NOWA HONDA e:Ny1 2023 - CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNY B-SUV HONDY

Honda zaprezentowała swój drugi w pełni elektryczny pojazd - e:Ny1 2023. Jest to kolejny elektryczny samochód Hondy, który pojawi się w Europie, który został zaprojektowany w odpowiedzi na stale rosnące zainteresowanie klientów w pełni elektrycznymi SUV-ami z segmentu B.

Nowa Honda e:Ny1, oferujący świeży, charakterystyczny design i najnowsze zaawansowane technologie, podąża za filozofią rozwoju Hondy, skoncentrowaną na człowieku – wykorzystując maksymalnie w pełni elektryczny układ napędowy, uzyskano SUV-a o dynamice dającej radość z płynnej i wyrafinowanej jazdy oraz intuicyjnej obsługi i wszechstronności.

Na odważną i wyrafinowaną estetykę nadwozia istotny wpływ mają: krótki zwis przedni oraz duże, szeroko rozstawione koła. e:Ny1 debiutuje również z nową elektryczną identyfikacją Hondy, z białymi emblematami "H" w różnych miejsca pojazdu, w tym z przodu, na kołach i na kierownicy. Ponadto, nowy wzór liter w napisie "Honda", umieszczonym na klapie bagażnika dodaje samochodowi stylu klasy premium, co będzie widoczne również w planowanych na przyszłość pojazdach elektrycznych Hondy.


Dzięki przemyślanemu rozmieszczeniu elementów elektrycznego układu napędowego, e:Ny1 oferuje niezwykle dużo przestrzeni i komfortu we wnętrzu. Nowa konsola środkowa charakteryzuje się prostym układem łatwo dostępnych przycisków, wieloma miejscami do przechowywania i przewozu drobnych przedmiotów, a także bezprzewodowym ładowaniem urządzeń mobilnych. Czysto zaprojektowana deska rozdzielcza, zwieńczona dużym ekranem dotykowym o przekątnej 15,1 cala zapewnia dostęp do kompleksowego zestawu systemów informacyjno-rozrywkowych oraz opcji jazdy.

e:Ny1 zbudowano na nowo opracowanej przez Hondę platformie e:N Architecture F, przeznaczonej dla samochodów z przednim napędem, skoncentrowanej na trzech podstawowych cechach: specjalnej strukturze nadwozia o wysokiej sztywności, niskim położeniu środka ciężkości oraz starannie dopracowanej aerodynamice podwozia, by zapewnić kierowcy nowego SUV-a radość z jazdy i pewność siebie.

Ponadto w platformę wbudowano wysokowydajną, lekką, zintegrowaną jednostkę napędową na którą składa się silnik elektryczny i przekładnia mechaniczna. Wytwarza ona maksymalną moc 204 KM (150 kW) i 310 Nm momentu obrotowego, a jej konstrukcja i sterowanie zapewniają płynne, komfortowe przyspieszanie oraz zwalnianie. Pod podłogą mieści się akumulator litowo-jonowy o dużej pojemności, który zapewnia zasięg do 412 km (WLTP) oraz możliwość szybkiego ładowania prądem stałym, co pozwala uzupełnić stan naładowania akumulatora od 10 do 80% w ciągu zaledwie 45 minut.


Zupełnie nowe podwozie, opracowane specjalnie dla pojazdów z napędem elektrycznym, zapewnia większą sztywność skrętną struktury nośnej i korzysta obficie z zalet stali o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie, z której zbudowano 47% nadwozia e:Ny1 (licząc udział masowy). Nową platforma, układ napędowy i nadwozie opracowano i zestrojono tak, by uzyskać dynamiczne osiągi, wyjątkowy komfort i wyrafinowanie, których kierowcy będą oczekiwali od najnowszego samochodu elektrycznego Hondy.

„e:Ny1 to logiczny kolejny krok na naszej drodze do elektryfikacji w Europie” – powiedział Tom Gardner, starszy wiceprezes Honda Motor Europe Ltd. „Nasza filozofia rozwoju łączy inteligentną, zorientowaną na klienta technologię z pięknym designem i dynamiką dającą radość z jazdy. Ten najnowszy SUV stanowi przykład zaangażowania Hondy w elektryfikację motoryzacji i jest najnowszym krokiem Hondy na tej drodze.”

Czytaj więcej o marce Honda

Targi CES 2024: Światowa premiera „Honda Seria 0”
Targi CES 2024: Światowa premiera „Honda Seria 0”

HONDA | W roku 2026 Honda wprowadzi nową serię pojazdów elektrycznych przeznaczonych na rynki globalne o nazwie "Honda Seria 0", rozpoczynając od rynku północnoamerykańskiego Podczas targów CES 2024 odbyła się światowa premiera koncepcyjnych modeli należących do "Honda Seria 0": Saloon i Space-Hub.

Honda ZR-V e:HEV z nagrodą w plebiscycie The Best of Moto 2023
Honda ZR-V e:HEV z nagrodą w plebiscycie The Best of Moto 2023

HONDA | Znamy wyniki plebiscytu The Best of Moto 2023, który jest organizowany przez portal motoryzacyjny moto.pl. W kategorii Samochód Praktyczny nagrodzona została Honda ZR-V e:HEV.

Ekspozycja Hondy na targach JAPAN MOBILITY SHOW 2023
Ekspozycja Hondy na targach JAPAN MOBILITY SHOW 2023

HONDA | Honda Motor Co., Ltd. ogłosiła dziś szeroką gamę produktów, które zostaną zaprezentowane podczas targów JAPAN MOBILITY SHOW 2023. Wśród nich znajdują się m.in.: motocykle, samochody, samolot, maszyny i urządzenia, a także rozwiązania techniczne i modele koncepcyjne.

Najnowsze oferty

Honda CR-V Elegance 2.0 Hybryda AWD 184 KM automat
 • Model: CR-V
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 34100 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna bezstopniowa (CVT)
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2020
Honda Civic 1.5 V-TEC Executive 182KM MT  FV - VAT 23% !!!
 • Model: Civic
 • Typ nadwozia: Sedan / Limuzyna
 • Przebieg: 61500 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2019
Honda CR-V 2.0 Hybryda 184KM Lifestyle 4WD
 • Model: CR-V
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 149400 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna bezstopniowa (CVT)
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2019

Odwiedź nasze salony