Hyundai, Kia i Samsung Electronics rozpoczynają współpracę

Hyundai Motor Company i Kia Corporation ogłosiły, że 3. stycznia podpisały umowę z firmą Samsung Electronics dotyczącą partnerstwa w zakresie usług Car-to-Home i Home-to-Car, którego celem jest poprawa łączności między przestrzeniami mieszkalnymi i mobilnymi.

Na mocy tej umowy, klienci Hyundai i Kia będą mogli zdalnie sterować urządzeniami domowymi przy wykorzystaniu ekranu dotykowego i poleceń głosowych za pośrednictwem samochodowych systemów informacyjno-rozrywkowych. I odwrotnie, będą mogli również zdalnie sterować funkcjami pojazdu za pomocą domowych głośników AI, telewizorów i aplikacji na smartfona.

Jest to możliwe dzięki organicznej integracji usług łączności w samochodach Hyundai i Kia oraz platformy „SmartThings”, tzw. internetu rzeczy (IoT) firmy Samsung. Oczekuje się, że klienci będą z niego korzystać na różne sposoby w życiu codziennym, ciesząc się nieprzerwaną łącznością.

Na przykład, podczas powrotu z pracy w gorący letni wieczór, użytkownik może aktywować „tryb domowy”, aby włączyć klimatyzator i oczyszczacz powietrza, uruchomić robota odkurzającego oraz włączyć światła, aby przygotować swoją wygodną i przyjemną przestrzeń domową. Ewentualnie, przed wyjściem z mieszkania, użytkownik może uruchomić „tryb poza domem”, aby wyłączyć niepotrzebne światła i uruchomić robota odkurzającego, w celu utrzymania czystości przestrzeni życiowej, a także wstępnie włączyć klimatyzację w samochodzie dla uzyskania komfortowej temperatury.

W przypadku usługi Car-to-Home, kierowcy Hyundai i Kia mogą zarejestrować się i używać określonych trybów dla każdej sytuacji, aby ograniczyć konieczność korzystania z ekranu dotykowego podczas jazdy. W szczególności wdrożona zostanie automatyzacja oparta na lokalizacji, która oprócz ekranu dotykowego i poleceń głosowych, zapewnić klientom wygodną obsługę.


Ponadto, właściciele pojazdów elektrycznych mogą korzystać z platformy SmartThings i jej zintegrowanej usługi zarządzania wykorzystaniem energii w mieszkaniu, aby sprawdzić zużycie energii w domu i w samochodzie oraz zaprogramować optymalny czas ładowania.

Hyundai i Kia planują rozszerzyć usługi Car-to-Home i Home-to-Car na klientów zagranicznych, parując ze sobą samochodowe systemy łączności oraz Samsung SmartThings.

Aby to osiągnąć, Hyundai i Kia opracują stabilne systemy informacyjno-rozrywkowe, a następnie będą udostępniać te funkcje za pośrednictwem aktualizacji (OTA i USB) nawet w przypadku już wykorzystywanych pojazdów.

To okazja, aby usługi Car-to-Home i Home-to-Car, oferowane przez samochód łączący się z siecią, były wygodniejsze w wielu obszarach. Planujemy przyspieszyć rozwój naszej technologii, aby nadać sens podróżom klientów Hyundaia i Kii na całym świecie

Haeyoung Kwon
Wiceprezes Hyundaia i działu Infotainment Development Center w marce Kia

Ta współpraca umożliwi komunikację z domu do samochodu oraz zintegrowane usługi zarządzania energią w domu, zoptymalizowane pod kątem przyszłego stylu życia. Łącząc platformę SmartThings z pojazdami, będziemy w stanie znacznie poprawić jakość obsługi klienta zarówno w domu, jak i w samochodzie

Chanwoo Park
Wiceprezes wykonawczy Samsung Electronics

Tymczasem Hyundai i Kia już świadczą usługi Car-to-Home i Home-to-Car poprzez współpracę z firmami telekomunikacyjnymi i budowlanymi. Usługa Car-to-Home, wcześniej dostępna dla sześciu pozycji (oświetlenia, wtyczek, zaworów odcinających gaz, wentylacji, klimatyzacji i bojlerów) oraz usługa Home-to-Car, obejmująca klimatyzację pojazdu, zdalne uruchamianie i zarządzanie ładowaniem, zostaną rozszerzone w ramach tego partnerstwa, w celu łączności z szerszą gamą urządzeń.

źródło: Hyundai Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Hyundai

Hyundai i20 N Line: bardziej sportowy design i ulepszone funkcje
Hyundai i20 N Line: bardziej sportowy design i ulepszone funkcje

Hyundai | W tym roku Hyundai i20 przeszedł lifting. Na rynek właśnie trafia jego najnowsza, odświeżona wersja i20 N Line

Słodki sukces: Esapekka Lappi i Janne Ferm sięgają po zwycięstwo w Rajdzie Szwecji
Słodki sukces: Esapekka Lappi i Janne Ferm sięgają po zwycięstwo w Rajdzie Szwecji

 Hyundai | Ostatniego dnia Rajdu Szwecji, mając ogromną przewagę nad rywalami, Lappi i Ferm stanęli do walki w trzech niedzielnych etapach i sięgnęli po swoje drugie zwycięstwo w WRC. Finowie zachowali zimną krew pokonując przeszło 300 kilometrów trasy rajdu, w którym najmniejszy błąd mógł mieć ogromne konsekwencje.

Hyundai Motor Poland kontynuuje w 2024 roku współpracę z Fundacją Nasza Ziemia
Hyundai Motor Poland kontynuuje w 2024 roku współpracę z Fundacją Nasza Ziemia

Hyundai | Hyundai Motor Poland już po raz trzeci będzie strategicznym partnerem Fundacji Nasza Ziemia. Partnerstwo jest wyrazem zaangażowania marki Hyundai w promowanie idei zrównoważonego rozwoju, wspieranie ekosystemu zrównoważonej mobilności, oraz promowanie świadomości ekologicznej. 

Najnowsze oferty

Hyundai Elantra 1.6 MPI 123KM Smart Design Tech FV23%
 • Model: Elantra
 • Typ nadwozia: Sedan / Limuzyna
 • Przebieg: 5134 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Hyundai i30 1.0T-GDI 120KM 6MT Modern FV23%
 • Model: i30
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 24560 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI 7DCT Smart + Led + Smart Sense
 • Model: Tucson
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony