FORD NA GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED 2019

Na tegorocznym Goodwood Festival of Speed, Ford we współpracy z Multimatic zaprezentowali Forda GT Mk II, z limitowanej edycji, o mocy 700 KM. Aerodynamiczny i zaprojektowany specjalnie do wyścigów. Razem z modelem GT Mk II zadebiutował nowy Focus ST oraz Shelby Mustang GT500. Był to pierwszy pokaz w Europie samochodu wyścigowego o mocy silnika 760 KM.


-

FORD GT MK II

Dzięki 3,5-litrowemu silnikowi EcoBoost o mocy 700 KM i sprawdzonej aerodynamice GT Mk II został opracowany wspólnie przez Ford Performance i Multimatic w oparciu o konkurencyjne doświadczenia z FIA World Endurance Championship i IMSA WeatherTech SportsCar Championship - jednak GT Mk II został opracowany niezależnie od zasad, przepisów i ograniczeń serii wyścigowej.

"GT Mk II uwalnia pełny potencjał wydajności Forda GT bez żadnych ograniczeń wydajności podyktowanych przez organy sankcjonujące wyścigi” - powiedział Hau Thai-Tang, szef działu rozwoju i zakupów w Ford. Mk II rozpoczyna życie w głównej fabryce Forda GT, a następnie zostaje przeniesiony do specjalistycznego zakładu w Multimatic Motorsports, gdzie został stworzony w Ford GT Mk II. Koncentruje się na ulepszeniach aerodynamicznych i silnikowych oraz dzieli kluczowe cechy zarówno z supersamochodem GT, jak i bolidem GT. Wiele jego elementów zostało sprawdzonych w najbardziej wymagających wyścigach rajdowych na świecie. Jego duże, dwuelementowe tylne skrzydło przewyższa to, co oferuje samochód wyścigowy Ford GT pod względem docisku. Te zmiany aerodynamiczne umożliwiają GT Mk II generowanie ponad 400% większej siły docisku niż Ford GT. Regulowana wysokość jazdy i tryby jazdy auta miejskiego zostały usunięte, zapewniając oszczędność masy ponad 90 kg, natomiast amortyzatory DSSV z 5-stopniową regulacją pracują z obniżoną i stałą wysokością jazdy, aby poprawić prowadzenie i utrzymać Mk II tak efektywną aerodynamicznie, jak to możliwe. Ford GT Mk II wyposażony jest w 3,5-litrowy silnik EcoBoost, który napędza zarówno samochód wyścigowy Ford GT, jak i samochód drogowy, ale ponieważ Mk II nie jest ograniczony przez żadną jednostkę wyścigową, jest w stanie wygenerować 200 KM więcej niż samochód wyścigowy, czyniąc Mk II najmocniejszą wersją Forda GT. Samochód produkcyjny Ford GT, który po raz pierwszy pojawił się w Goodwood w 2017 roku, jest najbardziej zaawansowanym i ekskluzywnym samochodem drogowym Forda w historii, ograniczonym do ilości nieprzekraczającej 250 sztuk rocznie na całym świecie. GT Mk II debiutuje publicznie w klasie Supercar na Goodwood Festival of Speed i będzie sprzedawany bezpośrednio klientom przez Multimatic.

-

-

FOCUS ST

Doprowadzony do Goodwood Hillclimb przez siedmiokrotnego brytyjskiego mistrza sportów motorowych, Paula Swifta, całkowicie nowy Focus ST wyposażony jest w 2,3-litrowy silnik benzynowy EcoBoost o mocy 280 KM, który przyspiesza od 0-100 km / h  w 5,7 sekundy. Focus ST oferuje jeszcze szybsze przyspieszenie podczas biegu niż uznana poprzednia generacja Focus RS. Ford Focus ST jest pierwszym Fordem z napędem na przednie koła, wyposażonym w elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, który standardowo poprawia pokonywanie zakrętów i stabilność.

-

-

MUSTANG SHELBY GT500

Shelby GT500 to najpotężniejszy Ford w historii, z ręcznie zbudowanym, aluminiowym, doładowanym silnikiem V8 o pojemności 5,2 litra, który przyspiesza 0-60 km / h w 3 sekundy. Jest najbardziej wydajnym silnikiem V8 doładowanym pod względem mocy i momentu obrotowego na świecie.  Shelby GT500 charakteryzuje się wyjątkową geometrią zawieszenia, nowym elektronicznym układem wspomagania kierownicy i lżejszymi sprężynami śrubowymi z przodu iz tyłu.

-

-

___
źródło: Ford Europe

Czytaj więcej o marce Ford

Nowy Ford Raptor T1+ gotów do startów w rajdach terenowych – również w Dakarze
Nowy Ford Raptor T1+ gotów do startów w rajdach terenowych – również w Dakarze

Ford | Ford Performance i najlepsi specjaliści, zajmujący się przygotowywaniem pojazdów ścigających się po bezdrożach, zaprojektowali i skonstruowali nowego Forda Raptora T1+, który będzie w stanie zmierzyć się z odcinkami specjalnymi najbardziej wyczerpującej terenowej imprezy sportowej – Rajdu Dakar.

Rodzina modeli Active Forda nie tylko na weekendowy wypad za miasto
Rodzina modeli Active Forda nie tylko na weekendowy wypad za miasto

Ford |  Modele z serii Active łączą w sobie najlepsze cechy samochodów miejskich, crossoverów i samochodów terenowych, oferując uniwersalność, komfort i możliwości, jakich można oczekiwać od nowoczesnego pojazdu.

Ufaj, ale sprawdzaj. Łańcuch dostaw w Fordzie także pod lupą
Ufaj, ale sprawdzaj. Łańcuch dostaw w Fordzie także pod lupą

Ford | Ford od dawna angażuje się w odpowiedzialny i zrównoważony łańcuch dostaw. Firma zdaje sobie sprawę, że komponenty pojazdów elektrycznych zawierają minerały o podwyższonym ryzyku ze względu na procesy wydobywcze i lokalizacje. 

Najnowsze oferty

Ford Tourneo Courier Titanium 1.0 EcoBoost 125KM M6
 • Model: Tourneo Courier
 • Typ nadwozia: Minivan
 • Przebieg: 10 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Ford Focus Titanium 1.0 EcoBoost HYBRID 125 KMM6
 • Model: Focus
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 7 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 180 KM eCVT FWD - dostępny od ręki
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 6 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony