HONDA I NOWE MODELE W 2023 ROKU

Honda zaprezentowała swój kolejny zelektryfikowany model, przeznaczony na rynek europejski – nowa Honda Civic e:HEV 11. generacji, który trafi do europejskich klientów jeszcze w tym roku, stanowi uwieńczenie zobowiązania marki, zakładającego zelektryfikowanie do końca 2022 roku europejskiej gamy głównych modeli. To najnowszy samochód, oferowany wyłącznie w wersji z hybrydowym układem napędowym e:HEV (hybrid electric vehicle), który obok: JazzJazz CrosstarCR-VHR-V oraz Hondy e uzupełnia europejską ofertę zelektryfikowanych modeli Hondy.

Nowa Honda Civic e:HEV jest napędzana najbardziej zaawansowaną wersją unikatowego układu napędowego e:HEV Hondy, który łączy w sobie akumulator litowo-jonowy o dużej mocy, dwa kompaktowe, mocne silniki elektryczne oraz nowo opracowany 2,0-litrowy silnik benzynowy DOHC i-VTEC z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Civic ma uzyskać emisję CO2 poniżej 110 gramów na kilometr oraz zużycie paliwa poniżej 5 l/100 km, przy maksymalnej mocy silnika 135 kW i momencie obrotowym 315 Nm.

W momencie wejścia na rynek europejski jesienią 2022 roku nowa Honda Civic e:HEV będzie jednym z najbardziej atrakcyjnych modeli w swoim segmencie. Doskonała widoczność z fotela kierowcy oraz komfort idą w parze z imponującą dynamiką, oszczędnością i bezkonkurencyjnym pakietem zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.

-

-

Honda potwierdziła również, że w 2023 roku rozszerzy asortyment produktów zelektryfikowanych, tworząc tym samym najszerszą europejską ofertę od wielu lat. Wśród nowości znajdą się: w pełni elektryczny SUV segmentu B, zaprezentowany jako prototyp e:Ny1; SUV segmentu C, napędzany pełną hybrydą oraz nowy model CR-V, który po raz pierwszy w Europie będzie dostępny zarówno jako pełna hybryda, jak i z napędem hybrydowym typu plug-in.

-

-

Akumulatorowy pojazd elektryczny e:Ny1, który pojawi się na rynku w 2023 roku, będzie stanowił centralny element przyszłej linii produktów Hondy. Kompaktowy SUV, będący wyjątkowym połączeniem dynamiki, technologii i wzornictwa, z których słynie Honda, stanowi doskonałą propozycję dla rodzin poszukujących swojego pierwszego, w pełni elektrycznego samochodu.

-

-

„Osiągnięcie celu związanego z elektryfikacją oznacza ważny moment dla Hondy w Europie” – mówi Tom Gardner, starszy wiceprezes Honda Motor Europe. „Nie spoczywamy jednak na laurach. Jesteśmy bardzo zaawansowani w realizacji naszych planów dalszego poszerzania asortymentu elektrycznych pojazdów akumulatorowych i hybrydowych oraz zwiększania oferty SUV-ów w szybko rozwijających się segmentach B i C. Nowe modele, które wprowadzimy w 2023 roku, wyznaczają kierunek rozwoju kolejnej generacji zelektryfikowanych samochodów Hondy – wszystkie zachowują nadzwyczajną dynamikę jazdy, komfort i wzorową funkcjonalność, do których przyzwyczaili się nasi klienci.”

-

-

Poza rozwijaniem zelektryfikowanej gamy pojazdów, którą poznamy w całości w Europie w 2023 roku, Honda nadal koncentruje się na obszarze biznesowym związanym z zarządzaniem energią. Dążeniem firmy jest stworzenie zrównoważonego społeczeństwa, które wyeliminuje negatywny wpływ na środowisko poprzez powiązanie zelektryfikowanych środków transportu i usług energetycznych. Przyczyni się to do zwiększenia wykorzystania domowych ładowarek do pojazdów elektrycznych, miejskich systemów ładowania oraz komercyjnych usług energetycznych.

-

-

W Szwajcarii Honda dostarczyła operatorowi systemu car sharing Mobility 50 samochodów elektrycznych Honda e oraz 35 jednostek Honda Power Manager. Projekt funkcjonuje w ramach konsorcjum „V2X Suisse”. Egzemplarze Hondy e będą jeździć jako część udostępnianej klientom floty w testach, monitorujących system dwukierunkowego ładowania Hondy e, który jest w stanie zwracać energię do sieci energetycznej, gdy pojazdy nie są używane.

-

-

Inne projekty obejmują nową usługę inteligentnego ładowania e:PROGRESS firmy Honda. Wprowadzony już z powodzeniem na rynek brytyjski system e:PROGRESS umożliwia właścicielom pojazdów elektrycznych obniżenie kosztów ładowania przy jednoczesnym zwiększeniu udziału energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych.

W Niemczech Honda i firma energetyczna Vattenfall rozpoczęły wspólnie sprzedaż pierwszej inteligentnej ładowarki pojazdów elektrycznych, wprowadzając na rynek urządzenie Honda Power Charger S+ (4G). Wraz z e:PROGRESS usługa ta stanowi ważny element realizacji celu Hondy, jakim jest stworzenie zrównoważonego społeczeństwa, które wyeliminuje negatywny wpływ na środowisko poprzez powiązanie zelektryfikowanych środków transportu z usługami energetycznymi, przy jednoczesnym zwiększeniu wykorzystania energii odnawialnej.

-

-

Na kolejnym etapie drogi w kierunku elektryfikacji, Honda realizuje strategię wielotorowych zmian, których celem jest osiągnięcie neutralności węglowej wszystkich produktów i działań korporacyjnych firmy do 2050 roku. Honda skupi się na inwestowaniu w różnorodne rozwiązania technologiczne, prowadzące do mobilności bezemisyjnej, w tym akumulatory półprzewodnikowe, systemy wymiennych akumulatorów, paliwa neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla i ogniwa wodorowe.

Głównym elementem przyjętej strategii jest zwiększenie na wszystkich głównych rynkach, w tym w Europie, udziału sprzedaży jednostkowej akumulatorowych pojazdów elektrycznych (EV) i pojazdów elektrycznych z ogniwami paliwowymi (FCV) do 40% do 2030 roku i do 80% do 2035 roku. Firma zamierza także do roku 2040 wycofać globalnie z oferty sprzedaży samochody z silnikami spalinowymi.

Honda otwiera ponadto szerokie horyzonty w nowych dziedzinach, czerpiąc ze swojej długiej historii opracowywania unikatowych, zaawansowanych technologii i produktów. W lotnictwie Honda wykorzysta potencjał rozwijanych technologii i wiedzę zdobytą podczas tworzenia HondaJet w startach Formuły 1 i w elektryfikowaniu napędów. Posłużą one do stworzenia elektrycznego samolotu pionowego startu i lądowania (eVTOL), przydatnego w transporcie na obszarach miejskich. W dziedzinie robotyki, do końca 2024 r. w ślady ASIMO pójdzie sterowany sztuczną inteligencją humanoid Honda Avatar Robot. Będzie on wyposażony w wielopalczaste dłonie, a jego praktyczne zastosowanie planowane jest po 2030 r.

Aspiracje rozwojowe Hondy wykraczają nawet poza Ziemię. Wspólnie z Japońską Agencją Badań Kosmicznych (Japan Aerospace Exploration Agency) prowadzone są badania, których celem jest wykorzystanie technologii ogniw paliwowych firmy do zapewnienia energii dla przyszłych stacji kosmicznych, planowanych na Księżycu.

___
źródło: Honda Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Honda

Honda CR‑V 2024 - Nowość w naszych salonach
Honda CR‑V 2024 - Nowość w naszych salonach

HONDA | Nowa Honda CR-V szóstej generacji to wszechstronny SUV, który łączy moc i oszczędność dzięki napędowi hybrydowemu. Oferuje przestronne wnętrze premium, zaawansowane funkcje bezpieczeństwa Honda SENSING oraz wyrazisty design. To pojazd, który zapewnia zarówno komfort, jak i radość z dynamicznej jazdy, a także bogatą gamę nowoczesnych technologii. 

HONDA e:Ny1 EV 2023 - Cena w Polsce
HONDA e:Ny1 EV 2023 - Cena w Polsce

CENNIK | Nowa Honda e:Ny1 to drugi, w pełni elektryczny pojazd marki na rynku europejskim, łączący nowe podejście do projektowania z wyjątkową jakością wnętrza i zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, których efektem jest atrakcyjny, nowoczesny samochód rodzinny. 

NOWY SALON I SERWIS HONDA W ZIELONEJ GÓRZE JUŻ OTWARTY
NOWY SALON I SERWIS HONDA W ZIELONEJ GÓRZE JUŻ OTWARTY

HONDA | Nowy salon oraz serwis Hondy w Zielonej Górze jest już oficjalnie otwarty. zlokalizowany jest obok dotychczasowych obiektów innych marek wchodzących w skład Grupy Gezet.

Najnowsze oferty

Honda e:NY1 Advance ( elektryk ) zasięg do 412 km
 • Model: e:NY1
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna bezstopniowa (CVT)
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Honda CR-V 2,0 i-MMD Hybryda Advance AWD Przedsprzedaż
 • Model: CR-V
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna bezstopniowa (CVT)
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023
Honda Civic Comfort 1.8 140KM
 • Model: Civic
 • Typ nadwozia: Sedan / Limuzyna
 • Przebieg: 167000 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2012

Odwiedź nasze salony