HYUNDAI SANTA FE W NOWEJ OFERCIE NA ROK 2022 - CENNIK

Nowy Hyundai SANTA FE to pierwszy pojazd marki Hyundai oferowany w Europie wykorzystujący całkowicie nową platformę trzeciej generacji, która wpływa na poprawę wydajności, właściwości jezdnych i bezpieczeństwa. Nowy Santa Fe jest jeszcze lepszym wyborem dla Klientów, za sprawą licznych nowoczesnych rozwiązań wprowadzonych do modelu. Oprócz dostępnych po raz pierwszy układów napędowych, hybrydowego i hybrydowego typu plug-in, nowy SANTA FE otrzymał odważny i charakterystyczny design, a także został wyposażony w szereg nowych technologii i systemów bezpieczeństwa.

Niemal rok od zainaugurowania sprzedaży na polskim rynku, oferta Hyundaia SANTA FE powiększyła się o dodatkową wersję. Klienci decydujący się na zakup modelu, oprócz wariantów 5- i 7-miejscowych mogą wybrać także wersję 6-osobową z dwoma oddzielnymi fotelami kapitańskimi w drugim rzędzie. Marka odpowiadając na potrzeby Klientów, zdecydowała się wprowadzić dodatkowy wariant, aby jeszcze bardziej umożliwić komfortowe podróżowanie Klientom i ich pasażerom.

-

-

NOWY HYUNDAI SANTA FE 2022 - CENA W POLSCE

Ceny Hyundaia SANTA FE pozostają stabilne i rozpoczynają się od 166 900 zł za wersję Smart wyposażoną w napęd hybrydowy (HEV) o mocy 230 KM. Nieznaczny wzrost ceny o 1 000 zł podyktowany był dodaniem centralnej poduszki powietrznej, hamulca pokolizyjnego (MCB) oraz dodatkowej poprawy wykończenia wnętrza dla jeszcze większego bezpieczeństwa i doznań Klientów. Wersja z napędem hybrydowym typu Plug-in (PHEV) standardowo wyposażona w napęd na cztery koła (4WD) i z najbogatszą wersją Platinum dostępna jest od 245 900 zł. Oferta Hyundaia SANTA FE dostępnego z nowym układem hybrydowym Smartstream i hybrydowym typu plug-in oraz napędem na wszystkie koła H-TRAC została wyceniona bardzo korzystnie w porównaniu do konkurencyjnych modeli oraz wypada jeszcze korzystniej w porównaniu do modeli z silnikami spalinowymi dzięki niższemu zużyciu paliwa, co przekłada się na niższy całkowity koszt użytkowania.

Dla bezpieczeństwa Klientów, SANTA FE standardowo zostało wyposażone w dużą ilość najnowszych systemów wsparcia kierowcy, w tym inteligentny tempomat z funkcją Stop&Go (SCC), asystent zapobiegania zderzeniu czołowemu z wykrywaniem pieszych i rowerzystów (FCA) z funkcją Junction Turning, asystenta utrzymywania pasa ruchu (LKA), system monitorowania poziomu uwagi kierowcy (DAW), informacje o odjechaniu poprzedającego pojazdu (LVDA), asystenta świateł drogowych (HBA), asystenta podążania na pasie ruchu (LFA) oraz system monitorowania tylnej kanapy (RSA).

Na pokładzie SANTA FE znajdują się również elementy wyposażenia jak: automatyczna klimatyzacja dwustrefowa z funkcją odparowywania szyb, czujnik deszczu, kamera cofania, przednie i tylne czujniki parkowania, felgi aluminiowe 17”, system dostępu bezkluczykowego, podgrzewana kierownica, podgrzewane fotele przednie, system multimedialny z 8” kolorowym ekranem dotykowym, cyfrowym radiem DAB i łącznością Android Auto i Apple Car Play oraz łącznością Bluetooth, komputer pokładowy z 4,2” kolorowym wyświetlaczem, a także reflektory LED.

-

-

Hybrydowa wersja nowego SANTA FE została wyposażona w silnik Smartstream 1.6 T-GDi o mocy 180 KM i silnik elektryczny o mocy 44,2 kW. Układ hybrydowy ma łączną moc 230 KM i moment obrotowy wynoszący 350 Nm, który za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni automatycznej w zależności od wersji jest bardzo płynnie przekazywana na przednią oś lub wszystkie koła.

Wersja hybrydowa plug-in jest wyposażona w silnik 1.6 T-GDI Smartstream, który połączono z silnikiem elektrycznym o mocy 66,9 kW, czerpiącym energię z akumulatora litowo-polimerowego o pojemności 13,8 kWh. Nowy SANTA FE Plug-in dostępny jest standardowo z napędem na cztery koła i 6-biegową automatyczną skrzynię biegów. Całkowita moc wyjściowa napędu wynosi 265 KM, a łączny moment obrotowy osiąga 350 Nm. W trybie czysto elektrycznym SANTA FE Plug-in Hybrid może pokonać dystans 58 km w cyklu mieszanym WLTP oraz aż 69 km w cyklu miejskim WLTP.

Hyundai SANTA FE jest oferowany z napędem na cztery koła H-TRAC, w zależności od wariantu silnikowego. Napęd pozwala kierowcom zoptymalizować wydajność jazdy na różnych nawierzchniach, w tym na piasku, śniegu i błocie, za pomocą wygodnego pokrętła. Opierający się na technologii napędu na cztery koła HTRAC firmy Hyundai, nowy selektor trybu terenu zapewnia jeszcze bardziej komfortowe wrażenia z jazdy, nawet w trudnym terenie. HTRAC autonomicznie rozdziela moment obrotowy pomiędzy przednie i tylne koła w zależności od wybranego trybu jazdy dostosowując się do panujących warunków drogowych. Kierowca może wybrać z wielu dostępnych trybów jazdy: Comfort, Sport, Eco, Smart, Snow, Sand i Mud.

Dla najbardziej wymagających Klientów Hyundai SANTA FE jest dostępny z opcjonalny pakietem Luxury nadającym bardziej wyrafinowanego stylu. Zewnętrzna część pakietu obejmuje dedykowane zderzaki, przedni i tylny, jak również boczne panele lakierowane w kolorze nadwozia, zamiast matowej czerni. Natomiast we wnętrzu znajduję się tapicerka ze skóry Nappa, zamszowa podsufitka oraz konsola środkowa z panelami z aluminium.

-

-

Wraz z wprowadzeniem nowej oferty Hyundai Motor Poland zdecydował o wycofaniu z oferty silników Diesla zasilanych olejem napędowym. W ciągu 2021 roku wycofane zostały jednostki wysokoprężne z oferty modelu i30, natomiast teraz zdecydowano o wycofaniu silników Diesla z oferty modeli TUCSON i SANTA FE. Działania te wpisują się strategię marki Hyundai Progress for Humanity oraz jej wizję elektryfikacji. Do 2035 roku w Europie Hyundai planuje całkowite zaprzestanie sprzedaży pojazdów z silnikami spalinowymi. Firma szacuje, że do 2040 roku pojazdy z napędem elektrycznym (BEV) i pojazdy elektryczne z ogniwami paliwowymi (FCEV) będą stanowić już 80 procent jej całkowitej sprzedaży. Natomiast do 2045 roku planuje osiągnąć neutralność węglową w swoich produktach i wszystkich globalnych operacjach.

___
źródło: Hyundai Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Zastrzegamy sobie prawo do jej zmiany bez uprzedzenia, bez podania przyczyny. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Hyundai

Hyundai TUCSON z niezwykłym wynikiem produkcji
Hyundai TUCSON z niezwykłym wynikiem produkcji

Hyundai | Fabrykę w Czechach opuścił dwumilionowy egzemplarz TUCSONa, licząc od czasu uruchomienia jego produkcji w Nošovicach. 2 na 5 TUCSONów sprzedawanych w Europie to odmiany hybrydowe lub hybrydy ładowane z gniazdka.

Nowy Hyundai TUCSON – duża suma małych zmian
Nowy Hyundai TUCSON – duża suma małych zmian

Hyundai | Na początku czerwca w okolicach Częstochowy odbyły się jazdy prasowe nowym Hyundaiem TUCSON-em. Na terenie lotniska Rudniki zaprezentowano najnowsze wcielenie czwartej generacji modelu, który pozostaje bestsellerem marki w Polsce i w Europie. 

Najnowsze oferty

Hyundai Tucson MY25 1.6 T-GDI 7DCT MHEV 160KM N-Line Ultimate Red OD RĘKI !!!
 • Model: Tucson
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Dwusprzęgłowa
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Hyundai Tucson MY25 1.6 T-GDI 7DCT MHEV 160KM N-Line Shimmering Silver
 • Model: Tucson
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Dwusprzęgłowa
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Hyundai Bayon Smart 1.0 T-GDI 6MT (100KM) + Design Tech
 • Model: Bayon
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 17950 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022

Odwiedź nasze salony