JEEP 4xe PREMIUJE KLIENTÓW ZA EKOLOGICZNĄ JAZDĘ

Uruchomiony w marcu 2021 roku dla nowego Fiata 500 program, w ramach którego już ponad 6000 klientów korzysta z platformy stworzonej przez start-up Kiri, jest teraz rozszerzany na całą gamę Jeepa 4xe1 obejmującą hybrydowe wersje modeli Renegade, Compass, Wrangler i nowego Grand Cherokee, który zostanie wprowadzony na rynek w drugiej połowie 2022 roku. Inicjatywa została opracowana przez Kiri Technologies, start-up zajmujący się ekologicznymi technologiami, we współpracy z jednostką biznesową e-Mobility Stellantis, która podzieliła się swoim doświadczeniem w zakresie usług cyfrowych dla klientów z branży motoryzacyjnej.

W aplikacji „Jeep” klienci mogą sprawdzić w czasie rzeczywistym liczbę zgromadzonych KiriCoinów, wydajność ładowania oraz styl jazdy. Głównym celem programu jest zachęcanie do prywatnego i publicznego ładowania modeli Jeep 4xe, a w konsekwencji do jazdy w trybie czysto elektrycznym. Innymi słowy – „im więcej ładujesz, tym bardziej ekologiczna jest Twoja jazda, tym bardziej obniżasz koszty eksploatacji swojego Jeepa i... tym więcej KiriCoinów zdobywasz”.

„Marka Jeep przyspiesza swoją drogę ku elektryfikacji: po wprowadzeniu na rynek w 2020 roku modeli Renegade i Compass 4xe, a następnie, w czerwcu 2021 roku, Wranglera 4xe, jeden na trzy samochody sprzedane w marcu 2022 roku to hybryda typu Plug-in, dzięki czemu marka Jeep jest liderem rynku samochodów niskoemisyjnych (Low Emission Vehicle) we Włoszech. Zbliżająca się premiera rynkowa nowego Grand Cherokee, zaplanowana na drugą połowę 2022 roku, pozwoli dopełnić naszą gamę samochodów zelektryfikowanych w Europie. Jednocześnie zakończymy sprzedaż wersji niezelektryfikowanych na kluczowych rynkach europejskich na dowód naszego zobowiązania wobec europejskich klientów, aby zapewnić im przyszłość pod znakiem „Wolności bez emisji” – oświadczyła Antonella Bruno, dyrektor marki Jeep na Europę (Enlarged Europe).

„To dopiero początek wspaniałej historii i wielkiego sukcesu Jeepa®. 1 marca Carlos Tavares, dyrektor generalny koncernu Stellantis, zaprezentował zdjęcia pierwszego w pełni elektrycznego Jeepa, będącego częścią planu strategicznego Grupy. A Kiri jest częścią tej zrównoważonej drogi naszej marki” – podsumowuje Antonella Bruno.

Projekt Kiri nagradza świadomych ekologicznie kierowców, którzy gromadzą cyfrową walutę KiriCoin. Można ją wykorzystać do zakupu towarów i usług na specjalnym „zielonym” rynku, obejmującym ponad 350 marek oferujących zrównoważone rozwiązania. Wszystko to jest możliwe dzięki łączności Jeepów 4xe, które w czasie rzeczywistym przesyłają dane dotyczące użytkowania (np. częstotliwości ładowania i jazdy w trybie elektrycznym) do Kiri, która z kolei przetwarza te dane w celu określenia ilości KiriCoin wygenerowanych przez klientów Jeepa.
Program stanowi zatem wyraźny przykład realizacji planu inwestycyjnego o wartości 30 miliardów dolarów w dziedzinie elektryfikacji i oprogramowania, ogłoszonego przez Grupę podczas EV Day w lipcu 2021 roku i potwierdzonego podczas prezentacji długoterminowej strategii – Dare Forward 2030 – w marcu 2022 roku.

Według Anne-Lise Richard, dyrektor globalnej jednostki biznesowej e-Mobility: „Celem inicjatywy jest stworzenie społeczności ludzi, którzy żyją w sposób bardziej świadomy ekologicznie, dzięki innowacyjnemu programowi lojalnościowemu, który zachęca do przyjęcia bardziej zrównoważonego stylu życia. Gama Jeepa jest idealnym narzędziem do realizacji tego przyjaznego dla środowiska projektu, realizowanego wyłącznie przez Stellantis”.

Ekskluzywna technologia hybrydowa typu plug-in 4xe zaowocowała stworzeniem najbardziej wydajnych i zaawansowanych technologicznie modeli Jeep® w historii, które zachowują legendarne możliwości 4x4 marki, zapewniając jednocześnie przyjazną dla środowiska mobilność. W ten sposób koncern Stellantis, do której należą marki Fiat i Jeep, został jedynym producentem samochodów na świecie, który wraz z Kiri promuje zrównoważoną jazdę, nagradzając swoich klientów za zachowania przyjazne dla środowiska.

-

-

___
źródło: Jeep Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.
1 - dotyczy MY 2022 i późniejszych

Czytaj więcej o marce Jeep

Dynamiczny wzrost sprzedaży Jeepa® Avengera
Dynamiczny wzrost sprzedaży Jeepa® Avengera

JEEP | Od momentu premiery, złożono już ponad 40.000 zamówień w Europie na w pełni elektrycznego Jeepa® Avengera, zdobywcę tytułu „Europejskiego Samochodu Roku 2023”

JEEP® AVENGER - JUŻ OD 1.050 ZŁ MIESIĘCZNIE W ABONAMENCIE
JEEP® AVENGER - JUŻ OD 1.050 ZŁ MIESIĘCZNIE W ABONAMENCIE

JEEP | Dzięki atrakcyjnej ofercie finansowania przygotowanej dla polskich klientów przez markę Jeep we współpracy z Stellantis Financial Services jest on teraz dostępny w abonamencie, w promocyjnych ratach miesięcznych  

JEEP®AVENGER zdobywa nagrodę za design „autonis”
JEEP®AVENGER zdobywa nagrodę za design „autonis”

JEEP | Jeep Avenger został uznany za najlepszą nowość projektową 2023 roku – „Best Design Novelty”, wyraźnie wyprzedzając konkurencję. Avenger wygrał zdobywając 53 procent głosów i tym samym sięgnął po upragnioną nagrodę „autonis”. 

Najnowsze oferty

Jeep Avenger Longitude 1.2 TB Puretech 100KM - Pakiet Zimowy
 • Model: Avenger
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Jeep Avenger Longitude 1.2 TB Puretech 100KM - Pakiet Zimowy
 • Model: Avenger
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Jeep Grand Cherokee Summit 3.0 V6 250KM A8 Quadra Drive II FV23%, I właściciel
 • Model: Grand Cherokee
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 96500 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2019

Odwiedź nasze salony