JEEP 4X4 DAY 2020 POD ZNAKIEM TRAIL RATED

JEEP 4x4 DAY 2020 POD HASŁEM "TRAIL RATED"

4 kwietnia przypadało coroczne święto kultowej marki oraz wolności jazdy w terenie pod nazwą Jeep 4x4 Day. Święto jest wyrazem uznania dla „wynalazku” jakim jest SUV Jeepa oraz 80 lat ewolucji i innowacji, podczas których marka stała się synonimem off-roadowych przygód i prawdziwej wolności, ducha przygody i zdolności do pokonywania każdego rodzaju przeszkody. W tym roku Jeep 4x4 Day koncentrowało się wokół motto „Jedź, gdzie chcesz i rób, co chcesz” towarzyszącemu marce ze znaczkiem „Trail Rated”, zarezerwowanym dla najbardziej off-roadowych modeli z gamy Jeep.

-

-

CO OZNACZA "TRAIL RATED"?

Przed zdobyciem oznakowania „Trail Rated” każdy model Jeepa poddawany jest bezwzględnej próbie testującej jego osiągi w pięciu kluczowych kategoriach - właściwości trakcyjne, głębokość brodzenia, zwrotność, artykulacja zawieszenia i prześwit. Dopiero, gdy model Jeep przejdzie bezbłędnie wszystkie testy, może ubiegać się o miejsce wśród najsprawniejszych modeli terenowych na rynku.

Nawet dziś, kiedy nasze pragnienie przygody jest ograniczone trudną sytuacją, w której przyszło nam żyć, marka świętuje 4x4 Day, dając okazję do zacieśnienia relacji ze społecznością i podzielenia się pozytywnym nastawieniem z innymi użytkownikami. W kanałach społecznościowych marka Jeep stworzy swoim fanom możliwości podjęcia szeregu wirtualnych wyzwań do wykonania w domu, w czystym stylu Jeepa. Można się o nich dowiedzieć na facebookowej stronie Jeep Europe oraz na Instagramie - dostępnymi pod linkami: https://www.facebook.com/JeepOlllllllOpeople/ oraz https://www.instagram.com/jeepeurope/ pod hashtagami #4x4Day i #stayofftheroad.

Co oznacza certfikat „Trail Rated”? Od Argentyny po Zambię i w każdym innym miejscu certyfikat „Trail Rated” marki Jeep to znacznie więcej niż tylko znaczek. To metodologia, gwarancja oraz rozpoznawalny standard udowodnionych możliwości terenowych. Samochody Jeep z oznakowaniem Trail Rated poddawane są serii szczegółowych testów stworzonych specjalnie po to, aby udowodnić doskonałe możliwości off-roadowe na najbardziej wymagających szlakach świata. Proces testowania rozpoczyna się w dziale badawczo-rozwojowym Jeepa, kontynuowany jest w lodowatych temperaturach w północnym Michigan, a kończy się wśród głazów Rubicon Trail – najtrudniejszym terenie testowym na świecie. Znaczek „Trail Rated” potwierdza, że samochód został tak zaprojektowany, aby skutecznie przejść testy w pięciu kategoriach, aby spełnić najwyższy poziom wymagań przewidzianych dla samochodów terenowych.

Trail Rated to wiodąca w branży metodologia opracowana przez Nevada Automotive Test Center (NATC) oraz Jeep R&D Team, która mierzy obiektywnie możliwości terenowe wszystkich samochodów marki Jeep. Zapewnia ona powtarzalny, spójny i wiarygodny pomiar sprawności danego pojazdu, dzięki połączeniu testów w naturalnych i kontrolowanych warunkach terenowych oraz ocenie bazującej na symulacji komputerowej. Dzisiaj, dział badawczo-rozwojowy Jeepa stale ulepsza funkcjonalności i osiągi swoich pojazdów z napędem na cztery koła. Doświadczenie marki w połączeniu z innowacjami technologicznymi sprawiają, że samochody Jeep z emblematem Trail Rated stają się punktem odniesienia w zakresie osiągów terenowych. Nawet nowe modele Jeepa z napędem hybrydowym typu plug-in - Renegade i Compass 4xe, które wkrótce zostaną wprowadzone na rynek - zostały opracowane zgodnie z tą metodologią. W efekcie, już w chwili premiery, zarówno wersja Off-Road serii specjalnej First Edition, jak i wersje Trailhawk obydwu modeli 4xe będą posiadać prestiżowy emblemat Trail Rated. Obecnie wersja Trailhawk Jeepa Renegade, Compassa, Cherokee i Grand Cherokee, a także wszystkie modele Jeepa Wrangler, dumnie prezentują odznakę Trail Rated.

Emblemat Trail Rated potwierdza wyniki testów w pięciu kategoriach:

NAPĘD

Samochody Jeep 4x4 z emblematem Trail Rated® wyposażone są w różne układy napędu na cztery koła, zapewniające wystarczającą trakcję i możliwości, aby poradzić sobie w najcięższym terenie na świecie. Trakcja Trail Rated oznacza utrzymanie pod kontrolą ruchu samochodu na śniegu, piasku czy w błocie. Testy przyczepności przeprowadza się w „dzikich terenach”, na śliskich drogach (mokre, zabłocone, ośnieżone) oraz stromych podjazdach. Wskaźnik przełożenia pełzającego (crawl ratio) jest kluczowym wyznacznikiem wyróżniającym przyczepność i możliwości Jeepów 4x4 ze znaczkiem Trail Rated.

GŁĘBOKOŚĆ BRODZENIA

Jeepy 4x4 Trail Rated wyposażone są w dodatkowe uszczelnienie układów elektrycznych i nadwozia oraz wysoko umieszczony wlot powietrza, aby pomóc w przeprawie przez potoki oraz zalane tunele, których inni nie są w stanie pokonać.

ZWROTNOŚĆ

Jeepy 4x4 oznaczone Trail Rated umożliwiają przejechanie przez ciasne zakręty, uniknięcie sytuacji awaryjnych i uszkodzeń nadwozia dzięki precyzyjnemu układowi kierowniczemu oraz zoptymalizowanemu rozstawowi osi, które pozwalają na precyzyjne i pewne prowadzenie w każdych warunkach. Im mniejszy promień skrętu, tym większy potencjał samochodu do pokonywania ciasnych luk.

ARTYKULACJA ZAWIESZENIA

Utrzymanie kół na powierzchni drogi pozwala na ciągłą jazdę. Gdy jedno lub więcej z nich unosi się, elastyczne zawieszenie pozwala na dłuższe utrzymanie kontaktu pozostałych kół z nawierzchnią, zapewniając za każdym razem maksymalną możliwą przyczepność. Zawieszenia Trail Rated poprawiają możliwości terenowe poprzez zwiększanie elastyczności, wykrzyżowania osi oraz skoku zawieszenia, zapewniając przyczepność opon do podłoża, nawet na stromych powierzchniach.

PRZEŚWIT

Jeepy 4x4 są testowane pod kątem możliwości pokonywania przeszkód na podstawie kryteriów takich jak: prześwit, kąt natarcia, kąt rampowy i kąt zejścia, aby zagwarantować możliwość pokonywania kłód, skał i nierównego terenu.

-

___
źródło: Jeep Polska

Czytaj więcej o marce Jeep

Samochód koncepcyjny Jeep® Wagoneer S Trailhawk
Samochód koncepcyjny Jeep® Wagoneer S Trailhawk

JEEP | Samochód koncepcyjny Jeep® Wagoneer S Trailhawk to idealne połączenie w pełni elektrycznych możliwości 4xe i autentycznego designu Jeepa w środku i na zewnątrz  

Marka Jeep przedstawia nowego, w pełni elektrycznego Jeepa® Wagoneera S 2024
Marka Jeep przedstawia nowego, w pełni elektrycznego Jeepa® Wagoneera S 2024

Jeep | Jeep® Wagoneer S 2024, pierwszy globalny model marki z napędem elektrycznym (BEV), który pojawi się na rynku najpierw w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, oferuje możliwości 4xe, imponujące osiągi, elegancki aerodynamiczny design i najnowocześniejsze technologie.

Jeep® Avenger zdobywcą tytułu „ Weekend Car 2024”
Jeep® Avenger zdobywcą tytułu „ Weekend Car 2024”

Jeep | Jeep® Avenger pokonał dziewięciu konkurentów w konkursie Weekend Green Awards organizowanym przez magazyn Weekend Premium

Najnowsze oferty

Jeep Compass Altitude 130+20KM AT7 MHEV
 • Model: Compass
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Jeep Compass Altitude 130+20KM AT7 MHEV
 • Model: Compass
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Jeep Renegade Altitude e-Hybrid 130KM, 2024
 • Model: Renegade
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony