Jeep® Avenger zdobywcą tytułu „ Weekend Car 2024”

Jeep® Avenger zdobył tytuł „Weekend Car 2024” w konkursie Weekend Green Awards organizowanym przez włoski magazyn Weekend Premium. Jest to siedemnaste międzynarodowe wyróżnienie zdobyte przez Avengera od chwili jego premiery w styczniu 2023 roku.

Jak podaje magazyn, produkowany w Polsce Jeep Avenger zwyciężył w edycji 2024, pokonując dziewięciu potężnych rywali będących finalistami konkursu, ponieważ oferuje nie tylko wyjątkowo wydajną wersję hybrydową lub jeszcze bardziej przyjazną dla środowiska wersję w 100% elektryczną, ale również dlatego, że dzięki swojej wszechstronności jest idealnym samochodem na wszystkie weekendowe wypady.


Uzasadnienie

„Motoryzacyjny świat jest w pełnym rozkwicie i nieustannie się zmienia: producenci pracują nad zmniejszeniem zużycia paliwa i emisji CO2 swoich modeli, biorąc również pod uwagę coraz bardziej restrykcyjne europejskie normy emisji spalin. Dlatego też od dłuższego czasu redakcja magazynu „Weekend Premium” jest przekonana o potrzebie coraz większego skupienia się na „ekologicznych” samochodach, które mają ograniczony wpływ na środowisko, ale jednocześnie zapewniają dużą przyjemność z jazdy, aby cieszyć się niezapomnianymi weekendowymi wyjazdami. Właśnie dlatego w ramach konkursu „Weekend Green Awards 2024” przyznajemy ważne wyróżnienie „Weekend Car”, nagradzając najlepszy samochód na rynku, który ma najmniejszy wpływ na środowisko, ale jednocześnie jest idealnym towarzyszem podczas naszych weekendowych wypadów premium. W tym roku ważną nagrodę „Weekend Car 2024” otrzymuje Jeep Avenger, ponieważ symbolizuje on wszechstronny samochód, odpowiedni na różne rodzaje wypadów weekendowych, który bezkonkurencyjnie pokonał aż 9 mocnych rywali”.

Wolność wyboru

Nie bez powodu Jeep Avenger jest dziś najlepszym wyrazem wolności, która od zawsze charakteryzowała markę Jeep: wolności wyboru, w której centrum zawsze stoi klient i jego potrzeby. Jeep Avenger e-Hybrid, który niedawno miał swoja premierę rynkową uzupełnia gamę modelową składającą się z wersji w 100% elektrycznej i wersji z silnikiem spalinowym, w oczekiwaniu na wersję 4xe z napędem na wszystkie koła, aby zaspokoić potrzeby każdego kierowcy.

Technologia e-Hybrid

Nowy Jeep Avenger e-Hybrid został zaprojektowany jako pierwszy punkt dostępu do świata elektryfikacji. Jego układ napędowy został zbudowany w oparciu o lekką technologię 48V Hybrid, która jest w stanie zapewnić niemal takie same doświadczenia, jak w przypadku pełnej hybrydy. Silnik spalinowy o mocy 100 KM połączony z silnikiem elektrycznym o mocy 21 kW, który jest zintegrowany z dwusprzęgłową 6-biegową automatyczną skrzynią biegów i 48-woltowym rozrusznikiem paskowym, co umożliwia płynne przejście na napęd elektryczny i tym samym dalszą redukcję emisji CO2. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 0,9 kWh znajduje się pod fotelem kierowcy, nie zajmując przestrzeni wewnątrz pojazdu, dzięki czemu ta pozostaje taka sama jak w Avengerze z silnikiem benzynowym.


Siedemnaście prestiżowych międzynarodowych nagród i wyróżnień zdobytych od chwili premiery

Wraz z nowym wyróżnieniem Jeep Avenger zdobył już siedemnaście międzynarodowych nagród od momentu swojej premiery.

W styczniu 2023 roku zdobył prestiżowy tytuł „Europejskiego Samochodu Roku 2023”: kompaktowy B-SUV został uznany za „Samochód Roku” przez jury złożone z 57 dziennikarzy motoryzacyjnych pochodzących z 22 krajów.

Luty przyniósł tytuł „Najlepszego rodzinnego SUV-a” przyznany przez jurorki Women's World Car Of The Year oraz nagrodę „Auto Lidera w kategorii miejskich SUV-ów i crossoverów” przyznaną przez tygodnik Motor w Polsce.

W marcu 2023 roku dwa wyróżnienia Top Gear UK: „Najlepszy elektryczny samochód miejski” i „Elektryczny samochód roku”, a w kwietniu ubiegłego roku ponownie w Wielkiej Brytanii, Jeep Avenger zdobył tytuł „Najlepszego małego samochodu”, przyznany przez Autocar.

„Elektryczny Samochód Roku” to tytuł przyznany w maju 2023 r. przez Top Gear, natomiast w czerwcu model zdobył tytuł „Miejskiego Samochodu Roku” przyznany przez Wirtualną Polskę oraz nagrodę „Mały BEV 2023” w konkursie Residual Value Award Grupy Autovista. We wrześniu, Jeep Avenger triumfował w konkursie Autonis Design Awards jako „Najpiękniejszy mały SUV 2023”.

W październiku 2023 r., Avenger zdobył tytuł “Auto Europa 2024”, przyznany przez UIGA, Włoski Związek Dziennikarzy Motoryzacyjnych, a w listopadzie został wybrany „Najlepszym modelem miejskim” w konkursie „The Best of Moto 2023” w Polsce i „Samochodem roku 2024” w Szwajcarii.

W styczniu 2024 r. Avenger zdobył tytuł „Małego samochodu elektrycznego roku” w konkursie Company Car and Van Awards 2024 i został uznany za „Najlepszy miejski samochód elektryczny 2023” przez AutoEV.


źródło: Jeep Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą

Czytaj więcej o marce Jeep

Jeep® Compass i Avenger Freedom Edition z pakietami korzyści w cenie standardowego pojazdu
Jeep® Compass i Avenger Freedom Edition z pakietami korzyści w cenie standardowego pojazdu

JEEPW salonach marki Jeep® zadebiutowała nowa edycja specjalna bestsellerowych modeli Avenger i Compass – wersja Freedom Edition. 

Premiera Avengera e-Hybrid i Wranglera 2024 podczas X jubileuszowej edycji Camp Jeep PL
Premiera Avengera e-Hybrid i Wranglera 2024 podczas X jubileuszowej edycji Camp Jeep PL

JEEP | Po raz 10. fani amerykańskiej marki spotkali się na największej w Polsce imprezie dedykowanej ich off-roadowej pasji i miłości do samochodów marki Jeep

Sukces marki Jeep – 100 000 zamówień złożonych na Jeepa® Avengera
Sukces marki Jeep – 100 000 zamówień złożonych na Jeepa® Avengera

JEEP | Uhonorowany tytułem Europejskiego Samochodu Roku 2023, Jeep® Avenger zdobył wyjątkowe uznanie i popularność, a 100 000 zamówień od klientów jest dowodem na jego rynkowy sukces.

Najnowsze oferty

Jeep Avenger Longitude 1.2 T3 130KM MHEV RUBY czerwony
 • Model: Avenger
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Jeep Avenger Summit 1.2 100KM MHEV- MY24
 • Model: Avenger
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Jeep Wrangler SAHARA 2.0 benzyna 272KM
 • Model: Wrangler
 • Typ nadwozia: Terenowy
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony