Ładniejszy i bardziej zaawansowany technologicznie: odświeżony Hyundai model i30

Hyundai zaprezentował odświeżony stylistycznie i technicznie model i30. Największe zmiany zaszły w liście wyposażenia i dostępnych udogodnieniach. Tak jak dotąd ten samochód będzie dostępny w trzech wersjach nadwoziowych: hatchback, fastback i kombi. Nie zabraknie także sportowo wyglądającej wersji N Line.

Zaktualizowany projekt

Pierwsza generacja modelu i30 debiutowała w 2007 roku. Obecnie na rynku oferowana jest już trzecia generacja tego modelu. 


Nowy i30 będzie dostępny w 12 kolorach nadwozia, z czego aż 7 to zupełnie nowe propozycje: Abyss Black Pearl, Ecotronic Grey Pearl, Ultimate Red Metallic, Jupiter Orange Metallic, Meta Blue Pearl, Cypress Green Pearl i Sailing Blue Pearl. Do tego mamy barwy lakieru znanje już wcześniej: Atlas White, Serenity White Pearl, Shimmering Silver Metallic, Shadow Grey i Engine Red.


Na zderzak nałożono specjalny rodzaj farby bardziej odporny na zarysowania. Tunel środkowy w kabinie jest teraz wykończony czarnym, błyszczącym tworzywem. 
Dostępne są cztery różne tapicerki siedzeń: z tkaniny, z tkaniny i skóry, z pełnej skóry, a także z tekstylnego zamszu i skóry. Dodano także trzy nowe wzory siedzeń. W przypadku wnętrza wykonanego w całości z tkaniny oraz wnętrza z tkaniny i skóry, oparcie ma wzór składający się z poziomych linii.

W ramach modernizacji projektu i30 N Line otrzymał kilka sportowych smaczków stylistycznych, w tym bardziej wyrazisty wzór atrapy chłodnicy. Otwory w zderzaku otrzymały niewielkie metalowe wstawki. N Line ma swoje unikalne wzory felg: 17 i 18 calowe. Na zamszowych oparciach siedzeń wersji N Line pojawiły się poziome, czerwone linie.  

Więcej systemów bezpieczeństwa i przydatnych funkcji

W ramach aktualizacji technologicznych wprowadzono standardowy kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 4,2 cala, trzy porty ładowania USB typu C z przodu i z tyłu, aktualizacje map OTA (Over-the-Air) oraz opcjonalny w pełni cyfrowy zestaw wskaźników o przekątnej 10,25 cala.

Nowy i30 jest teraz standardowo wyposażony w jeszcze więcej funkcji bezpieczeństwa Hyundai Smart Sense. Asystent zapobiegania kolizjom czołowym (FCA) pomaga wykrywać i unikać potencjalnych wypadków z obiektami przed pojazdem. Aby jazdę na autostradach uczynić przyjemniejszą i wygodniejszą, do dyspozycji mamy asystenta pasa ruchu (LFA), który utrzymuje pojazd na zadanym pasie ruchu, a inteligentny asystent ograniczenia prędkości (ISLA) ostrzega kierowcę za pomocą ostrzeżeń dźwiękowych i wizualnych, gdy pojazd przekroczy dozwoloną prędkość. Układ ROA ostrzega kierowcę, jeśli podczas podróży tylne drzwi zostały otwarte, a także zapobiega pozostawieniu kogokolwiek lub czegokolwiek na tylnym siedzeniu.

Klienci mają możliwość uzupełnienia systemu FCA o asystenta pokonywania lewoskrętu na skrzyżowaniach. Inny opcjonalny system bezpieczeństwa, Highway Driving Assist (HDA) 1.5, utrzymuje odległość pojazdu od pojazdu jadącego z przodu, automatycznie dostosowuje prędkość pojazdu do ograniczeń i na zakrętach oraz utrzymuje go na bieżącym pasie ruchu.


Większy komfort dla klientów

Wyposażony w jeszcze więcej funkcji zwiększających wygodę, nowy i30 został zaprojektowany tak, aby był samochodem dla każdego. We wnętrzu i bagażniku dodano oświetlenie LED. Czujniki parkowania z przodu i z tyłu stały się wyposażeniem standardowym. Aby zwiększyć oszczędność paliwa, klienci mogą wybrać układ napędowy z systemem miękkiej hybrydy 48 V. System ten wspomaga silnik spalinowy podczas ruszania i przyspieszania, a dodatkowo odzyskuje energię podczas hamowania. Produkcja nowego i30 ruszy w kwietniu 2024 roku w fabryce Hyundaia w Nošovicach w Czechach.

Hyundaie z gamy „i”

Gama Hyundaia i – obejmująca modele i10, i20 i i30 – to żywy przykład historii sukcesu firmy w Europie. Jako trzy modele marki produkowane w Europie, dostosowana jest do zróżnicowanych potrzeb klienta europejskiego. Z biegiem czasu seria „i” przeszła zmiany, aby pochwalić się świeżą stylistyką, zaawansowanymi funkcjami łączności oraz komfortem.


źródło: Hyundai Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Hyundai

Hyundai Motor Poland kontynuuje partnerstwo z Białowieskim Parkiem Narodowym na rzecz zrównoważonej mobilności
Hyundai Motor Poland kontynuuje partnerstwo z Białowieskim Parkiem Narodowym na rzecz zrównoważonej mobilności

Hyundai | Już po raz czwarty Hyundai Motor Poland wspiera Białowieski Park Narodowy i kontynuuje swoje zaangażowanie w ochronę środowiska i wspiera ochronę dziedzictwa przyrodniczego. 

IONIQ 5 N znalazł się w finałowej trójce plebiscytu 2024 World Car Awards
IONIQ 5 N znalazł się w finałowej trójce plebiscytu 2024 World Car Awards

Hyundai | W pełni elektryczny Hyundai IONIQ 5 N znalazł się w trójce najlepszych samochodów świata w konkursie World Performance Car 2024

Hyundai zaprezentował zmodernizowany model IONIQ 5 oraz nową odmianę IONIQ 5 N Line
Hyundai zaprezentował zmodernizowany model IONIQ 5 oraz nową odmianę IONIQ 5 N Line

Hyundai | Ulepszony IONIQ 5 i jego nowa wersja IONIQ 5 N Line dołączają do gamy pojazdów elektrycznych, zapewniając innowacyjne funkcje i ulepszenia konstrukcyjne

Najnowsze oferty

Hyundai Tucson 1.6 T-GDI 150KM 6MT Modern FV23% Dark Knight
 • Model: Tucson
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 34050 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Hyundai Tucson 1,6 T-GDI 150KM 2WD 6MT w wersji SMAR + led
 • Model: Tucson
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 4300 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Hyundai i20 1,2 MPI 5MT 84KM Modern + P. Comfort i Led Lumen Gray OD RĘKI !!
 • Model: i20
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony