FORD I NOWY PROJEKT Z DZIEDZINY E-SPORTU

Na najważniejszych europejskich targach gier cyfrowych – Gamescom 2019 ruszył projekt Fordzilla, którego celem jest rekrutacja zespołów reprezentacji Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii - a także zespołu europejskich gwiazd, składającego się z najlepszych graczy każdej z drużyn narodowych.
Ford wprowadzi swoje pierwsze e-sportowe zespoły, aby wykorzystać wyścigowe dziedzictwo marki w rywalizacjach na najwyższym poziomie wirtualnych zawodów. „Ford ma wyścigowy rodowód, którego inni mogą tylko zazdrościć. Nadszedł czas, aby wykorzystać tę wiedzę również w świecie e-sportu, rozbudzając wyobraźnię nowej generacji wirtualnych kierowców wyścigowych i inspirując ich do startów jednym z naszych modeli Ford Performance ”- powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu sprzedaży i serwisu, Ford of Europe.

-

-

PRZENIKANIE SIĘ ŚWIATA CYFROWEGO Z REALNYM

Ford nieustannie obserwuje przenikanie się świata cyfrowego z realnym i wierzy, że gry mogą w przyszłości pomóc w kształtowaniu naszych umiejętności radzenia sobie w pracy, ale i w uprzyjemnianiu jazdy, zarówno pasażerów, jak i kierowców. Na całym świecie miliony ludzi każdego dnia zasiadają za kierownicą wirtualnego pojazdu Forda i cieszą się wyścigami, rywalizując z przyjaciółmi w grupach społeczności internetowych. Firma będzie szukała najlepszych kierowców gier on-line, aby stworzyć swoje pierwsze zespoły e-sportowe.

„Rozróżnienie między światem rzeczywistym a światem wirtualnym zaciera się. Gry są teraz częścią głównego nurtu kultury. Najlepsi gracze rzucają wyzwanie profesjonalnym kierowcom wyścigowym w realnym życiu, a wiele z naszych codziennych czynności upodabnia się do gier, od korzystania z aplikacji fitness po zbieranie punktów lojalnościowych za bezpłatną kawę ”- powiedziała Amko Leenarts, dyrektor europejskiego biura projektów Forda. „Wykorzystanie pasji i wiedzy społeczności graczy pomoże zmienić nasze myślenie o przyszłych sposobach podróżowania - czymś, w co wszyscy jesteśmy zaangażowani i czym naprawdę się cieszymy”.

RYNEK E-SPORTU STALE SIĘ POWIĘKSZA

Oczekuje się, że w 2019 roku globalny rynek e-sportu wygeneruje przychody w wysokości 1,1 mld dolarów, co oznacza wzrost o 26,7% rok do roku; 453,8 miliona użytkowników będzie uczestniczyć w wirtualnych zawodach, w tym 201,2 miliona entuzjastów i 252,6 miliona okazjonalnych widzów. Przeciętny gracz ma około trzydziestki, co nie zgadza się z powszechnym stereotypem. Ford jest coraz bardziej zaintrygowany zależnością między grami komputerowymi i mobilnością, a także ich wpływem na to w jaki sposób wszyscy będziemy przemieszczać się w przyszłości - zarówno jako osoby dojeżdżające do pracy, pasażerowie w pojazdach autonomicznych, czy po prostu kierowcy, cieszący się emocjami z mocy i osiągów samochodu.

W 2017 roku Ford był pierwszym producentem, który zorganizował stoisko na chwalących się obecnie ponad tysiącem wystawców targach Gamescom, które przyciągają setki tysięcy odwiedzających każdego roku. W zeszłym roku firma znów była pionierem, organizując na targach światową premierę pojazdu - Forda Rangera Raptor, wyczynowej wersji najlepiej sprzedającego się pickupa w Europie. Do rywalizacji Fordzilla wybrano m.in. wielokrotnie nagradzaną grę Forza Motorsport 7, opracowaną przez Turn Game Studios firmy Microsoft Game Studios. Forza to najlepiej sprzedająca się seria wyścigowa dla najnowszej generacji konsoli, która stała się polem rywalizacji jednej z największych społeczności wyścigowych na świecie. Miliony ludzi na całym świecie grają w gry Forza każdego miesiąca, a 1 milion graczy wybiera na linię startu samochody Forda.

„Cieszymy się, że Forza Motorsport nadal jest grą wybieraną przez wielkie marki, takie jak Ford, w ich e-sportowych projektach” – powiedział Justin Osmer, starszy menedżer ds. rozwoju partnerstwa w Turn 10 Studios, firmie, która stworzyła Forza Motorsport. „Miliony fanów grających w Forza pozwoliły nam zauważyć znaczny wzrost liczby osób, które chcą rywalizować lub po prostu obserwować e-sport. Wspaniale jest widzieć długoletniego partnera, jakim jest Ford Motor Company, który chce jeszcze bardziej angażować się w naszą branżę. ”


_____

źródło: Ford Polska

Czytaj więcej o marce Ford

„To był najbardziej niesamowity test samochodu”. Lexie Alford – AutentycznE rozmowy w E-Transicie
„To był najbardziej niesamowity test samochodu”. Lexie Alford – AutentycznE rozmowy w E-Transicie

FORD | Podróżniczka Lexie Alford ustanowiła oficjalny rekord świata jako pierwsza osoba, która okrążyła kulę ziemską samochodem elektrycznym. Dokonała tego za kierownicą nowego Explorera. Wprost zza kierownicy elektrycznego Forda odwiedziła Mobilne Studio E-Transit. Zapraszamy na najnowszy odcinek z cyklu „AutentycznE rozmowy w E-Transicie”, który prowadzi Beata Sadowska. 

Nowy Ford Puma już w polskiej ofercie. Odświeżony model - cena
Nowy Ford Puma już w polskiej ofercie. Odświeżony model - cena

FORD | Zaprezentowany niedawno nowy Ford Puma jest już dostępny w polskiej ofercie. Samochód zachwyca nie tylko nowoczesnym designem, ale również zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, bogatym wyposażeniem i niezawodnymi silnikami.

Nowy, w pełni elektryczny Ford Explorer z polską ofertą
Nowy, w pełni elektryczny Ford Explorer z polską ofertą

FORD | Nowy, w pełni elektryczny Ford Explorer wkracza na polski rynek, przynosząc ze sobą przemyślaną ofertę w dwóch wersjach wyposażenia: Explorer i Premium

Najnowsze oferty

Ford Puma ST-LINE X 1.0 EcoBoost Hybrid 125KM A7
 • Model: Puma
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 7 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Ford Transit Courier 1.0 EcoBoost 100 KM M6
 • Model: Transit Courier
 • Typ nadwozia: Van
 • Przebieg: 9 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Ford Transit Courier 1.0 EcoBoost 125 KM A7 FWD Limited Van
 • Model: Transit Courier
 • Typ nadwozia: Van
 • Przebieg: 10 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony