Marka Opel przedstawia nowego Combo

Marka Opel przedstawiła szczegóły dotyczące nowego lekkiego samochodu dostawczego (LCV) Combo. Oprócz przeprojektowanego przodu i nowego cyfrowego kokpitu, kompaktowy van nowej generacji, wykorzystujący wszystkie mocne strony swoich poprzedników, jest także pierwszym modelem w swoim segmencie rynku wyposażonym w najnowocześniejsze reflektory matrycowe LED Intelli-Lux. Lokalnie bezemisyjny nowy Combo Electric może poszczycić się również większym zasięgiem.

Oprócz wersji z napędem elektrycznym, nowy Opel Combo jest dostępny także z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Wersja z silnikiem diesela oferuje automatyczną przekładnię jako alternatywę dla manualnej skrzyni biegów. Obie wersje układu napędowego nowego Opla Combo są dostępne w dwóch długościach nadwozia i w opcji z dwoma lub trzema przednimi siedzeniami do wyboru. Ponadto nowy Combo jest dostępny jako 5‑miejscowa wersja z kabiną załogową.


Dyrektor generalny marki Opel, Opla Florian Huettl powiedział: „Nowy Opel Combo jest liderem w swojej klasie! Oprócz sprawdzonych, praktycznych rozwiązań transportowych nowy Opel Combo wyposażony jest także w zaawansowane technologie, które sprawiają, że praca staje się bezpieczniejsza i przyjemniejsza. Ponadto lokalnie bezemisyjny Combo Electric oferuje teraz większy zasięg – idealny pakiet dla profesjonalnych użytkowników”.

Dzięki charakterystycznemu pasowi przedniemu Opel Vizor, znanemu z najnowszych modeli samochodów osobowych Opla, nowy Opel Combo będzie natychmiast rozpoznawalny. Vizor integruje logo marki z charakterystyczną przednią sygnaturą świetlną, tworząc jedną wizualną całość, która rozciąga się na całej szerokości przedniego pasa samochodu.


Premiera: matrycowe reflektory Intelli-Lux LED w klasie Combo

Nowy Combo jest nie tylko pierwszym samochodem dostawczym marki Opel wyposażonym w adaptacyjne, nieoślepiające reflektory matrycowe Intelli-Lux LED, ale także pierwszym modelem w swojej klasie wyposażonym w tą technologię. Gdy samochód opuszcza obszar zabudowany, reflektory matrycowe z łącznie 14 elementami LED automatycznie przełączają się w tryb świateł drogowych, ale długość i rozkład snopa światła są stale regulowane. Po wykryciu świateł samochodu jadącego z przodu, system wyłącza poszczególne diody LED, aby odciąć samochód od świateł drogowych i uniknąć oślepiania innych kierowców. Segmenty diodowe są automatycznie ponownie włączane, gdy światła innych pojazdów znikną z „pola widzenia” systemu.

Oprócz optymalnej widoczności w nocy, nowy Opel Combo Electric zapewnia także większy zasięg. Nowy, w pełni elektryczny kompaktowy van, oferujący 3 różne tryby jazdy: Eco, Normal i Power, może teraz pokonać do 330 kilometrów na jednym ładowaniu nowego akumulatora o pojemności 50 kWh (według cyklu mieszanego WLTP*), czyli o 50 km więcej niż jego poprzednik. Jest to zasługą dalszego rozwoju całkowicie elektrycznego układu napędowego i – po raz pierwszy w Combo – wysoce wydajnej pompy ciepła, która pomaga oszczędzać zasięg akumulatora podczas pracy w niskich temperaturach. Wyposażony w silnik elektryczny najnowszej generacji o mocy 100 kW/136 KM i momencie obrotowym 270 Nm, nowy Combo Electric może osiągnąć prędkość maksymalną 130 km/h. Standardowa ładowarka pokładowa o mocy 7,4 kW (opcjonalnie 11 kW), umożliwia szybkie ładowanie: na publicznej stacji ładowania o mocy 100 kW można naładować akumulator do 80% pojemności w mniej niż 30 minut.

Nowy Opel Combo Electric: bezkompromisowy, lokalnie bezemisyjny transport

Wyjątkowym atutem nowego Opla Combo Electric pozostają jego możliwości transportowe i zdolność do holowania ciężkich ładunków. Podobnie jak jego poprzednik, nowy, w pełni elektryczny kompaktowy van nadal oferuje do 4,4 m3 wiodącej w swojej klasie przestrzeni ładunkowej (podobnie jak wersja z silnikiem spalinowym), natomiast ładowność wynosząca 780 kg i uciąg 750 kg są najlepsze w swojej klasie.

W celu dodatkowego udoskonalenia wrażeń z jazdy, kokpit i ergonomia Combo zostały również ulepszone pod względem łatwości obsługi. Nowe systemy informacyjno-rozrywkowe z 10-calowymi kolorowymi ekranami dotykowymi wykorzystują – po raz pierwszy w samochodach dostawczych Opla – zintegrowaną platformę Snapdragon Cockpit Platform firmy Qualcomm Technologies*, oferując ulepszoną grafikę, multimedia, rozpoznawanie obrazów. Systemy są kompatybilne z bezprzewodowymi urządzeniami Apple CarPlay i Android Auto. Nowy Combo może być również wyposażony w innowacyjną stację dokującą na smartfona. Po połączeniu się ze stacją za pośrednictwem dedykowanej aplikacji, smartfon użytkownika staje się panelem sterowania systemem informacyjno-rozrywkowym pojazdu, współpracującym również z przyciskami na kierownicy. W nowym Combo Electric, łopatki umieszczone za całkowicie nową kierownicą umożliwiają kierowcy wybór trzech poziomów odzyskiwania energii dla regeneracyjnego układu hamulcowego.


Bezpieczniejsze wykonywanie manewrów: tylne i boczne kamery przekazują obraz do cyfrowego lusterka wstecznego

Jeśli chodzi o ochronę pasażerów i innych uczestników ruchu, Opel Combo nowej generacji pozostaje liderem w swojej klasie. Nowością w zakresie bezpieczeństwa jest system Dynamic Surround Vision. System składa się z dwóch kamer, jednej umieszczonej nad tylnymi drzwiami i drugiej pod bocznym lusterkiem po stronie pasażera. Oba obrazy – widok z tyłu podczas jazdy oraz (po aktywacji za pomocą kierunkowskazu) z bocznego martwego pola – są wyświetlane w nowym cyfrowym lusterku wstecznym o wysokiej rozdzielczości. W porównaniu z tradycyjnymi lusterkami, system zapewnia lepszą widoczność, umożliwiając kierowcy bezpieczniejsze wykonywanie manewrów.

Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia szeroka gama aż 18 zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS) – wiele z nich dostępnych jest w ramach standardowego wyposażenia – w tym inteligentny asystent prędkości, system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu, zaawansowany układ automatycznego hamowania awaryjnego i system monitorowania zmęczenia kierowcy. Opcjonalnie dostępny także jest tempomat adaptacyjny.

Zaawansowany technologicznie, przestronny i świetnie radzący sobie również z wyzwaniami w wadze ciężkiej, nowy Opel Combo to idealny wybór dla profesjonalnych użytkowników poszukujących wydajnego kompaktowego vana. Bezkompromisowa pod względem funkcjonalności, nowa w pełni elektryczna wersja oferuje wszystkie mocne strony swojego spalinowego rodzeństwa w połączeniu z możliwością lokalnie bezemisyjnej jazdy na obszarach podmiejskich i w mieście. Sprzedaż nowego Opla Combo i Combo Electric rozpocznie się pod koniec bieżącego roku.


* Produkty marki Snapdragon są produktami firmy Qualcomm Technologies, Inc. i/lub jej spółek zależnych. Snapdragon jest znakiem towarowym lub zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Qualcomm Incorporate.
* Zasięg określony zgodnie z metodologią badania procedury WLTP (R (WE) nr 715/2007, R (UE) nr 2017/1151). Rzeczywisty zakres może się różnić w warunkach codziennej eksploatacji i zależy od różnych czynników, w szczególności od indywidualnego stylu jazdy, charakterystyki trasy, temperatury zewnętrznej, stosowania ogrzewania i klimatyzacji oraz wstępnego nagrzewania.Źródło: Opel Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.  

Czytaj więcej o marce Opel

Opel świętuje „60 lat istnienia Studia Projektowego Opla”
Opel świętuje „60 lat istnienia Studia Projektowego Opla”

Opel | Rok 2024 jest dla Opla wyjątkowym rokiem jubileuszy: niemiecka marka produkuje samochody od 125 lat. Od 1899 roku ten producent samochodów sprawia, że mobilność jest dostępna dla milionów ludzi, a jednocześnie nieustannie inspiruje klientów swoimi innowacyjnymi modelami. 

„125 lat produkcji samochodów”
„125 lat produkcji samochodów”

OPEL | Opel produkuje samochody od 125 lat. 125 lat, podczas których marka zapewniła milionom ludzi mobilność i zainspirowała ich licznymi innowacjami. Opel świętuje tę ważną rocznicę w najbliższą sobotę, 8 czerwca, zapraszając na Dzień Otwarty w siedzibie głównej Opla w Rüsselsheim

Najnowsze oferty

Opel Grandland Ultimate 1.2 Turbo 130 KM AT8 S/S |674264
 • Model: Grandland
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Opel Combo Cargo L2 950kg 1.5 Diesel 102KM S&S MT6 | 676414
 • Model: Combo Cargo
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024
Opel Astra Sports Tourer Fleet Edition 1.2 Turbo Benzyna 130KM MT6 | 680158
 • Model: Astra
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony