HYUNDAI PARTNEREM BIAŁOWIESKIEGO PARKU NARODOWEGO

Od maja do grudnia 2021 do dyspozycji służb Białowieskiego Parku Narodowego przekazany został bezemisyjny, nie powodujący hałasu, w pełni elektryczny model Hyundai KONA Electric z akumulatorem 64 kWh i silnikiem o mocy 204 KM oraz zasięgiem wynoszącym 484 km (WLTP). Partnerstwo jest wyrazem zaangażowania marki Hyundai w budowanie ekosystemu zrównoważonej mobilności oraz promowanie świadomości ekologicznej.

Białowieski Park Narodowy położony jest na terenie Puszczy Białowieskiej i chroni jej najlepiej zachowany fragment – ostatni na niżu Europy las naturalny, o charakterze pierwotnym w strefie lasów liściastych i mieszanych. Park zajmuje powierzchnię ponad 10 tysięcy hektarów, co stanowi 1/6 terenów polskiej części Puszczy Białowieskiej. Większa część Parku znajduje się pod ścisłą ochroną i charakteryzuje się niesamowitą różnorodnością biologiczną. W Parku występuje kilkaset gatunków roślin, a także wiele gatunków grzybów i mchów. Park jest także ostoją dla wielu gatunków ptaków i ssaków, w tym dla liczącego kilkaset sztuk, największego na świecie wolnego stada żubrów. Żubr jest również oficjalnym symbolem Białowieskiego Parku Narodowego.

-

-

Puszcza Białowieska jest także jedynym polskim obiektem przyrodniczym, wpisanym przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa.

"Białowieski Park Narodowy to wyjątkowe miejsce. Bez wątpienia jedno z przyrodniczo najcenniejszych miejsc na świecie i nasze wspólne dziedzictwo. Praca w Białowieskim Parku Narodowym to wyjątkowe doświadczenie. Nie dałoby się tego robić, nie traktując tych terenów jako swojego drugiego domu. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi mogę być spokojny, że moja praca pozwoli cieszyć się tym niesamowitym miejscem wielu kolejnym pokoleniom." - powiedział Marek Świć, Kierownik Działu Udostępniania Białowieskiego Parku Narodowego.

"Bardzo cieszymy się, że Hyundai KONA Electric przez najbliższe miesiące będzie do dyspozycji służb Białowieskiego Parku Narodowego. Ten w 100% elektryczny model, dzięki temu, że jest całkowicie bezemisyjny i porusza się bezszelestnie, w żaden sposób nie będzie zanieczyszczał ani zakłócał delikatnego ekosystemu Parku. Jednocześnie KONA Electric, jako pełnoprawny SUV, doskonale sprawdzi się w leśnych terenowych warunkach w codziennej pracy służb Parku." - mówi Paulina Tycner, Kierownik Marketingu i PR Hyundai Motor Poland.

-

-

Hyundai KONA Electric to samochód elektryczny, który oferuje wszystko, czego potrzeba, aby cieszyć się bezemisyjną mobilnością w najlepszym wydaniu. Łącząc przestronność i wygląd prawdziwego SUV-a, oferuje jednocześnie imponujący zasięg wynoszący do 484 km (WLTP). Samochód został wyposażony w najnowocześniejsze systemy wspomagania kierowcy, dzięki czemu gwarantuje bezpieczeństwo i spokój ducha podczas jazdy. Hyundai KONA Electric charakteryzuje się szybkim ładowaniem, które od 0 do 80% trwa 75 minut przy wykorzystaniu ładowarki prądu stałego. KONA Electric oferuje także różne możliwości ładowania i typy wtyczek, dzięki czemu można wygodnie ładować ją w garażu lub na stacjach szybkiego ładowania.

Pełna gama elektrycznych modeli marki Hyundai wciąż się rozszerza i jest dzisiaj najbardziej zróżnicowana w Europie. Obejmuje pojazdy elektryczne z wodorowymi ogniwami paliwowymi, pojazdy hybrydowe, elektryczne akumulatorowe oraz pojazdy hybrydowe typu plug-in. Hyundai angażuje się także w wiele inicjatyw oraz partnerstw promujących czystą mobilność. Między innymi, w 2021 roku, Hyundai i UNDP przedstawiły wspólny projekt „for Tomorrow” („dla Jutra”), mający zachęcić lokalnych innowatorów do działania na rzecz zrównoważonej przyszłości w swoich regionach. W 2020 roku, Hyundai wprowadził globalny program ambasadorski H2U promujący technologie wodorowe. Hyundai dołączył także, jako partner strategiczny oraz udziałowiec do IONITY, wiodącej w Europie sieci ładowania o dużej mocy dostarczającej w 100% odnawialną energię do jazdy bezemisyjnej. Hyundai jest także członkiem Rady Wodorowej, globalnego stowarzyszenia wiodących firm energetycznych, transportowych i przemysłowych o wspólnej wizji i długoterminowych ambicjach w zakresie wodoru. Poprzez partnerstwa strategiczne Hyundai angażuje się także w rozwój bezemisyjnej mobilności powietrznej.

-

___
źródło: Hyundai Polska. 

Czytaj więcej o marce Hyundai

NOWY HYUNDAI KONA ELECTRIC 2023 - PREMIERA
NOWY HYUNDAI KONA ELECTRIC 2023 - PREMIERA

PREMIERA | Hyundai Motor Company oficjalnie zaprezentował model KONA nowej generacji. Nowa KONA w wersji całkowicie elektrycznej (EV) oferuje zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i wygody oraz wiodący w swojej klasie zasięg.

NOWY HYUNDAI ELANTRA 2023 - DESIGN PO MODERNIZACJI
NOWY HYUNDAI ELANTRA 2023 - DESIGN PO MODERNIZACJI

PREMIERA | Światowy bestseller marki Hyundai - model ELANTRA (oferowany również jako AVANTE) - powraca w bardziej dynamicznym wydaniu!

NOWY HYUNDAI KONA 2023 - PREMIERA
NOWY HYUNDAI KONA 2023 - PREMIERA

PREMIERA | Hyundai przedstawił szczegóły nowej generacji miejskiego SUV-a KONA, dostępnego w Korei. Nowa generacja dostępna jest z różnymi wariantami napędowymi, w tym w pełni elektrycznym (EV), hybrydowym (HEV) i spalinowym (ICE), a dla każdego z nich przewidziano sportowe wersje N Line.

Najnowsze oferty

Hyundai Kona ELECTRIC 64kWh 204 KM Zasięg 484 km Executive + P. Luxury Od ręki!
 • Model: Kona
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Hyundai Kona ELECTRIC 39kWh 136 KM Zasięg 305 km Od ręki!
 • Model: Kona
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI 150KM 6MT SMART + P. Full LED kolor: Phantom Black
 • Model: Tucson
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony