HONDA WYŁĄCZNYM DYSTRYBUTOREM JAPOŃSKICH KASKÓW KABUTO

„Kabuto” to hełm noszony przez starożytnych japońskich wojowników, stanowiący ważną część tradycyjnej zbroi samurajskiej. Od 1982 roku tę tradycję kontynuują kaski Kabuto-Japan, wykorzystując najnowocześniejsze technologie w celu jak najlepszej ochrony motocyklistów. W 1992 roku model RS-1R był pierwszym na świecie kaskiem z górną wentylacją. W 2006 Kabuto odniosło swoje pierwsze zwycięstwo na arenie międzynarodowej w barwach zespołu FCC-Honda w wyścigu Suzuka 8h. A w 2008 roku w kasku FF-5 po raz pierwszy na świecie zastosowano technologię stabilizacji strumienia powietrza opływającego kask. Obecnie w projektowaniu Kabuto uczestniczy Uniwersytet Tokijski, a stosowanie narzędzi takich jak obliczeniowa mechanika płynów (CFD) i badania w tunelu aerodynamicznym służą zapewnieniu odpowiedniego opływu powietrza i stabilności przy wysokich prędkościach.

Gama kasków Kabuto oferuje szereg opatentowanych technologii, zaprojektowanych z myślą o komforcie, aerodynamice, praktyczności i najwyższej wydajności. Priorytetem od zawsze było stworzenie jak najlżejszego kasku. Dzięki dopracowaniu aerodynamiki i dobraniu odpowiednich materiałów zmniejszono obciążenie oraz nacisk na szyję i ramiona motocyklisty.

Lekkie, kompozytowe skorupy kasków Kabuto i doskonała aerodynamika to:

 1. Mniejsza siła G działająca na głowę przy hamowaniu i przyspieszaniu pomagająca ustabilizować wzrok
 2. Łatwiejsze poruszanie głową poprawiające widoczność we wszystkich kierunkach
 3. Mniejsze obciążenie i napięcie mięśni zmniejszające sztywność barków
 4. Mniejsze opory aerodynamiczne prowadzące do bardziej stabilnej pozycji podczas jazdy i ułatwiające koncentrację.

-

-

ACT - ZAAWANSOWANA, KOMPOZYTOWOWA TECHNOLOGIA KASKÓW KABUTO

Skorupy kasków Kabuto są zbudowane z połączenia hiperwłókna szklanego oraz włókien organicznych o wysokiej wytrzymałości i wysokim module sprężystości. Specjalnie zaprojektowane dla każdego modelu i każdej regulacji, Kabuto opracowało optymalne kombinacje 5 warstw żywicy, które zapewniają lekkość i zwiększoną wytrzymałość.

1. Hiperwłókno szklane
2. Wysokowytrzymałe włókno organiczne
3. Wysokowytrzymałe / wysokomodułowe włókno organiczne
4. Włókno organiczne o dużej wytrzymałości na rozciąganie
5. Hiperwłókno szklane

-

JAPOŃSKIE KASKI KABUTO Z 5-LETNIĄ GWARANCJĄ

Wszystkie kaski Kabuto są poddawane rygorystycznym testom, aby spełnić wymogi norny ECE 22.05 UE do użytku drogowego. Kaski Aeroblade V, Ibuki i Avand II są również testowane zgodnie z rozporządzeniem REACH, które reguluje użycie niebezpiecznych substancji np. w farbie i metalowych częściach kasku. Wszystkie kaski Kabuto objęte są standardową 5-letnią gwarancją producenta.

-

-

KASK INTEGRALNY: KABUTO AEROBLADE-5

Kabuto Aeroblade-5 to pełny kask zaprojektowany z naciskiem na lekkość, wygodę i aerodynamikę. Jest gotowy do naprawdę szybkiej jazdy, oferuje pełną wentylację, wyjmowaną wewnętrzną wyściółkę oraz wizjer przystosowany do zamontowania wkładu PinLock®. Zbudowany na czterech wielkościach skorup i dostępny w sześciu rozmiarach głowy XS-XXL. [ KUP ONLINE ]

-

-

KASK SZCZĘKOWY: KABUTO IBUKI

Kabuto Ibuki to dokonały, aerodynamiczny, otwierany kask szczękowy z wkładami 100% MAX VISION PinlockR, wewnętrzną osłoną przeciwsłoneczną oraz wygodnym wnętrzem z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Wszystko to zapewnia najwyższy komfort, eliminację nieprzyjemnych zapachów, chłodzenie i pochłanianie wilgoci. Zbudowany na dwóch wielkościach skorup i dostepny w szcześciu rozmiarach głowy XS-XL. [ KUP ONLINE ]

-

-

KASK TYPU JET: KABUTO AVAND II

Kabuto Avand II to wysokiej klasy sportowy kask przeznaczony do jazdy miejskiej i turystycznej. Wyposażony w mocowanie Pinlock®, system stabilizacji strumienia powietrza opływającego kask, wyjmowane i nadające się do prania wnętrze. Zbudowany na trzech wielkościach skorup i dostepny w szcześciu rozmiarach głowy XS-XL. [ KUP ONLINE ]

-

-

DO POBRANIA:

___
źródło: Honda Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Zastrzegamy sobie prawo do jej zmiany bez uprzedzenia, bez podania przyczyny. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Honda

NOWA HONDA HORNET 2023 - AKCESORIA ORAZ TŁUMIK SC-PROJECT
NOWA HONDA HORNET 2023 - AKCESORIA ORAZ TŁUMIK SC-PROJECT

HONDA MOTO | Honda przygotowała bogatą ofertę akcesoriów do nowego Horneta. Dodatkowo do tego modelu dostępny jest już także akcesoryjny wydech firmy SC-Project.

NOWA HONDA CB750 HORNET 2023 - CENA W POLSCE
NOWA HONDA CB750 HORNET 2023 - CENA W POLSCE

CENNIK | Tło towarzyszące powrotowi modelu CB750 Hornet 2023 przyczyniło się do stworzenia czegoś zupełnie wyjątkowego – kompletnie nowego modelu o średniej masie, który czerpie inspirację i kierunek rozwojowy z doświadczeń protoplasty, jednak słynny brand jakim był Hornet zyskuje walor zupełnie świeżej aktualności. Uzupełnieniem tego zestawu jest zastrzyk emocji i czystej adrenaliny.

NOWA HONDA XL750 TRANSALP 2023 - CENA W POLSCE
NOWA HONDA XL750 TRANSALP 2023 - CENA W POLSCE
CENNIK | Legenda turystyki motocyklowej powróciła! Nowa Honda XL750 Transalp 2023 wchodzi do sprzedaży w naszych salonach.

Najnowsze oferty

Honda NC 750X ABS, Kontrola Trakcji, skrzynia DCT, WYPRZEDAŻ ROCZNIKA, Nowy
 • Model: NC
 • Przebieg: 5 km
 • Napęd: Łańcuch
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022
Honda NC 750X ABS, Kontrola Trakcji, skrzynia DCT, Nowy, Wyprzedaż Rocznika
 • Model: NC
 • Przebieg: 5 km
 • Napęd: Łańcuch
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022
Honda CRF 1100L Africa Twin Adventure Sports DCT PROMOCJA!
 • Model: CRF
 • Przebieg: 5 km
 • Napęd: Łańcuch
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022

Odwiedź nasze salony