NOWY HYUNDAI IONIQ 6 Z ZASIĘGIEM AŻ 614 KILOMETRÓW

Imponujący zasięg elektrycznego modelu IONIQ 6 jest możliwy w dużej mierze dzięki dedykowanej architekturze Hyundai Motor Group dla pojazdów elektrycznych, a więc platformie Electric-Global Modular Platform (E-GMP), a także bardzo niskim oporom powietrza stawianym przez aerodynamiczne nadwozie typu streamliner. E-GMP zapewnia optymalne parametry instalacji elektrycznej o napięciu 800 V, co zapewnia ultraszybkie ładowanie pozwalające zwiększyć zasięg o 351 kilometrów w zaledwie 15 minut lub naładować samochód od 10 do 80% w około 18 minut; platforma E-GMP obsługuje też ładowanie o napięciu 400 V, bez potrzeby stosowania dodatkowych komponentów lub adapterów.

Opływowy IONIQ 6 wykorzystuje platformę E-GMP, aby zapewnić największy w segmencie rozstaw osi wynoszący 2950 mm i jak najlepiej zaspokoić potrzeby pasażerów. Dzięki E-GMP, samochód ten może stać się też stacją roboczą lub mobilnym powerbankiem na kołach, dzięki innowacyjnej technologii Vehicle-to-Load (V2L). To sprawia, że auto może ładować inne urządzenia elektryczne, na przykład podczas kempingów lub wydarzeń na świeżym powietrzu, oraz tworzyć nowe scenariusze użytkowania samochodu, które pasują do zróżnicowanego stylu życia klientów.

Hyundai Motor zmaksymalizował zasięg w pełni elektrycznego modelu IONIQ 6, dzięki rozbudowanym pracom stylistów i inżynierów. Współczynnik oporu powietrza tego pojazdu wynosi 0,21 i jest najniższy wśród aut w ofercie firmy, a także jednym z najniższych w branży. Opływowy wygląd IONIQ 6 i różne elementy konstrukcyjne, takie jak aktywna klapa powietrzna, kurtyny powietrzne przy kołach, zintegrowany tylny spojler i reduktory odstępu przy kołach, znacznie poprawiły właściwości aerodynamiczne modelu, plasując go wśród najsmuklejszych pojazdów na świecie. W szczególności reduktory odstępu przy kołach, które minimalizują pustą przestrzeń między przednim zderzakiem a oponami, co poprawia właściwości aerodynamiczne wokół nadkoli. Zastosowane po raz pierwszy w modelu Hyundaia, pozwalają zelektryfikowanemu modelowi IONIQ 6 zwiększyć komfort jazdy pasażerów, jednocześnie pokonując wyzwania aerodynamiczne spowodowane krótkim przednim zwisem nadwozia.

Byung Hoon Min Szef Centrum Rozwoju Osiągów Pojazdów w Hyundai Motor Company: "Dokładamy wszelkich starań, aby zaprojektować najbardziej wydajny samochód w segmencie pojazdów elektrycznych. Nasze skupienie się na poprawie aerodynamiki pomogło osiągnąć jeden z największych zasięgów wśród pojazdów o całkowicie elektrycznym zasięgu, co zmniejszy niepokój klientów związany z zasięgiem pojazdów elektrycznych i pomoże w rozwoju tego segmentu".

-

___
źródło: Hyundai Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Hyundai

Hyundai IONIQ 5 N w wyścigu Pikes Peak – misja: pobić rekord w klasie elektrycznych SUV-ów
Hyundai IONIQ 5 N w wyścigu Pikes Peak – misja: pobić rekord w klasie elektrycznych SUV-ów

Hyundai | Seryjny IONIQ 5 N został przygotowany do występów w Pikes Peak International Hill Climb

W czasie, gdy nowe pokolenie kierowców wsiądzie za kierownicę pierwszych egzemplarzy modelu IONIQ 5 N, Hyundai planuje dodatkowo podkręcić emocje startując w 102. edycji wyścigu Pikes Peak International Hill Climb (PPIHC), który odbędzie się 23. czerwca 2024 roku. Dwa elektryczne modele IONIQ 5 N o mocy 641 koni mechanicznych mają na celu pobić rekord w klasie seryjnych SUV-ów z napędem elektrycznym; łącznie Hyundai w wyścigu wystawi cztery pojazdy. 

Wracamy w góry silniejsi niż kiedykolwiek, z wiodącym w swojej klasie elektrycznym SUV-em w postaci IONIQ 5 N. Historia testowania nowych technologii i produktów przez Hyundaia na Pikes Peak sięga 1992 roku, a IONIQ 5 N przenosi tę koncepcję do samochodów elektrycznych o wysokich osiągach. IONIQ 5 N w specyfikacji seryjnej pokaże, czego klienci mogą spodziewać się od swoich pojazdów

Till WartenbergSzef marki N i motorsportu

Nowy Hyundai SANTA FE 2024 - cena
Nowy Hyundai SANTA FE 2024 - cena

Hyundai | SANTA FE to flagowy SUV w europejskiej ofercie marki Hyundai. Od kilku miesięcy znamy już zdjęcia jego najnowszej, piątej generacji. Teraz przyszedł czas na ogłoszenie jego cen i wersji wyposażenia. 

Ładniejszy i bardziej zaawansowany technologicznie: odświeżony Hyundai model i30
Ładniejszy i bardziej zaawansowany technologicznie: odświeżony Hyundai model i30

Hyundai | Hyundai prezentuje właśnie swój odświeżony model i30. Zmiany objęły funkcje łączności i bezpieczeństwa, a także zmiany nadwozia i w kabinie. Model i30 jest dostępne w różnych wersjach nadwozia i wyposażenia, by sprostać potrzebom szerokiej grupy klientów

Najnowsze oferty

Hyundai Kona 1.6 T-GDI 198KM 7DCT 2WD + Koła Zimowe EXECUTIVE TECH od ręki
 • Model: Kona
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 11812 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Hyundai Bayon 1.0 T-GDI 6MT Smart + Cool
 • Model: Bayon
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 4291 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Hyundai i30 1.0 T-GDI 6MT Smart
 • Model: i30
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 4337 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony