INDYWIDUALNA ALFA ROMEO GIULIA GTA 2020 - CENNIK W POLSCE

Prezentacja Giulii GTA, która odbyła się 2 marca wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród miłośników motoryzacji. Ten ogromny entuzjazm jest źródłem dumy Alfy Romeo. Rok 2020 jest wyjątkowy, gdyż marka świętuje 110-lecie istnienia, razem ze wszystkimi fanami i miłośnikami włoskiego designu, wyjątkowych osiągów oraz „know-how” Made in Italy. Najlepszym sposobem, by uczcić ten jubileusz, zgodnie z historią Alfy Romeo, jest powrót do korzeni i wskrzeszenie jednej z legend sportów motorowych: Giulii GTA.

Nowa limitowana edycja Giulia GTA pod względem technicznym i koncepcyjnym czerpie inspirację z Giulii GTA z 1965 roku: „Gran Turismo Alleggerita” zaprojektowanej przez atelier Autodelta w oparciu o Giulię Sprint GT, odnoszącą sportowe sukcesy na całym świecie. Nowa Giulia GTA, powstała na bazie wersji Giulia Quadrifoglio, jest oferowana z silnikiem Alfa Romeo 2.9 V6 Bi-Turbo o zwiększonej mocy 540 KM. Dzięki szerokiemu zastosowaniu ultralekkich materiałów może poszczycić się zmniejszoną masą o 100 kg w porównaniu do regularnej wersji Giulii Quadrifoglio, osiągając wyjątkowy stosunek masy do mocy wynoszący zaledwie 2,82 kg/KM, co czyni ją najlepszą w swojej klasie. Stylistyka nadwozia, jak i wnętrze, nawiązują do kultowego modelu, odzwierciedlając jednocześnie DNA marki: doskonałość techniczną połączoną z wyjątkową przyjemnością czerpaną z jazdy.

-

ALFA ROMEO GIULIA GTA - 500 SZTUK EDYCJI SPECJALNEJ

Dla 500 szczęśliwych właścicieli Giulii GTA i GTAm, marka Alfa Romeo postanowiła zaoferować „projekt w ramach projektu”, dzięki któremu Giulia GTA to nie tylko samochód, który można po prostu kupić, ale dużo bogatsze przeżycie, którego można doświadczyć. Mnóstwo pracy włożono, by stworzyć idealną formę nadwozia i ekskluzywne wnętrze, i równie dużo zrobiono, by dostosować projekt do ducha i charakteru legendarnego modelu. Tym bardziej, że obecne normy i kryteria, które muszą spełniać dzisiejsze samochody, kiedyś ledwo były brane pod uwagę lub w ogóle nie były dostępne.

Czy jest coś lepszego niż zasiąść za kierownicą Alfy Romeo Giulia GTA? Tylko jedna rzecz: wsiąść do GTA Swoich marzeń, stworzonej specjalnie dla Ciebie i zdolnej zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania stylistyczne i estetyczne. Właśnie dlatego Alfa Romeo stworzyła specjalną serię modyfikacji i personalizacji ad hoc zarówno w nadwoziu, jak i we wnętrzu samochodu, oferując wyjątkowe i autentycznie „szyte na miarę” elementy zwiększające emocje.

Kreatywne i techniczne zaangażowanie Centro Stile Alfa Romeo w zaprojektowanie samochodu, obejmowało zakrojone na szeroką skalę badania i poszukiwania personalizacji nadwozia, zainspirowane historią modelu GTA oraz długiej liście zdobytych przez nią nagród i tytułów. Przeanalizowano i odpowiednio zinterpretowano elementy wyróżniające nadwozie GTA i GTAm. Przód samochodu, charakteryzujący się historyczną białą „maską”, to niewątpliwie pierwszy wyróżniający się element, który w połączeniu z bocznymi pasami od razu przywodzi na myśl świat wyścigów. Na pokrywie silnika umieszczone są elementy składowe logo Alfy Romeo, takie jak krzyż, wąż z herbu Viscontich czy włoska flaga.

Do najbardziej wyjątkowych i sugestywnych nadwozi należą te w kolorze ochry i bieli oraz w kolorze czerwonym i żółtym. Kolor ochry przywołuje na myśl legendarną 1750 GTAm i 2000 GTAm, za kierownicą których Toine Hezemans zwyciężył w Mistrzostwach Europy w klasie Samochodów Turystycznych odpowiednio w 1970 i 1971 roku. Modele te wyróżniał wąż Viscontich na masce silnika oraz charakterystyczne linie po bokach, typowe dla GTA 1300 Junior. Natomiast podłużne paski stanowiły estetyczny kaprys poszczególnych kierowców.

Jeśli chodzi o żółte i czerwone nadwozie, wybór przodu w innym kolorze był spowodowany koniecznością rozróżnienia poszczególnych kierowców startujących w tym samym wyścigu. Na etapie projektowania, Centro Stile Alfa Romeo czerpało inspirację z bogatej historii marki. I tak na przykład, w Alfie Sprint GTA (1965-1968) kolorowy pas zazwyczaj nie był symetryczny, w przeciwieństwie do GTA 1300 Junior. Natomiast żółty przód wyróżniał samochód, który zwyciężył w Mistrzostwach Europy Samochodów Turystycznych w 1971 i 1972 roku: w 1971 roku, w niektórych wyścigach, samochód, za kierownicą którego startował Gianluigi Picchi, miał dolną część przodu polakierowaną na żółty kolor. W każdym razie, wszystkie te elementy odnoszą się najbardziej prestiżowych zwycięstw GTA.

-

-

ALFA ROMEO GIULIA GTA 2020 - CENNIK

Klienci mogą zamówić swój wymarzony samochód w jednej z powyższych wersji kolorystycznych, a ponadto mają możliwość wybrania bocznego numeru limitowanej edycji i pokrowca Goodwool odpowiednio do wybranego koloru nadwozia.

Dla tych, którzy nie zdecydują się na personalizacje nadwozia przygotowaną specjalnie przez Centro Stile Alfa Romeo, Giulia GTA i GTAm będą dostępne w następujących kolorach: czerwony GTA Red, biały Trophy White i zielony Montreal Green, oddających hołd fladze włoskiej. Dodatkowy poziom personalizacji obejmuje wybór koloru zacisków hamulcowych, tapicerki foteli, tylnego pałąka, pasów bezpieczeństwa i przeszycia na siedzeniach.

Począwszy od dzisiaj, na stronie https://gta.alfaromeo.com dostępny jest dedykowany car konfigurator online umożliwiający Klientowi wyświetlenie poszczególnych kombinacji dostępnych dla modeli Giulia GTA i GTAm

-

WERSJA CENA z VAT
Giulia GTA 175 890 euro
Giulia GTAm 180 810 euro

-

Ekskluzywność wyróżniającą Giulię GTA i Giulię GTAm odnajdujemy również w dedykowanej usłudze obsługi Klienta „customer experience”, przygotowanej dla 500 szczęśliwych Klientów, którzy będą mogli przeżyć w 100% emocje w stylu Alfy Romeo. Dla tych, którzy zdecydowali się dołączyć do świata GTA i zarezerwowali samochód, przygotowano specjalny proces sprzedaży, w ramach którego, Ambasador Marki, będzie opiekował się każdym Klientem od momentu złożenia zamówienia aż po wydanie samochodu. Wyjątkowe doświadczenie przy zakupie nie kończy się na specjalnym procesie sprzedaży. Właściciel nowego samochodu otrzyma również spersonalizowany zestaw powitalny „welcome pack”, zawierający kask Bell w kolorze nadwozia GTA, spersonalizowany pokrowiec na samochód Goodwool, by zabezpieczyć swoją nową Giulię GTA lub GTAm w garażu oraz będzie mógł uczestniczyć w specjalnym kursie jazdy opracowanym przez Alfa Romeo Driving Academy. Dla kierowców modelu GTA, przewidziany jest również zestaw odzieży rajdowej Alpinestars (kombinezon, rękawiczki i buty), dostępny na zamówienie wraz z modelem GTA.

A to jeszcze nie wszystko: Klient może poprosić, aby dostarczenie nowej Alfy GTA lub GTAm odbyło się w jednym z najbardziej kultowych miejsc dla Marki, w atelier Autodelta w Balocco. Wyjątkowość i ekskluzywność to bardzo ważne elementy zarówno dla każdego Alfisty, jak i kolekcjonera.

-

___
źródło: Alfa Romeo Polska

Czytaj więcej

Nowe barwy „Champion Spirit” Mustanga GT3 – hołd oddany mistrzowskim modelom wyścigowym Forda
Nowe barwy „Champion Spirit” Mustanga GT3 – hołd oddany mistrzowskim modelom wyścigowym Forda

MUSTANG | Termin „barwy” zazwyczaj odnosi się do unikatowego malowania lub emblematu, wskazujących na przynależność, stosowanych często na strojach ludzi lub na pojazdach. U zapaleńców, „barwy” przywołują wspomnienia kultowych samochodów wyścigowych Forda i związanych z nimi sportowych wydarzeń. Wielu z was pewnie wspomina ulubione barwy wyścigowe lub niezapomniany numer kierowcy.

Hyundai IONIQ 5 N w wyścigu Pikes Peak – misja: pobić rekord w klasie elektrycznych SUV-ów
Hyundai IONIQ 5 N w wyścigu Pikes Peak – misja: pobić rekord w klasie elektrycznych SUV-ów

Hyundai | Seryjny IONIQ 5 N został przygotowany do występów w Pikes Peak International Hill Climb

W czasie, gdy nowe pokolenie kierowców wsiądzie za kierownicę pierwszych egzemplarzy modelu IONIQ 5 N, Hyundai planuje dodatkowo podkręcić emocje startując w 102. edycji wyścigu Pikes Peak International Hill Climb (PPIHC), który odbędzie się 23. czerwca 2024 roku. Dwa elektryczne modele IONIQ 5 N o mocy 641 koni mechanicznych mają na celu pobić rekord w klasie seryjnych SUV-ów z napędem elektrycznym; łącznie Hyundai w wyścigu wystawi cztery pojazdy. 

Wracamy w góry silniejsi niż kiedykolwiek, z wiodącym w swojej klasie elektrycznym SUV-em w postaci IONIQ 5 N. Historia testowania nowych technologii i produktów przez Hyundaia na Pikes Peak sięga 1992 roku, a IONIQ 5 N przenosi tę koncepcję do samochodów elektrycznych o wysokich osiągach. IONIQ 5 N w specyfikacji seryjnej pokaże, czego klienci mogą spodziewać się od swoich pojazdów

Till WartenbergSzef marki N i motorsportu

Marka Mitsubishi odnotowała znaczący wzrost sprzedaży w Polsce w pierwszym kwartale tego roku
Marka Mitsubishi odnotowała znaczący wzrost sprzedaży w Polsce w pierwszym kwartale tego roku

Mitsubishi | Marka Mitsubishi odnotowała znaczący wzrost sprzedaży w Polsce w pierwszym kwartale tego roku. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2024 roku aż 88% więcej klientów zdecydowało się na zakup nowego modelu spod znaku Trzech Diamentów a nowe Mitsubishi ASX jako bestseller marki, w największym stopniu zdecydowało o tak dobrym rezultacie.

Najnowsze oferty

Alfa Romeo Tonale Veloce 1.5 160KM + 20KM Mhev, 2024
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Jeep Renegade SUMMIT 1.5 Mhev 130+20KM Automat
 • Model: Renegade
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Jeep Compass High Altitude 1.5 e-Hybrid MHEV 150KM DCT7
 • Model: Compass
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony

Abarth logo

Abarth

Szczecin
Przejdź do salonu
Alfa Romeo logo

Alfa Romeo

Gdańsk
Przejdź do salonu
Alfa Romeo logo

Alfa Romeo

Szczecin
Przejdź do salonu
Alfa Romeo logo

Alfa Romeo

Zielona Góra
Przejdź do salonu
BAIC logo

BAIC

Gorzów Wlkp.
Przejdź do salonu
BAIC logo

BAIC

Szczecin
Przejdź do salonu
BAIC logo

BAIC

Zielona Góra
Przejdź do salonu
Dacia logo

Dacia

Gorzów Wlkp.
Przejdź do salonu
Fiat logo

Fiat

Gorzów Wlkp.
Przejdź do salonu
Fiat logo

Fiat

Szczecin
Przejdź do salonu
Fiat logo

Fiat

Zielona Góra
Przejdź do salonu
Fiat Professional logo

Fiat Professional

Gdańsk
Przejdź do salonu
Fiat Professional logo

Fiat Professional

Gorzów Wlkp.
Przejdź do salonu
Fiat Professional logo

Fiat Professional

Szczecin
Przejdź do salonu
Fiat Professional logo

Fiat Professional

Zielona Góra
Przejdź do salonu
Ford logo

Ford

Gorzów Wlkp.
Przejdź do salonu
Honda logo

Honda

Gorzów Wlkp.
Przejdź do salonu
Honda logo

Honda

Szczecin
Przejdź do salonu
Honda logo

Honda

Zielona Góra
Przejdź do salonu
Honda Motocykle logo

Honda Motocykle

Szczecin
Przejdź do salonu
Honda Motocykle logo

Honda Motocykle

Zielona Góra
Przejdź do salonu
Hyundai logo

Hyundai

Gorzów Wlkp.
Przejdź do salonu
Hyundai logo

Hyundai

Szczecin
Przejdź do salonu
Hyundai logo

Hyundai

Zielona Góra
Przejdź do salonu
Isuzu logo

Isuzu

Gorzów Wlkp.
Przejdź do salonu
Isuzu logo

Isuzu

Szczecin
Przejdź do salonu
Isuzu logo

Isuzu

Zielona Góra
Przejdź do salonu
Jeep logo

Jeep

Gorzów Wlkp.
Przejdź do salonu
Jeep logo

Jeep

Szczecin
Przejdź do salonu
Jeep logo

Jeep

Zielona Góra
Przejdź do salonu
Kia logo

Kia

Gorzów Wlkp.
Przejdź do salonu
Kia logo

Kia

Zielona Góra
Przejdź do salonu
Mitsubishi logo

Mitsubishi

Gorzów Wlkp.
Przejdź do salonu
Mitsubishi logo

Mitsubishi

Szczecin
Przejdź do salonu
Mitsubishi logo

Mitsubishi

Zielona Góra
Przejdź do salonu
Opel logo

Opel

Gorzów Wlkp.
Przejdź do salonu
Opel logo

Opel

Szczecin
Przejdź do salonu
Renault logo

Renault

Gorzów Wlkp.
Przejdź do salonu
Suzuki logo

Suzuki

Gorzów Wlkp.
Przejdź do salonu
Suzuki logo

Suzuki

Szczecin
Przejdź do salonu