INTERKOM MOTOCYKLOWY - JAKI MODEL WYBRAĆ?

Na rynku znajdziemy mnóstwo propozycji, od przewodowych modeli do takich z wieloma dodatkowymi funkcjami. Jaki interkom motocyklowy wybrać? Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej.

INTERKOMY MOTOCYKLOWE I ICH ZASTOSOWANIE

Podczas motocyklowej podróży porozumiewanie się z innymi motocyklistami jest utrudnione. Aby wymienić ze sobą kilka słów, trzeba się zatrzymać. Problem ten można jednak rozwiązać inaczej. Interkomy motocyklowe umożliwiają komunikację w ruchu. Przy użyciu interkomu motocyklista może błyskawicznie przekazać towarzyszom podróży informacje o awariach, konieczności zatankowania czy ustalić miejsce i czas postoju. To jednak nie wszystko. Interkomy motocyklowe uprzyjemniają podróż, umożliwiając słuchanie muzyki i audycji radiowych. Wiele z nich pozwala na korzystanie z nawigacji lub wykonanie telefonu. Jak działa interkom? Bluetooth zapewnia łączność między motocyklistami w odległości kilkuset metrów. Alternatywą dla niego są przewodowe modele o znacznie niższych kosztach zakupu.

JAKI INTERKOM MOTOCYKLOWY KUPIĆ?

Mimo że wybór dostępnych na rynku modeli jest ogromny, zakup odpowiedniego nie stanowi dużego wyzwania. Wystarczy skupić się na swoich potrzebach, by znaleźć właściwy model. Do najważniejszych kryteriów podziału interkomów motocyklowych należy obecność przewodu lub jego brak. Zaletą przewodowych modeli jest ich przystępna cena oraz brak konieczności ładowania. Alternatywą jest interkom Bluetooth, który działa bezprzewodowo. Jego montaż jest błyskawiczny, w przeciwieństwie do przewodowego modelu, lecz cena sporo wyższa. Dodatkowo, interkom tego typu wymaga częstego ładowania. Otwiera jednak przed motocyklistą wiele możliwości i kusi dodatkowymi funkcjami. Interkom do kasku cieszy się obecnie dużą popularnością. To wygodne i funkcjonalne rozwiązanie dla tych, którzy lubią być w kontakcie także podczas jazdy.

INTERKOM BLUETOOTH CZY PRZEWODOWY?

Ten pierwszy ma znaczną przewagę nad drugim niemal w każdym aspekcie. Jedyną jego wadą jest konieczność ładowania baterii. Droższy, lecz dużo bardziej praktyczny interkom Bluetooth może jednak pełnić swoją funkcję nawet przez kilkanaście godzin, jeśli wybierzesz wyposażony w odpowiedni akumulator model. Ten warunek spełnia m. in. Scala Rider Freecom 4 i Interphone Edge. Przed zakupem warto sprawdzić czas ładowania upatrzonego modelu. Nie powinien on być zbyt długi. Wodoodporne interkomy motocyklowe posiadają większą wytrzymałość i można z nich korzystać w każdych warunkach.

KASK MOTOCYKLOWY Z INTERKOMEM – WYGODNIE I BEZPIECZNIE

Reagujący na polecenia głosowe interkom, fabrycznie umieszczony w kasku? To możliwe! Takie rozwiązanie sprzyja bezpieczeństwu na drodze i poprawia komfort jazdy. Czy jednak jest potrzebne? Wszystko zależy od oczekiwań kierowcy. Dla jednych interkomy motocyklowe stanowią dodatkową atrakcję w trakcie przejażdżki. Inni uważają je za zbędne, a zakładając kask chcą odciąć się od świata zewnętrznego i skupić wyłącznie na drodze. Wysokiej jakości kask motocyklowy z interkomem zapewni fantastyczną jakość dźwięku oraz wygodę użytkowania. Nie trzeba przy tym obawiać się, że szum wiatru lub dźwięk silnika zakłócą odbiór. Dzięki systemowi cyfrowej redukcji szumu interkom do kasku doskonale spełni swoją rolę także przy szybkiej jeździe. Pod warunkiem, że zdecydujemy się na wysokiej klasy model, pochodzący od znanych w branży marek, takich jak Nolan czy Shoei.

 

Czytaj więcej o marce Honda

NOWOŚĆ! Honda NT1100 model 2024
NOWOŚĆ! Honda NT1100 model 2024

HONDA MOTO | Połączenie wydajności, komfortu, praktyczności, atrakcyjnej stylistyki i wyjątkowo korzystnego stosunku jakości do ceny sprawiło, że NT1100 został najlepiej sprzedającym się motocyklem turystycznym w Europie w 2023 roku. Model na rok 2024 otrzyma dwie nowe, efektowne wersje kolorystyczne.

75. rocznica powstania Hondy (1948-2023)
75. rocznica powstania Hondy (1948-2023)

HONDA | 75 lat temu 34 pracowników Honda Motor Company, być może zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy, zaczęło pisać nowy, niezwykle istotny, rozdział w historii motoryzacji.

Motocykle Hondy dla każdego - inny wymiar podróżowania
Motocykle Hondy dla każdego - inny wymiar podróżowania

HONDA MOTO | Ilu z nas będąc dzieckiem, marzyło o tym, by w przyszłości być prawdziwym królem szos i pokonywać kolejne kilometry na szybkim ścigaczu lub innym dwukołowcu? Dorosłość ma to do siebie, że nic nie stoi na przeszkodzie, by marzenia z dzieciństwa móc realizować.

Najnowsze oferty

Honda CB 750 Hornet NOWOŚĆ
 • Model: CB
 • Przebieg: 2 km
 • Napęd: Łańcuch
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Honda NSS 750 Forza ABS, HSTC, Model 2023, Nowy
 • Model: NSS
 • Przebieg: 5 km
 • Napęd: Łańcuch
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Honda GL 1800 Gold Wing Tour DCT HSTC, Navi, AirBag, Nowy
 • Model: GL
 • Przebieg: 2 km
 • Napęd: Wał kardana
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony