BLIŻSZE SPOJRZENIE NA KONCEPCJĘ PROJEKTU NOWEJ HONDY HR-V e:HEV 2021

Dostępna tylko z napędem hybrydowym, nowa generacja modelu HR-V jest zwieńczeniem kolejnego etapu szczegółowych badań współczesnych postaw konsumenckich. Po analizach sposobu, w jaki dzisiejsza aktywna, skomunikowana społeczność identyfikuje i wybiera produkty o wysokiej wartości, Honda opracowała nie tylko zupełnie nowy kompaktowy model typu SUV, ale także produkt konsumencki, który musi przemawiać atrakcyjnością, funkcjonalnością i użytecznością. Badania przeprowadzone przez Hondę wykazały, że współcześni konsumenci wybierają produkty nie tylko kierując się konkurencyjnymi osiągami czy atrakcyjną stylistyką, ale także na podstawie tego, jak integrują się one z ich życiem i w jakim stopniu spełniają ich indywidualne wymagania. Podążając tą drogą, zespół projektowy przyjął motto „Wzmocnij swoje życie” (“Amp up your life"). Na każdym etapie tworzenia nowego samochodu koncentrowano się zatem się na wspieraniu aktywnego stylu życia jego przyszłych użytkowników. Celem było rozszerzenie możliwości, jakie klientom oferuje samochód, aby ułatwiać i „wzmacniać” ich codzienne życie.

W rezultacie powstało nowoczesne nadwozie typu coupe-SUV, które emanuje stylistycznym minimalizmem. Jednocześnie wyjątkowo przestronne i wszechstronne wnętrze nowego modelu jest bardziej zorientowane na użytkownika i wygodniejsze, niż kiedykolwiek przedtem. HR-V e:HEV to także pożądane, jednak rzadko spotykane połączenie stylistyki SUV-a klasy premium z wyjątkowo efektywnym rozplanowaniem przestrzeni. Samochód z powodzeniem podtrzymuje reputację Hondy w zakresie jakości, funkcjonalności i praktyczności oraz prezentuje indywidualny i radosny styl, mieszcząc wszystko w kompaktowym opakowaniu. Honda od dawna stosuje zasadę tworzenia pojazdów "Maksimum dla człowieka, minimum dla maszyny" (M/M), która opiera się na przekonaniu, że celem techniki i projektowania jest służenie przede wszystkim potrzebom kierowcy i pasażerów. Efektywne rozmieszczenie podzespołów układu napędowego w zmodernizowanej wersji globalnej małej platformy podwoziowej Hondy oraz centralna lokalizacja zbiornika paliwa, odegrały kluczową rolę w zwiększeniu przestrzeni w kabinie i poprawie komfortu podróżowania czterech dorosłych osób. Zaawansowana konstrukcja i najnowsze technologie wpłynęły na zwiększenie wszechstronności wnętrza Hondy HR-V e:HEV, a także poprawę jego ergonomii i przewiewności.

Lider Projektu Hondy HR-V e:HEV, Kojiro Okabe, powiedział: „Podczas opracowywania HR-V przeprowadziliśmy dyskusje z grupami ludzi z różnych środowisk, zróżnicowanych pod względem wieku i płci, reprezentujących wiele dziedzin wiedzy. Dzięki tworzeniu samochodu od podstaw, HR-V zyskał elementy, które dają radość i frajdę wszystkim jego użytkownikom. Naszym celem było podkreślenie indywidualizmu klientów, zamiast wtłaczania ich w ustalone ramy oraz stworzenie samochodu, który pozwoli wszystkim ludziom cieszyć się ich stylem życia.”

-

-

Estetyka modelu coupe-SUV nowego HR-V tworzy poczucie energicznego ducha i dynamizmu. Jego poziome i skierowane do przodu, charakterystyczne linie oraz gładkie powierzchnie odzwierciedlają klarowną stylistykę, podobnie jak w innych ostatnio konstruowanych modelach Hondy, z zewnętrznymi elementami wkomponowanymi w kształty nadwozia. Na przykład, reflektory i przedni wlot powietrza wtapiają się w przednie błotniki, płynnie łącząc się z unikalną górną kratką wlotu powietrza, wykonaną w kolorze nadwozia. Aby stworzyć nowoczesną, dyskretną estetykę, projektanci zastosowali wyrazistą poziomą linię biegnącą wzdłuż nadwozia od reflektorów do tylnych świateł. Dążenie do połączenia użyteczności i estetyki jest widoczne z tyłu, w prostej i eleganckiej konstrukcji drzwi bagażnika, w których przestrzenną formę zgrabnie wkomponowano klamkę drzwi. Otwór bagażnika, jego dolna krawędź oraz nisko osadzona, płaska podłoga przestrzeni ładunkowej, współgrają ze sobą, zapewniając łatwy dostęp do bagaży, pomimo kształtu dachu inspirowanego nadwoziami coupe.

W dążeniu do uzyskania bardziej eleganckiego wyglądu i świetnej prezencji nadwozia zarówno z daleka, jak i z bliska, projektanci poświęcili wiele uwagi najdrobniejszym szczegółom. Na przykład, krawędzie sąsiadujących elementów są wyrównane i zminimalizowane tak bardzo, jak to możliwe, aby uniknąć cieni. Dbałość o szczegóły jest również widoczna w przypadku dwóch punktów oświetlenia tablicy rejestracyjnej, klamki drzwi bagażnika i kamery cofania, które są po prostu połączono w jednym elemencie. Przyczynia się to do czystości stylizacji i stanowi nawiązanie do innych najnowszych modeli Hondy, w których dążenie do prostoty w szczegółach zaowocowało bardziej eleganckim wzornictwem.

-

-

We wnętrzu modelu HR-V e:HEV każdy element został dopracowany z myślą o uzyskaniu poczucia przestronności i przewiewności, łączących pasażerów ze światem zewnętrznym. Okna zaprojektowano w taki sposób, by przepuszczały jak najwięcej światła, a poziomo zorientowana deska rozdzielcza i płaska linia maski silnika, zapewniają niezaburzoną widoczność i dodatkowy komfort podczas jazdy. Poczucie przewiewności potęgują otwory wentylacyjne w kształcie litery L, umieszczone w górnych narożnikach deski rozdzielczej. Zapewniają one odprężający strumień powietrza, a jednocześnie eliminują wady tradycyjnych układów nawiewu, z których powietrze płynie bezpośrednio na pasażerów, powodując dyskomfort. Nowy system delikatnie kieruje strumień wzdłuż okien bocznych i przedniej szyby w stronę dachu, tworząc zawirowania powietrza obok i nad pasażerami. Efektem zastosowania nowej konfiguracji otworów wentylacyjnych jest komfortowe środowisko dla kierowcy i wszystkich pasażerów. Podstawową kwestią związaną z komfortem wnętrza było optymalne rozmieszczenie elementów sterujących. Ich przejrzysty, prosty w obsłudze układ zwiększa poczucie spokoju, a pokrętła i przełączniki systemów audio i wentylacji, wraz z deską rozdzielczą, są umieszczone jak najbliżej pola widzenia kierowcy. Natychmiast rozpoznawalne elementy sterujące zapewniają bezpieczną i intuicyjną obsługę.

W porównaniu z poprzednią generacją modelu, tylne siedzenia Hondy HR-V e:HEV zyskały dodatkowe odchylenie od pionu, zwiększające komfort i przestrzeń dla pasażerów. Co istotne, pomimo niewiele zmienionych wymiarów zewnętrznych pojazdu, oferuje on więcej miejsca na nogi i ramiona, przez co zapewnia większe poczucie przestronności i komfortu. Aby zaoferować klientom sprytne rozwiązania przestrzeni ładunkowej i niskie położenie podłogi bagażnika, inżynierowie Hondy starannie dopracowali funkcjonalność przestrzeni z całkowicie płaską podłogą i układem siedzeń, który ułatwia załadunek wszelkiego rodzaju bagaży, takich jak np. rowery, sprzęt sportowy czy inne przedmioty związane ze stylem życia użytkowników modelu.

Lider Projektu Hondy HR-V e:HEV, Kojiro Okabe dodał: „Zaprojektowaliśmy całkowicie nową hybrydową generację HR-V, aby sprostać wartościom wyznawanym przez naszych klientów, spełnić wymagania współczesnych konsumentów oraz przemówić językiem, jakiego oczekuje nowe pokolenie właścicieli samochodów. Młodzi konsumenci wymagają celowości i innowacyjności od produktów, którymi się interesują. Dzięki przemyślanemu zastosowaniu najnowszych rozwiązań technicznych Hondy i rygorom języka projektowego, stworzyliśmy samochód, który zapewni przestronność, skomunikowanie ze światem zewnętrznym, niezawodność i wszechstronność, niezbędne do pełnej pomocy w codziennym życiu klientów."

-

-

NOWA HONDA HR-V e:HEV 2021 - KIEDY W SPRZEDAŻY?

Honda HR-V e:HEV będzie dostępna w Europie pod koniec 2021 roku. Klienci mogą już zgłosić zainteresowanie zakupem modelu za pośrednictwem strony internetowej Hondy [LINK]

___
źródło: Honda Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Honda

Honda otrzymała cztery nagrody Red Dot 2024 w kategorii Product Design podczas gali Red Dot Design Awards
Honda otrzymała cztery nagrody Red Dot 2024 w kategorii Product Design podczas gali Red Dot Design Awards

HONDA | Honda otrzymała cztery nagrody Red Dot 2024 w kategorii Product Design podczas gali Red Dot Design Awards

Elektryzująca wizyta Verstappena za kierownicą Hondy e:Ny1 u młodych rajdowców
Elektryzująca wizyta Verstappena za kierownicą Hondy e:Ny1 u młodych rajdowców

HONDA | Trzykrotny mistrz świata Formuły 1 zrobił niespodziankę młodym kierowcom gokartów w pobliżu siedziby Oracle Red Bull Racing. Verstappen "ładował akumulatory" przed nowym sezonem F1 podczas jazdy testowej w pełni elektryczną Hondą e:Ny1

Targi CES 2024: Światowa premiera „Honda Seria 0”
Targi CES 2024: Światowa premiera „Honda Seria 0”

HONDA | W roku 2026 Honda wprowadzi nową serię pojazdów elektrycznych przeznaczonych na rynki globalne o nazwie "Honda Seria 0", rozpoczynając od rynku północnoamerykańskiego Podczas targów CES 2024 odbyła się światowa premiera koncepcyjnych modeli należących do "Honda Seria 0": Saloon i Space-Hub.

Najnowsze oferty

Honda CR-V 2.0 i-VTEC 155 KM benzyna A/T Executive 4WD
 • Model: CR-V
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 122300 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2014
Honda HR-V e:HEV 1.5 iMMD Hybryda 131KM 2WD Elegance
 • Model: HR-V
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 27161 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna bezstopniowa (CVT)
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2021
Honda CR-V 2.0 i-VTEC 155 KM benzyna A/T Ecexutive 4WD
 • Model: CR-V
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 122300 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2014

Odwiedź nasze salony