Jeep® Renegade 4xe odkrywa trzy malownicze drogi „Les Corniches” Riwiery Francuskiej

W świecie motoryzacji, jazda w terenie to domena marki Jeep® i jej słynnych możliwości terenowych. Popularność, która utrwaliła się z biegiem lat, jest zasługą konkretnych komponentów, oraz sprawdzonych systemów napędu 4x4.silania.


W przypadku modelu Renegade, pierwszy element projektu dotyczy charakterystycznych kątów terenowych, które zostały jeszcze bardziej udoskonalone w wersji 4xe Trailhawk. Minimalny prześwit wynosi aż 201 mm, kąt natarcia zwiększył się do 27,7°, kąt rampowy ma aż 17,6°, a kąt zejścia wynosi 28,02°. Liczby te pokazują, że za sylwetką SUV-a kryje się potencjał do terenowej jazdy. Przechodząc do układu napędowego o mocy systemowej 240KM, skrót 4xe oznacza, że 1,3-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy został zestawiony z silnikiem elektrycznym umieszczonym na tylnej osi, który zasilany jest przez akumulator trakcyjny o pojemności 11,4 kWh. Można go ładować podczas jazdy lub podłączając go do zewnętrznego źródła zasilania.

Napęd na cztery koła jest w pełni automatyczny podczas zwykłej jazdy, a system SELEC-TERRAIN® oferuje dodatkowe wsparcie, które ułatwia radzenie sobie z wyzwaniami związanymi z różnymi nawierzchniami dróg. Tryb SNOW zapewnia jeszcze lepszą stabilność w niekorzystnych warunkach pogodowych, takich jak na przykład śnieg. SAND poprawia przyczepność na piaszczystych nawierzchniach, natomiast MUD przeznaczony jest do jazdy po drogach pokrytych błotem lub po mokrej trawie.


Dodatkowo, tryb 4WD LOCK wymusza aktywację połączonego silnika spalinowego i elektrycznego, natomiast 4WD LOW zwiększa dodatkowo osiągi samochodu w terenie. Przy włączonym trybie 4WD LOW można również wybrać tryb ROCK, który maksymalnie zwiększa przyczepność, umożliwiając jazdę po skałach lub nierównych nawierzchniach. 

Jeep Renegade 4xe świetnie radzi sobie nawet podczas zjazdu ze stromych wzniesień o zdradliwej nawierzchni dzięki specjalnemu trybowi HILL DSCENT Control, działającemu samodzielnie w zróżnicowany sposób na hamulce, aby zapewnić stabilność samochodu.

Po zapoznaniu się z możliwościami terenowymi Jeepa Renegade 4xe, nadszedł czas, aby wybrać, którą z trzech nadmorskich dróg „Les Corniches” warto bliżej poznać. „Basse Corniche” biegnie tuż nad brzegiem morza, na terenach, które 150 lat temu były jeszcze dzikie i zamieszkiwane jedynie przez rybaków i rolników, a obecnie są gęsto zabudowane i zatłoczone. Ruch może być zatem duży, nawet biorąc pod uwagę ograniczenie prędkości do 30 km/h. Z kolei „Moyenne Corniche” wznosi się kilkaset metrów nad poziomem morza i oferuje obowiązkowy przystanek w małej wiosce Eze. Po drodze można zwiedzić również interesujące parki przyrody. „Grande Corniche” to zupełnie inny kaliber. Położona na wysokości ponad 400 metrów nad poziomem morza, zbudowana na rozkaz Napoleona Bonaparte, według planu starej rzymskiej drogi „Via Augusta”, oferuje spektakularne widoki na francuskie wybrzeże. To najsłynniejsza, najbardziej sportowa (nawet jeśli chodzi o jazdę) i najbardziej rustykalna trasa. Na jej szczycie znajduje się przełęcz Eze, przez którą w 2020 roku przebiegał jeden z etapów Tour de France. Niezależnie od wybranej trasy, wszystkie trzy rozwiązania oferują liczne punkty widokowe na tę samą fascynującą scenerię: linię brzegową łączącą Mentonę i Niceę, z drapaczami chmur Księstwa Monako pośrodku.


Źródło: Jeep Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.  

Czytaj więcej o marce Jeep

Jubileuszowa 10. edycja Camp Jeep PL już w czerwcu
Jubileuszowa 10. edycja Camp Jeep PL już w czerwcu

JEEP | W dniach 20-23 czerwca odbędzie się 10. edycja legendarnego zlotu miłośników aut 4x4 z siedmioszczelinowym grillem – Camp Jeep PL.

Avenger e-Hybrid bohaterem Dni Otwartych w salonach marki Jeep®
Avenger e-Hybrid bohaterem Dni Otwartych w salonach marki Jeep®

JEEP | Marka Jeep® zaprasza do autoryzowanych salonów sprzedaży na premierę modelu Avenger e-Hybrid – najnowszej odsłony bestsellerowego SUV-a z segmentu B, który w pierwszych trzech miesiącach wygenerował przeszło 30% wolumenu sprzedaży całej marki w Polsce.

Jeep® Wrangler i spółka w wyjątkowo atrakcyjnym abonamencie dla firm
Jeep® Wrangler i spółka w wyjątkowo atrakcyjnym abonamencie dla firm

Jeep | Jeep® ogłasza nową ofertę abonamentową dla przedsiębiorców, z niezwykle atrakcyjnym finansowaniem kultowych modeli, wpisujących się w jedne z najpopularniejszych segmentów samochodów w Polsce.

Najnowsze oferty

Jeep Compass Altitude MHEV
 • Model: Compass
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Jeep Avenger SUMMIT 1.2 T3 100KM Mhev- produkcja 2024, AUTOMAT
 • Model: Avenger
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Jeep Wrangler SAHARA 2.0 Turbo 272KM 4x4- rocznik 2024
 • Model: Wrangler
 • Typ nadwozia: Terenowy
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony