót na życzenie: marka Jeep® świętuje wydarzenie 4x4 Day 2024

JEEP | Tuscadero, głęboki i intensywny kolor magenty, to najnowszy limitowany kolor nadwozia oferowany po raz pierwszy w nowym Jeepie Wranglerze 2024, najbardziej terenowym i kultowym SUV-ie na świecie

Najnowsze oferty

Jeep Renegade SUMMIT 1.5 Mhev 130+20KM Automat
 • Model: Renegade
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Jeep Compass High Altitude 1.5 e-Hybrid MHEV 150KM DCT7
 • Model: Compass
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Jeep Renegade Summit MHEV T4 Turbo 150km DCT7 DEMO
 • Model: Renegade
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 250 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony