Ford rozszerza ofertę dla firm i rodzin

Ford wzmacnia swoją ofertę, skierowaną zarówno do rodzin, jak i firm, wprowadzając do produkcji w rumuńskim zakładzie Ford Otosan w Krajowie, nowego Forda Transita Couriera i nowego Forda Tourneo Couriera.*

Nowy Transit Courier zaoferuje rozbudowaną łączność i podwyższoną produktywność firmom korzystającym z kompaktowych furgonów, natomiast nowy Tourneo Courier jest pięciomiejscowym pojazdem wielofunkcyjnym o charakterystycznej sylwetce, nawiązującej do segmentu SUV-ów, oferującym dużo przestrzeni dla pasażerów i ich bagażu w kompaktowym nadwoziu, idealnie wpisującym się w miejski styl życia.

Zespół w Krajowie wkłada wiele wysiłku, aby dostarczyć te wspaniałe nowe modele naszym klientom” – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny Ford Pro w Europie. „Stworzyliśmy nowego Transita Couriera jako większy, bardziej wydajny i w pełni skomunikowany pojazd, który ma wspierać klientów w pracy i poprawiać efektywność ich firm, dzięki zwiększonej ładowności i pełnej integracji z naszą platformą oprogramowania i usług Ford Pro. A wszystko to w stylistyce SUV-a, którą klienci uwielbiają.”


Początkowy etap produkcji obejmuje nowego Forda Transita Couriera w wersjach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi oraz nowego Forda Tourneo Couriera z napędami benzynowymi. Elektryczny E‑Transit Courier, zaprezentowany na początku tego roku i E‑Tourneo Courier wejdą do produkcji w przyszłym roku.*  Wpisuje się to w globalne plany Forda, zakładające osiągnięcie zerowego poziomu emisji wszystkich sprzedawanych w Europie modeli do 2035 roku.

Nowy Transit Courier jest w pełni zintegrowany z platformą oprogramowania i usług zdalnych Ford Pro, pomagających w podnoszeniu jego efektywności w firmie, czemu służą kompleksowe narzędzia zarządzania Ford Pro Software. E‑Transit Custom zaspokoi również wszelkie potrzeby klientów dzięki kompleksowym rozwiązaniom Forda Pro, usprawniającym zarządzanie ładowaniem.

W ceremonii z okazji rozpoczęcia produkcji wziął udział rumuński premier Marcel Ciolacu, a także przedstawiciele władz państwowych, przemysłu i znane osobistości ze świata biznesu. Ford Otosan – turecka spółka joint venture Forda – jest centrum produkcyjnym Forda Transita Couriera i Forda Tourneo Couriera, których montaż rozpoczął się w zakładzie w Yeniköy, w Turcji, w 2014 roku. W ramach strategii inwestycyjnej spółki Ford Otosan, produkcja Transita Couriera i Tourneo Couriera została przeniesiona z Yeniköy do zakładów w Krajowie.

W ubiegłym roku Ford Otosan ogłosił inwestycję w wysokości 490 milionów euro, przeznaczoną na wsparcie produkcji nowej gamy Couriera w przejętej wcześniej fabryce w Krajowie. Jest to uzupełnienie inwestycji Forda w wysokości 300 milionów dolarów w fabrykę, gdzie produkowany jest również Ford Puma. Dzięki tym nakładom finansowym moce produkcyjne zakładu wzrosną z 250 000 do 272 000 pojazdów rocznie.


*Zgodnie z oficjalnymi danymi homologacyjnymi Ford Transit Courier uzyskuje emisję CO2 150-167 g/km (WLTP) i osiąga zużycie paliwa 6,6-7,3–l/100 km (WLTP). Ford Transit Courier uzyskuje homologowaną emisję CO2 na poziomie 150-167 g/km wg WLTP i homologowane zużycie paliwa 6,6-7,3 l/100 km wg WLTP.
*Oficjalne dane homologacyjne dotyczące E‑Transita Couriera i E‑Tourneo Couriera zostaną podane przed rozpoczęciem sprzedaży. Zgodnie ze Światową Zharmonizowaną Procedurą Badania Pojazdów Lekkich (WLTP). Opublikowany zasięg (przewidywana wartość docelowa wg WLTP) przy w pełni naładowanym akumulatorze – zależy to od serii i konfiguracji montowanego akumulatora. Rzeczywisty zasięg pojazdu może różnić się od deklarowanego w zależności od wielu czynników (warunków pogodowych, stylu jazdy, profilu trasy, stanu technicznego pojazdu i wieku oraz kondycji akumulatora litowo-jonowego). Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii w cyklu WLTP, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 715/2007 i (WE) 2017/1151 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów różnych producentów.


Źródło: Ford Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. 

Czytaj więcej o marce Ford

Nowe barwy „Champion Spirit” Mustanga GT3 – hołd oddany mistrzowskim modelom wyścigowym Forda
Nowe barwy „Champion Spirit” Mustanga GT3 – hołd oddany mistrzowskim modelom wyścigowym Forda

MUSTANG | Termin „barwy” zazwyczaj odnosi się do unikatowego malowania lub emblematu, wskazujących na przynależność, stosowanych często na strojach ludzi lub na pojazdach. U zapaleńców, „barwy” przywołują wspomnienia kultowych samochodów wyścigowych Forda i związanych z nimi sportowych wydarzeń. Wielu z was pewnie wspomina ulubione barwy wyścigowe lub niezapomniany numer kierowcy.

Ford Mustang świętuje 60 lat
Ford Mustang świętuje 60 lat

Mustang | Ford Mustang, być może najsłynniejszy amerykański samochód wszechczasów, obchodzi w tym roku 60. rocznicę powstania.

Gotowy do rywalizacji na torze Focus ST Edition
Gotowy do rywalizacji na torze Focus ST Edition

FORD | Ford zaprezentował gotowego do jazdy na drogach publicznych i torach wyścigowych Focusa ST Edition, najbardziej kompletną wersję tego modelu, opracowaną przez Ford Performance.

Najnowsze oferty

Ford Puma ST-LINE X 1.0 EcoBoost Hybrid 125KM A7
 • Model: Puma
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 7 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Ford Transit Courier 1.0 EcoBoost 100 KM M6
 • Model: Transit Courier
 • Typ nadwozia: Van
 • Przebieg: 9 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Ford Transit Courier 1.0 EcoBoost 125 KM A7 FWD Limited Van
 • Model: Transit Courier
 • Typ nadwozia: Van
 • Przebieg: 10 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony