NOWA HONDA CB750A HORNET 2023 - ZAPOWIEDŹ

CB600F Hornet pojawił się w Europie w 1998 roku jako motocykl do miasta oferujący sportowe osiągi, doskonałe właściwości jezdne i wyprostowaną pozycję kierowcy. Nadawał się dla każdego jeźdźca, niezależnie od płci czy doświadczenia, ponieważ był niezwykle łatwy w prowadzeniu. Charakterystyczną cechą „Szerszenia” był wysoko – tuż pod siedziskiem – poprowadzony tłumik, podobnie jak w maszynach enduro, a jego nazwa zainspirowana została brzmieniem wysokoobrotowej jednostki napędowej modelu. Opublikowany przez Hondę teaser pokazuje, iż to nadal właściwe „imię” dla pojazdu, który za kilka miesięcy dołączy do lineupu marki Honda.

W 2022 roku Honda ogłosiła plan wprowadzenia w Europie modelu CB750A Hornet, jako następcy CB600F, modelu, który zapoczątkował nowy trendnaked streetfighterów – w branży motocyklowej. Szkic koncepcji projektowej Horneta na rok 2023, odważnymi, ostrymi liniami nakreślono smukłą sylwetkę ze spiczastą sekcją ogonową, co odzwierciedla sportowego ducha tego modelu.

-

-

Kolejna, ujawniona przez Hondę porcja informacji, która na początku sierpnia pojawiła się na kanałach społecznościowych w formie teasera, pozwoliła nam poznać brzemienie jego silnika.

-

-

KRÓTKA HISTORIA MODELU HONDY HORNET:

Pierwszy Hornet wyposażony był w rzędowy, 4-cylindrowy, dynamiczny silnik o mocy maksymalnej 96 KM, sześciobiegową skrzynię biegów, zawieszenie składające się z widelca teleskopowego z przodu i pojedynczego amortyzatora z tyłu oraz hamulce Nissin - dwutarczowy, dwutłoczkowy z przodu i jednotarczowy, z pojedynczym tłokiem, z tyłu. Otrzymał też przednie koło o średnicy 16 cali i 17 calowe tylne, z modelu Fireblade. Był to motocykl niemal wyczynowy, co przełożyło się na uruchomienie w 1999 roku osobnej serii wyścigowej o nazwie Honda Hornet Cup.

-

-

2000 – Przednie koło urosło do 17-cali, dzięki czemu poprawiła się stabilność w zakrętach i zwiększyła się skuteczność hamulców. Wprowadzono też wersję modelu z owiewkami, CB600FS.

-

-

2003 – model otrzymał nową, bardziej odważną, sportową stylistykę, sztywniejsze zawieszenie, większy zbiornik paliwa i silnik o niższym poziomie emisji spalin. Wtedy też zaprzestano produkcji wersji z owiewkami.

-

-

2005 – w przednim zawieszeniu Horneta po raz pierwszy zastosowano widelec USD, który poprawił przyczepność motocykla i stabilność w zakrętach. Zmodyfikowano również zestaw wskaźników.

-

-

2007 – CB600F został całkowicie przeprojektowany przez włoski zespół Hondy. Do wyrazistej stylistyki dołączył silnik bazujący na jednostce stosowanej wtedy w modelu CBR600RR, o mocy maksymalnej wynoszącej 102 KM.

-

-

2011 – model poddano liftingowi, zmieniając w nim zespół reflektorów, a zestaw wskaźników umieszczono na wyświetlaczu LCD. Dzielił on wiele elementów konstrukcyjnych, takich jak wahacz, widelec, rama i silnik z modelem CBR600F.

-

-

2013 – na targach EICMA, Honda zaprezentowała dwie maszyny typu naked - CB650F i sportową CBR650F, które w 2014 r. wprowadzono do oferty w miejsce Horneta.

-

-

Niezależnie od zmian, którym w swojej historii był poddawany, model ten pozostał wierny wizerunkowi pierwowzoru– maszyny przyjaznej użytkownikowi, oferującej wiele radości z jazdy. Ta idea ma pozostać aktualna również dla modelu Hornet 2023.

-

-

___
źródło: Honda Motocykle Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Honda

Honda główną atrakcją wystawy VANITY FAIR "GARDEN OF IDEAS" podczas Milan Design Week 2024
Honda główną atrakcją wystawy VANITY FAIR "GARDEN OF IDEAS" podczas Milan Design Week 2024

HONDA | Honda będzie główną atrakcją imprezy "Garden of Ideas" organizowanej przez Vanity Fair Italia podczas Milan Design Week w dniach 16-21 kwietnia.

HONDA MOTODAY 2024 - SZKOLENIE MOTOCYKLOWE W GRUPIE GEZET!
HONDA MOTODAY 2024 - SZKOLENIE MOTOCYKLOWE W GRUPIE GEZET!

HONDA MOTO ▷ Zapraszamy wszystkich miłośników motocykli marki Honda na pierwszą edycję Honda MotoDay'24 w Grupie Gezet! Zarejestruj się i weź udział w wydarzeniu!

Africa Twin i Africa Twin Adventure Sports gotowe do jazd testowych
Africa Twin i Africa Twin Adventure Sports gotowe do jazd testowych

HONDAHonda zaprasza motocyklistów do sieci swoich autoryzowanych dealerów na jazdy testowe modelami Africa Twin oraz Africa Twin Adventure Sports.

Najnowsze oferty

Honda Nx 500 abs LED Nowy
 • Model: Nx
 • Przebieg: 2 km
 • Napęd: Łańcuch
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Honda CBR 650R ABS, Kontrola trakcji, E-Clutch, Nowy
 • Model: CBR
 • Przebieg: 2 km
 • Napęd: Łańcuch
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Honda NSS FORZA 350 ABS, Kontrola Trakcji, Parowanie z telefonem, Wyprzedaż
 • Model: NSS
 • Przebieg: 5 km
 • Napęd: Pas napędowy
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony