HONDA WYŁĄCZNYM DYSTRYBUTOREM JAPOŃSKICH KASKÓW KABUTO

„Kabuto” to hełm noszony przez starożytnych japońskich wojowników, stanowiący ważną część tradycyjnej zbroi samurajskiej. Od 1982 roku tę tradycję kontynuują kaski Kabuto-Japan, wykorzystując najnowocześniejsze technologie w celu jak najlepszej ochrony motocyklistów. W 1992 roku model RS-1R był pierwszym na świecie kaskiem z górną wentylacją. W 2006 Kabuto odniosło swoje pierwsze zwycięstwo na arenie międzynarodowej w barwach zespołu FCC-Honda w wyścigu Suzuka 8h. A w 2008 roku w kasku FF-5 po raz pierwszy na świecie zastosowano technologię stabilizacji strumienia powietrza opływającego kask. Obecnie w projektowaniu Kabuto uczestniczy Uniwersytet Tokijski, a stosowanie narzędzi takich jak obliczeniowa mechanika płynów (CFD) i badania w tunelu aerodynamicznym służą zapewnieniu odpowiedniego opływu powietrza i stabilności przy wysokich prędkościach.

Gama kasków Kabuto oferuje szereg opatentowanych technologii, zaprojektowanych z myślą o komforcie, aerodynamice, praktyczności i najwyższej wydajności. Priorytetem od zawsze było stworzenie jak najlżejszego kasku. Dzięki dopracowaniu aerodynamiki i dobraniu odpowiednich materiałów zmniejszono obciążenie oraz nacisk na szyję i ramiona motocyklisty.

Lekkie, kompozytowe skorupy kasków Kabuto i doskonała aerodynamika to:

 1. Mniejsza siła G działająca na głowę przy hamowaniu i przyspieszaniu pomagająca ustabilizować wzrok
 2. Łatwiejsze poruszanie głową poprawiające widoczność we wszystkich kierunkach
 3. Mniejsze obciążenie i napięcie mięśni zmniejszające sztywność barków
 4. Mniejsze opory aerodynamiczne prowadzące do bardziej stabilnej pozycji podczas jazdy i ułatwiające koncentrację.

-

-

ACT - ZAAWANSOWANA, KOMPOZYTOWOWA TECHNOLOGIA KASKÓW KABUTO

Skorupy kasków Kabuto są zbudowane z połączenia hiperwłókna szklanego oraz włókien organicznych o wysokiej wytrzymałości i wysokim module sprężystości. Specjalnie zaprojektowane dla każdego modelu i każdej regulacji, Kabuto opracowało optymalne kombinacje 5 warstw żywicy, które zapewniają lekkość i zwiększoną wytrzymałość.

1. Hiperwłókno szklane
2. Wysokowytrzymałe włókno organiczne
3. Wysokowytrzymałe / wysokomodułowe włókno organiczne
4. Włókno organiczne o dużej wytrzymałości na rozciąganie
5. Hiperwłókno szklane

-

JAPOŃSKIE KASKI KABUTO Z 5-LETNIĄ GWARANCJĄ

Wszystkie kaski Kabuto są poddawane rygorystycznym testom, aby spełnić wymogi norny ECE 22.05 UE do użytku drogowego. Kaski Aeroblade V, Ibuki i Avand II są również testowane zgodnie z rozporządzeniem REACH, które reguluje użycie niebezpiecznych substancji np. w farbie i metalowych częściach kasku. Wszystkie kaski Kabuto objęte są standardową 5-letnią gwarancją producenta.

-

-

KASK INTEGRALNY: KABUTO AEROBLADE-5

Kabuto Aeroblade-5 to pełny kask zaprojektowany z naciskiem na lekkość, wygodę i aerodynamikę. Jest gotowy do naprawdę szybkiej jazdy, oferuje pełną wentylację, wyjmowaną wewnętrzną wyściółkę oraz wizjer przystosowany do zamontowania wkładu PinLock®. Zbudowany na czterech wielkościach skorup i dostępny w sześciu rozmiarach głowy XS-XXL. [ KUP ONLINE ]

-

-

KASK SZCZĘKOWY: KABUTO IBUKI

Kabuto Ibuki to dokonały, aerodynamiczny, otwierany kask szczękowy z wkładami 100% MAX VISION PinlockR, wewnętrzną osłoną przeciwsłoneczną oraz wygodnym wnętrzem z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Wszystko to zapewnia najwyższy komfort, eliminację nieprzyjemnych zapachów, chłodzenie i pochłanianie wilgoci. Zbudowany na dwóch wielkościach skorup i dostepny w szcześciu rozmiarach głowy XS-XL. [ KUP ONLINE ]

-

-

KASK TYPU JET: KABUTO AVAND II

Kabuto Avand II to wysokiej klasy sportowy kask przeznaczony do jazdy miejskiej i turystycznej. Wyposażony w mocowanie Pinlock®, system stabilizacji strumienia powietrza opływającego kask, wyjmowane i nadające się do prania wnętrze. Zbudowany na trzech wielkościach skorup i dostepny w szcześciu rozmiarach głowy XS-XL. [ KUP ONLINE ]

-

-

DO POBRANIA:

___
źródło: Honda Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Zastrzegamy sobie prawo do jej zmiany bez uprzedzenia, bez podania przyczyny. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Honda

Charge Around the Globe – Lexie Alford i elektryczny Ford Explorer zaliczają czwarty kontynent!
Charge Around the Globe – Lexie Alford i elektryczny Ford Explorer zaliczają czwarty kontynent!

FORD | Lexie Alford i jej elektryczny Ford Explorer niezłomnie kontynuują ekspedycję dookoła świata. 

Honda liderem polskiego rynku jednośladów w roku 2023
Honda liderem polskiego rynku jednośladów w roku 2023

HONDA | Honda liderem sprzedaży motocykli i skuterów w Polsce po raz czwarty z rzędu. 

HONDA ST125 DAX na rok modelowy 2024
HONDA ST125 DAX na rok modelowy 2024

HONDA | Do oferty na rok modelowy 2024 YM dołącza nowe, modne malowanie Pearl Glittering Blue, by Dax w dalszym ciągu wywoływał uśmiechy na twarzach Europejczyków. 

Najnowsze oferty

Honda NSS FORZA 125 Prawo Jazdy Kat. B, Kontrola trakcji HSTC
 • Model: NSS
 • Przebieg: 5 km
 • Napęd: Pas napędowy
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Honda CB 750 Hornet NOWOŚĆ
 • Model: CB
 • Przebieg: 2 km
 • Napęd: Łańcuch
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Honda Nx 500 abs LED Nowy
 • Model: Nx
 • Przebieg: 2 km
 • Napęd: Łańcuch
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony