Jeep® i Jeep Jamboree świętują 70. rocznicę powstania słynnej trasy off-roadowej Rubicon Trail

Marka Jeep® i Jeep Jamboree świętują tego lata 70 lat ekstremalnych przygód off-roadowych. Od 1953 roku, szlak Rubicon Trail, jedna z najtrudniejszych tras off-roadowych na świecie, jest dla społeczności Jeepa symbolem stylu życia związanego z wyprawami terenowymi za kierownicą Jeepa 4x4.

Tego lata 450 entuzjastów marki Jeep wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi, za kierownicą łącznie 125 samochodów Jeep Wrangler i Gladiator, świętowało siedemdziesiątą rocznicę powstania szlaku Rubicon Trail, przeżywając off-roadową przygodę marzeń, a przy okazji udowadniając, że ich Jeepy pochodzące z produkcji seryjnej są w stanie stawić czoła niemożliwemu, pokonać trudny szlak i bezpiecznie wrócić do domu. Nowy film opublikowany na oficjalnym kanale YouTube marki Jeep daje przedsmak tej wyjątkowej przygody.

Już od ponad 80 lat społeczność Jeepa definiuje markę Jeep, a od 70 lat szlak Rubicon Trail jest uważany przez nią za jedną z najtrudniejszych tras off-roadowych na świecie, co w połączeniu z jej pięknem sprawia, że Rubicon Trail znajduje się wysoko na liście marzeń każdego posiadacza Jeepa 4x4” – powiedział Jim Morrison, starszy wiceprezes i dyrektor marki Jeep na region Ameryki Północnej. „Pokonanie Rubicon Trail to namacalny dowód, że samochody Jeepa mogą dojechać niemal wszędzie zgodnie z filozofią marki „go anywhere do anything” („jedź gdzie chcesz, rób co chcesz”). Jak możemy zobaczyć na filmie, samochody Jeep 4xe pokazują, że stale przesuwamy granice, opracowując kolejną generację zelektryfikowanych pojazdów Jeep 4xe, które mogą przenieść możliwości napędu 4x4 na wyższy poziom i pokonać to, co pozornie niemożliwe”.
Wyjątkowo trudny i wymagający Rubicon Trail znajduje się w północnej Kalifornii, w pobliżu jeziora Tahoe w górach Sierra Nevada. Ten światowej sławy „plac zabaw” dla modeli 4x4 liczy około 22 mil i należy do najtrudniejszych tras off-roadowych na świecie, a samochody Jeep ze znaczkiem Trail Rated 4x4 są zaprojektowane i stworzone, aby ją pokonać. W trakcie zlotu Jeep Jamboree, uczestnicy pokonują podczas swoich terenowych przejażdżek 17,5 mil najtrudniejszego odcinka trasy. Przewyższenia na szlaku wahają się od około 5.400 stóp do ponad 7.000 stóp (od około 1.646 metrów do ponad 2.134 metrów). Obecnie, Rubicon Trail jest powszechnie uznawany za najważniejszą trasę testową dla samochodów terenowych w Stanach Zjednoczonych.

„W 1953 roku, kiedy Mark Smith zorganizował pierwszy zlot Jeep Jamboree i wraz z uczestnikami, za kierownicą 55 samochodów Willys przemierzył góry Sierra Nevada szlakiem Rubicon Trail, narodziła się rekreacja off-roadowa” – powiedział Pearse Umlauf, prezes i dyrektor generalny Jeep Jamboree. „Rok później przedstawiciele Willys Motors – ówczesnego producenta samochodów Jeep – wyruszyli na tę ekscytującą wyprawę i od tamtej pory zloty Jeep Jamboree stały się tradycją off-roadową i wciąż się rozwijają. Ostatnio zaobserwowaliśmy ogromny wzrost zainteresowania tymi imprezami, zwłaszcza po pandemii COVID, jest coraz więcej entuzjastów, którzy chcą poznać możliwości swoich Jeepów podczas przygody pod gołym niebem”.

Inżynierowie marki Jeep od dawna już wykorzystują szlak Rubicon Trail do opracowywania i testowania swoich najbardziej zdolnych terenowo SUV-ów, m.in. Jeepa Wranglera. Ozdobiony legendarnym emblematem Rubicon Trail, Wrangler Rubicon szturmem podbił branżę latem 2002 roku. Kultowy model Rubicon, zainspirowany marzeniami pasjonatów, którzy często próbowali sami go zbudować, teraz mógł zostać zamówiony prosto z fabryki i to z gwarancją. Wyposażony był w opcje niespotykane w tamtych czasach i niedostępne w żadnym innym SUV-ie Jeepa, takie jak osie Dana 44, blokady przedniej i tylnej osi, rozłączany stabilizator poprzeczny, progi ochronne, ponadwymiarowe, 31-calowe opony terenowe i poszerzenia błotników, które pozwalały przenieść off-road na wyższy poziom.

Jeep Wrangler Rubicon nadal stanowi „dowód słuszności koncepcji” marki Jeep. Dzięki doświadczeniom zdobytym w kultowych miejscach dla off-roadu, jak Rubicon Trail oraz opiniom entuzjastów i wiernych fanów, marka i cała gama Jeep podążają ciągle naprzód. Na początku bieżącego roku marka Jeep uczciła to specjalną edycją 20th Anniversary Edition, zaprezentowaną podczas targów 2023 Chicago Auto Show. 

Jeep Jamboree

Jeep Jamborees to weekendowe zloty pod hasłem off-roadowej przygody, które łączą miłośników aktywności na świeżym powietrzu, pasjonatów przygód i ich samochody Jeep 4x4. Długa tradycja tych niezwykłych wypraw off-roadowych sięga 1953 roku, kiedy pionier samochodów 4x4, Mark A. Smith, zorganizował pierwszy zlot Jeep Jamboree i przemierzył góry Sierra Nevada starym szlakiem Rubicon Trail. W 1954 roku, przedstawiciele Willys Motors, ówczesnego producenta samochodów Jeep, wyruszyli na tę ekscytującą wyprawę i od tamtej pory zloty Jeep Jamboree stały się tradycją off-roadową. Jeep Jamboree organizuje ponad 40 imprez rocznie i stale się rozwija, w tym roku organizując dwie wyprawy na Islandię.

Marka Jeep

Jeep, z ponad 80-letnim, legendarnym dziedzictwem, jest autentyczną marką produkującą samochody typu SUV zapewniające legendarne możliwości terenowe, wyrafinowane wnętrze, zaawansowane technologicznie funkcje i wszechstronność osobom poszukującym niezwykłych podróży. Marka Jeep jest otwartym zaproszeniem do życia pełną parą, oferując szeroką gamę aut, które zapewniają właścicielom poczucie bezpieczeństwa i pewności pokonania każdej podróży. Program lojalnościowy i obsługi klienta klasy premium Jeep Wave, dostępny dla całej gamy Jeepa 4x4, jest pełen korzyści i ekskluzywnych udogodnień, aby zapewnić właścicielom marki Jeep najwyższą opiekę i dedykowane wsparcie 24/7. Legendarne możliwości terenowe marki Jeep zostały wzmocnione dzięki globalnej inicjatywie elektryfikacji, która przekształca 4xe w nowe 4x4, realizując wizję marki polegającą na osiągnięciu „Wolności bez Emisji”. Do 2025 roku wszystkie SUV-y marki Jeep będą oferowane w wersji zelektryfikowanej.źródło: Jeep Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą

Czytaj więcej o marce Jeep

Jeep® Compass 4xe gotowy na sezon narciarski w Valais
Jeep® Compass 4xe gotowy na sezon narciarski w Valais

JEEP | Nadal trwa szwajcarska przygoda Jeepa® Compassa 4xe, teraz w Valais, gdzie 45 czterotysięczników tworzy idealną scenerię dla przygód z narciarstwem wysokogórskim.

Jeep® Avenger zdobywa tytuł „Miejskiego samochodu elektrycznego roku”
Jeep® Avenger zdobywa tytuł „Miejskiego samochodu elektrycznego roku”

JEEP | Jeep® Avenger, pierwszy w 100% elektryczny SUV Jeepa, zdobywa tytuł „Miejskiego samochodu elektrycznego roku” w konkursie Electrifying.com Awards 2024.

Jeep Compass 4xe odkrywa słynny kurort w Szwajcarii
Jeep Compass 4xe odkrywa słynny kurort w Szwajcarii

JEEP | Dzięki wszechstronnemu modelowi Jeep Compass 4xe podróżujący odczuwa przyjemność, którą może porównać do przyjemności czerpanej z przebywania w wellness & spa Bad Zurzach, największym uzdrowisku termalnym w Szwajcarii.

Najnowsze oferty

Jeep Renegade Renegade Plug-in
 • Model: Renegade
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023
Jeep Renegade Limited GSE T4 e-Hybrid 130KM DCT7
 • Model: Renegade
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Jeep Renegade Renegade Plug- in
 • Model: Renegade
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony