HYUNDAI I30 N W LIMITOWANEJ EDYCJI DRIVE-N

Hyundai prezentuje i30 N Drive-N, ekskluzywną, specjalną wersję wyczynowych modeli Hyundai i30 N i Hyundai i30 Fastback N. Ta wyjątkowa wersja nowego i30 N zapewnia znane już sportowe wrażenia z jazdy, ale także charakterystyczny wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Rozpoczęcie produkcji rozpoczęło się w ostatnim tygodniu kwietnia, w planie jest zbudowanie ograniczonej liczby aut - 620 sztuk zarezerwowanych jest do dyspozycji Hyundai Motor Europe, a pozostałe 180 egzemplarzy trafi do Hyundai Motor Company Australia.

-

-

HYUNDAI i30N DRIVE-N: DWA KOLORY I DWA RODZAJE NADWOZIA

Żeby opracować model limitowaną wersję i30 N Drive-N, Hyundai ulepszył obecne i30 N, korzystając z opinii rynkowych, oceny mediów i inspiracji N-tuzjastów – społeczności fanów Hyundai N, którzy uwielbiają modyfikować swoje samochody. Ekskluzywna edycja jest dostępna w dwóch wersjach nadwozia – jako hatchback lub fastback – oraz w dwóch kolorach nadwozia – Phantom Black Pearl i nowym Serenity White Pearl. Limitowany i30 N Drive-N jest również dostępny z manualną skrzynią biegów lub opracowaną przez firmę Hyundai ośmiobiegową, dwusprzęgłową przekładnią N DCT, zapewniającą jeszcze bardziej sportowe wrażenia z jazdy.

Wersja limitowana i30 N Drive-N jest standardowo wyposażona w pakiet Performance. Oprócz generowania 280 KM mocy, silnik pozwala też na jej równomierne rozwijanie, osiąga moc maksymalną przy niższych obrotach i wytwarza wyższy moment obrotowy, co pozwala wykorzystać potencjał silnika w codziennych sytuacjach drogowych.

Podobnie jak w przypadku nowego i30 N, wersja N DCT i30 N Drive-N daje do dyspozycji kierowcy trzy funkcje zwiększające wydajność i zapewniające jeszcze bardziej sportowe wrażenia: N Power Shift, N Grin Shift i N Track Sense Shift. Korzystając z przycisku N Grin Shift (NGS), samochód uzyska „doładowanie” dodatkowych 10 KM na 20 sekund.

-

-

Wygląd zewnętrzny i wewnętrzny wersji limitowanej i30 N Drive-N został przeniesiony z nowego i30 N, aby zapewnić taką samą frajdę z jazdy, jednak w bardziej ekskluzywnym wydaniu. Nadwozie jest wyposażone w 19-calowe kute felgi aluminiowe w matowym wykończeniu w kolorze ciemnego brązu; czarne logotypy Hyundaia; specjalne okleiny z boku, z przodu i z tyłu samochodu; dwa logotypy Drive-N w kolorze matowym ciemnego brązu na błotnikach. Plakietki Drive-N zawierają również współrzędne GPS siedziby modeli N, czyli centrum testowego Hyundai Motor Europe na torze Nürburgring, w Niemczech. Samochody wyczynowe Hyundaia od 2011 roku są opracowywane, testowane i doskonalone właśnie na torze Nürburgring-Nordschleife.

-

-

Wnętrze każdego egzemplarza jest wyposażone w unikalną numerowaną tabliczkę, przedstawiającą jego numer spośród ograniczonej liczby 800 egzemplarzy. We wnętrzu, zamiast skóry, wykorzystano Alcantarę z czerwonymi przeszyciami, która pokrywa kierownicę, dźwignię zmiany biegów, podłokietnik i hamulec ręczny. Wszystkie akcenty zdobiące wnętrze są w kolorze czerwonym. Dotyczy to pasów bezpieczeństwa z przodu i z tyłu, przycisków N na kierownicy czy wstawek i szwów foteli N Light o nowym wzorze. i30 N Drive-N Limited Edition ma również dedykowane dywaniki podłogowe ze specjalnym logo.

i30 N Drive-N zostało również w pełni wyposażone, w tym: tylną belkę usztywniającą, szklany dach i obszerną listę aktywnych funkcji bezpieczeństwa Hyundai Smart Sense. Oprócz systemów bezpieczeństwa, które są standardem w i30 N, wersja i30 N Drive-N z manualną skrzynią biegów jest również wyposażony w systemy monitorowania martwego pola (BCW) i ostrzegania o ruchu poprzecznym (RCCW). Natomiast modele z przekładnią N DCT oferują też asystenta monitorowania martwego pola (BCA) i asystenta ostrzegania o ruchu poprzecznym (RCCA). Dla większego komfortu i wygody, kierowcy N-thusiasts mogą również korzystać z podgrzewanej kierownicy, dużego 10,25-calowego ekranu dotykowego i bezprzewodowej ładowarki.

-

-

HYUNDAI N: NEVER JUST DRIVE

Slogan marki Hyundai N brzmi „Never just drive”. To stwierdzenie oddaje sposób myślenia i ducha N: Rób więcej, nie tylko jedź. Ciesz się każdą sekundą. Aby to zapewnić, wysokowydajne silniki stosowane w modelach Hyundai N są dostrojone pod kątem błyskawicznej reakcji i doskonałej mocy wyjściowej. Ta demonstracja siły pokazuje klientom, że celem jazdy jest nie tylko dotarcie do celu, ale sama jazda może być też ekscytująca.

Hyundai N wywodzi się z Namyang, gdzie w Korei znajduje się globalne centrum badawczo-rozwojowe Hyundai Motor. Otwarte w 1995 roku centrum badawczo-rozwojowe Namyang jest sercem globalnej sieci badawczo-rozwojowej firmy, miejscem narodzin Hyundaia N i miejscem, w którym powstał i30 N. N oznacza także Nürburgring. Wyczynowe technologie Hyundaia są testowane i dalej rozwijane na jednym z najtrudniejszych torów wyścigowych na świecie, Nürburgring-Nordschleife. Hyundai i30 N Drive-N będzie oferowany na wybranych rynkach. W Polsce wersja limitowana nie będzie oferowana.

-

___
źródło: Hyundai Europe. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Zastrzegamy sobie prawo do jej zmiany bez uprzedzenia, bez podania przyczyny. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Hyundai

„Masz szczęście, że to TUCSON” – rusza kampania mediowa Hyundaia wsparta loterią 20 aut
„Masz szczęście, że to TUCSON” – rusza kampania mediowa Hyundaia wsparta loterią 20 aut

Hyundai | Pod koniec maja Hyundai Motor Poland rusza z intensywną kampanią mediową promująca jej najpopularniejszy model. Jej istotnym elementem będzie loteria

Hyundai SANTA FE zdobywa nagrodę Red Dot Design Award
Hyundai SANTA FE zdobywa nagrodę Red Dot Design Award

Hyundai  | Średniej wielkości SUV zdobył uznanie w kategorii Product Design: Cars and Motorcycles za design zorientowany na klienta i inspirowany stylem życia

Poszukiwanie „Głębi radości”, czyli jak technologia stymuluje ludzkie emocje - Hyundai
Poszukiwanie „Głębi radości”, czyli jak technologia stymuluje ludzkie emocje - Hyundai

HYUNDAI | Eksperyment w Norwegii miał za zadanie sprawdzić, czy jazda nowym IONIQ 5 N może stanowić antidotum na zimową chandrę

Najnowsze oferty

Hyundai Tucson PE 1.6 T-Gdi 160KM 6MT 2WD SMART + LED MY25
 • Model: Tucson
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Hyundai Tucson PE 1.6 T-Gdi 160KM 6MT 2WD MODERN MY25
 • Model: Tucson
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Hyundai Tucson PE 1.6 T-Gdi 160KM 6MT 2WD MODERN MY25
 • Model: Tucson
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony