IKONA FIATA BOHATEREM OFICJALNEGO TELEDYSKU „TEMPO”

„Tempo”, nowy singiel napisany i wykonany przez Mattea Bocellego, syna maestra Andrei Bocellego, będący ścieżką dźwiękową nowej kampanii komunikacyjnej wprowadzającej na rynek nowego Fiata 500 „La Prima by Bocelli”, został dziś wydany. Partnerstwo to wzmacnia silny związek marki FIAT z muzyką, akcentując doskonałe połączenie designu, sztuki i kreatywności, które wyraża na świecie całą doskonałość Made in Italy.

-

-

„Matteo Bocelli reprezentuje nowe pokolenie włoskich talentów muzycznych, a jego nowa piosenka jest dokładnie taka, jak nasz nowy Fiat 500: radosna, elegancka, ponadczasowa i zakorzeniona we włoskiej kulturze. Jestem zachwycony, że „Tempo” jest ścieżką dźwiękową dla nowego Fiata 500” - mówi Olivier Franҫois, CEO FIAT i CMO Stellantis. „Jestem dumny z tego, że Matteo zdecydował się wykorzystać naszą nową elektryczną 500-kę w swoim teledysku, aby przejechać nią w dobrym stylu - i bezszelestnie - przez swoją piękną Toskanię”.

-

-

„Piosenka „Tempo” była jedną z pierwszych, które współtworzyłem w zeszłym roku we Włoszech i od razu się w niej zakochałem” - powiedział Matteo Bocelli, autor singla - to taka radosna, pełna tempa, poruszająca piosenka. Naprawdę w nią wierzę i mam nadzieję, że stanie się ścieżką dźwiękową tegorocznego lata. Jestem bardzo zaszczycony, że FIAT wybrał „Tempo” jako ścieżkę dźwiękową do swojej nowej kampanii”.

W oficjalnym teledysku do piosenki, wyreżyserowanym przez reżysera William9, pojawia się elegancki i innowacyjny nowy Fiat 500, który nadaje tempo szalonej przygodzie w Toskanii. Po tym, jak przyjaciele Bocellego przerywają jego próbę w teatrze Giuseppe Verdiego w Pizie, wyruszają razem w podróż przez region, w którym się wychował, kończąc ją w Manolo Valdes Opera w kultowym Teatro del Silenzio w Lajatico (rodzinne miasto Andrei Bocellego), podziwiając naturalne piękno ziemi i wybrzeża.

Singiel Mattea Bocellego wydany w języku angielskim i hiszpańskim - z włoską linią - pochodzi z jego debiutanckiego albumu, który ukaże się w 2023 r. nakładem wytwórni Capital Records. Utwór „Tempo”, napisany wspólnie ze Zmishlanym, Nolanem Sipe i Maxem Wolfgangiem, został wyprodukowany przez Ido Zmishlanego, słynnego producenta muzycznego, który współpracował m.in. z Justinem Bieberem, Shawnem Mendesem i Imagine Dragons.

Matteo Bocelli rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 6 lat, a w wieku 18 lat miał swój oficjalny debiut sceniczny w rzymskim Koloseum. Głęboki głos piosenkarza dotarł do fanów muzyki na całym świecie dzięki singlowi „Fall on Me” z 2018 r., angielsko-włoskiemu duetowi, który napisał na potrzeby albumu „Sì” swojego ojca Andrei Bocellego. Piosenka, która trafiła na ścieżkę dźwiękową do filmu Disneya „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”, osiągnęła ponad 300 milionów globalnych streamów. Ostatnio Matteo dołączył do maestra podczas jego amerykańskiej trasy koncertowej, która obejmowała dwa występy w Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Nowy Fiat 500 „La Prima by Bocelli” to pierwszy na świecie elektryczny samochód miejski wyposażony w technologię „Virtual Venues” („Wirtualnych Miejsc”) JBL, która zapewnia niezrównane wrażenia dźwiękowe. Aby system nagłośnienia JBL był idealnie dopasowany do pojazdu, FIAT skorzystał z doświadczenia maestra Andrei Bocellego, najpopularniejszego żyjącego tenora na świecie.

-

-

___
źródło: Fiat Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Fiat

Nowa seria specjalna Fiat Pandina
Nowa seria specjalna Fiat Pandina

FIAT | Nowa seria specjalna Fiat Pandina to najbardziej zaawansowana technologicznie i najbezpieczniejsza Panda w historii. Fiat Panda będzie nadal produkowany we włoskim zakładzie Pomigliano d'Arco co najmniej do 2027 roku.

Nowy Fiat 600e uznany premierą motoryzacyjną plebiscytu Auto Lider 2024
Nowy Fiat 600e uznany premierą motoryzacyjną plebiscytu Auto Lider 2024

FIAT | Fiat 500e ponownie na podium Auto Lidera – tym razem w kategorii małych aut miejskich. 500e wygrywa z 20 konkurentami pod względem najlepszego połączenia wymogów ekologicznych, włoskiego stylu, komfortu, funkcjonalności i intuicyjnej obsługi, bezpieczeństwa oraz poziomu sprzedaży.

Otwarcie zamówień na produkowanego w Polsce Fiata 600 Hybrid
Otwarcie zamówień na produkowanego w Polsce Fiata 600 Hybrid

FIAT | Produkowane w Tychach auto reprezentuje jeden z najpopularniejszych w Polsce segmentów miejskich SUV-ów, idealnie wpisując się w potrzeby mieszkańców miast. Oferuje włoski styl, przestronne wnętrze i duży bagażnik oraz liczne inteligentne rozwiązania, wspomagające kierowcę w podróży.

Najnowsze oferty

Fiat Fiorino 1wlasciciel ,kupiony w Polsce ,FV 23 %
 • Model: Fiorino
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 191805 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna + LPG
 • Rok produkcji: 2019
Fiat Scudo brygadowy składany 6os 2.0 MJ 145 KM Leasing 102%, UBEZPIECZENIE 1zł
 • Model: Scudo
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024
Fiat Ducato DKab Skrzynia otwarta 2.2 180KM, leasing od 102%, ubezpieczenie 1zł
 • Model: Ducato
 • Typ nadwozia: Skrzynia
 • Przebieg: 2 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony