Mitsubishi Outlander PHEV w polskich salonach z czterema pakietami wyposażenia
Nowy E-Transit Custom firmy Ford Pro stawia sobie za cel zelektryfikowanie i zwiększenie produktywności sektora jednotonowych samochodów dostawczych
Jak się okazuje, okulary przeciwsłoneczne do samochodu są przydatne nie tylko latem. Zimą również chronią oczy przed zmęczeniem i oślepieniem. Wczesne ranki i późne popołudnia to czas, w którym promienie słoneczne mogą nam się dawać najbardziej we znaki. Warto zatem być odpowiednio przygotowanym, by nie dać się oślepić.
Przy zakupie chroniących przed słońcem okularów, powinniśmy upewnić się, że upatrzony model posiada soczewki z filtrem polaryzacyjnym. Zneutralizuje on refleksy świetlne, ograniczające pole widzenia i tym samym poprawi komfort jazdy. Okulary przeciwsłoneczne do samochodu z soczewkami polaryzacyjnymi skutecznie odbijają światło, zwiększają kontrast widzenia i poprawiają ostrość obrazu. Zapewnią także ochronę przed szkodliwym dla oczu promieniowaniem UV. Moc filtra ultrafioletowego powinna wynosić co najmniej UV400, natomiast w skali przyciemnienia najlepsze okulary do jazdy samochodem mieszczą się w kategorii 3. Oznacza to, że przepuszczają 8%-18% światła, co zapewni odpowiednią widoczność, a jednocześnie ochronę wzroku przed zmęczeniem. Dużym powodzeniem wśród kierowców cieszą się odbijające promienie słoneczne lustrzanki. Gwarancją idealnego dopasowania do kształtu głowy są z kolei okulary przeciwsłoneczne do samochodu z zausznikami z flexem. Dodatkowo, wybrany model powinien być lekki, komfortowy i wytrzymały.
Jazda po nierównej nawierzchni lub ostre zakręty mogą spowodować wstrząsy i przeciążenia. Istnieje wówczas ryzyko, że umieszczone na półce samochodowej okulary spadną i ulegną zniszczeniu. Aby uchronić je przed zarysowaniem lub uszkodzeniem innego typu, warto nabyć uchwyt na okulary do samochodu. Ten praktyczny gadżet sprawdzi się niezależnie od modelu okularów. Miękka pianka lub gąbka zapewni im odpowiednią ochronę i stabilizację, a estetyczny, uniwersalny wygląd doskonale skomponuje się z innymi elementami wyposażenia auta. Uchwyt na okulary do samochodu można umieścić na osłonie przeciwsłonecznej, za podsufitką lub na desce rozdzielczej, przyklejając go przy użyciu taśmy dwustronnej. Niewielki koszt stanowi dodatkową zachętę do zakupu dla niezdecydowanych kierowców.
Dzięki okularom, oczy zyskują odpowiednią ochronę. Aby jednak ustrzec się przed zgubnym wpływem słońca na nasz wzrok i zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze, warto także zadbać o czystość samochodowych szyb. Pokryte brudem, kurzem i smugami mogą rozpraszać światło, ograniczając widoczność, zwiększając blask i wywołując efekt oślepienia. Okulary do jazdy samochodem oraz nieskazitelnie czysta przednia szyba zapewnią nam komfort jazdy i uchronią przed zmęczeniem nawet podczas długich podróży w słoneczne, zimowe dni.
-
źródło: Grupa Gezet
Mitsubishi Outlander PHEV w polskich salonach z czterema pakietami wyposażenia
Nowy E-Transit Custom firmy Ford Pro stawia sobie za cel zelektryfikowanie i zwiększenie produktywności sektora jednotonowych samochodów dostawczych