Ford Ranger i jego szerokie możliwości personalizacji przestrzeni ładunkowej

Ford Ranger oferowany jest w trzech wersjach kabin. Odmiana z pojedynczą kabiną sprawia, że pickup ma dłuższą skrzynię ładunkową – 2332 mm, co lepiej pozwala wykorzystać jego ładowność. Ranger z przedłużoną kabiną może przewieźć dodatkowych pasażerów i oferuje przestrzeń ładunkową o długości 1862 mm. Natomiast najpopularniejszą wersją jest odmiana z podwójną kabiną – oferująca przestronne wnętrze i wygodne siedzenia w drugim rzędzie. Pickup w tej konfiguracji oferuje przestrzeń ładunkową o długości 1564 mm.

Nowy Ford Ranger jest szerszy od swojego poprzednika, dzięki czemu może przewieźć standardową Euro paletę, a wszechstronny system zarzadzania ładunkiem umożliwia bezpieczny transport. Dodatkowo dzięki szerokiej możliwości personalizacji można dopasować samochód do swoich potrzeb już na etapie konfiguracji zamówienia. Dzięki temu auto zostanie wyposażone w oryginalne akcesoria, zamontowane w profesjonalny sposób bez ryzyka utraty gwarancji. Warto również pamiętać, że wszystkie akcesoria można domówić z katalogu Ford Akcesoria również po odebraniu samochodu – praktycznie na każdym etapie użytkowania auta.

Warto zwrócić uwagę na ofertę możliwości zabudowy przestrzeni ładunkowej – tutaj z pomocą przychodzi hardtop, czyli nadbudówka stwarzająca możliwość pełnego wykorzystania pickupa. Zmienia ona Rangera nie tylko pod względem funkcjonalności, ale również wyglądu.


Jak z pickupa zrobić kombi?

Na etapie konfiguracji modelu można wybrać hardtop z bocznymi otwieranymi do góry drzwiami lub oknami bocznymi. W pierwszym przypadku obszar ładunkowy zostanie przekształcony w pełni chroniony przedział bagażowy, a drugim auto dodatkowo zyska styl kombi. Zaletą tak zamówionej zabudowy jest przede wszystkim doskonałe dopasowanie, a formowana termicznie z jednego arkusza konstrukcja zapewnia odporność na warunki pogodowe, jest pozbawiona spoin i odporna na korozję.

Hardtop jest dodatkowo wyposażony w oświetlenie wewnętrzne LED, a otwierana do góry tylna klapa jest zintegrowana z centralnym zamkiem i otwierana przez naciśnięcie jednego przycisku. Dodatkową zaletą jest to, że montaż nie wymaga nawiercania nowych otworów.

W przypadku, gdy użytkownik chciałby zachować styl pickupa, ale istnieje potrzeba zabezpieczenia przewożonego towaru można skorzystać z zalet pokrywy skrzyni ładunkowej, która występuje ona w kilku poniższych odmianach.

Miękka pokrywa bagażnika to zwijana roleta typu markizowego, która zabezpiecza wyposażenie i cenne przedmioty. Jest ona wykonana z wysokiej jakości winylu, a mocowanie odbywa się za pomocą zatrzasków. Umieszczony od spodu rolety uchwyt zwalniający jest niewidoczny po zamknięciu i zablokowaniu tylnej klapy.


Twarda pokrywa skrzyni ładunkowej to jednoczęściowa osłona – występująca w ofercie również w odmianie trzyczęściowej – z łatwo unoszącą się pokrywą. Może być ona pomalowana na dowolny kolor nadwozia. Jej dodatkową zaletą jest to, że może zostać zintegrowana z bezkluczykowym otwieraniem Rangera – w ofercie znajduje się bezpieczny zamek wielopunktowy, zintegrowane oświetlenie LED. Pokrywa otwiera się pod kątem 45 stopni za pomocą dwóch mocnych siłowników gazowych i jest wykonana z wytrzymałego, sztywnego, dwuwarstwowego tworzywa ABS. Pokrywa oferuje możliwość szybkiego demontażu, co jest przydatne podczas przewożenie większych ładunków.

Ofertę zamyka pokrywa bagażnika w formie rolety. Może być ona otwierana manualnie lub elektrycznie. Jej konstrukcja została wykonana z ultramocnego aluminium. Przestrzeń ładunkową zabezpiecza mechanizm blokujący, a brak zewnętrznego uchwytu zapobiega niepowołanemu dostępowi do skrzyni ładunkowej. W wersji elektrycznej pokrywa ta ma automatyczną kalibrację za pomocą jednego kliknięcia.

Przestrzeń ładunkową można dodatkowo doposażyć w wykładzinę z pianki natryskowej czy przegrodę, która umożliwia praktyczny podział przestrzeni ładunkowej na dwie komory. Zamocowana jest ona w szynach umieszczonych na bocznych ścianach skrzyni ładunkowej i może być przesuwana w przód lub w tył za pomocą ręcznego pokrętła.

Ciekawą opcją zwiększającą aspekt praktyczny w przewożeniu ładunku są poprzeczki bagażnika mocowane na górnych krawędziach skrzyni ładunkowej. Dodatkowo Forda Rangera można wyposażyć w hak holowniczy, w pełni kompatybilny z systemem eklektycznym auta.


źródło: Ford Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą

Czytaj więcej o marce Ford

Nowy Ford Kuga 2024 już w polskiej ofercie - cena w Polsce
Nowy Ford Kuga 2024 już w polskiej ofercie - cena w Polsce

Ford | Nowy Ford Kuga jest już dostępny do zamawiania w Polsce. Oferta obejmuje szereg nowości względem poprzednika, w tym nowe technologie, bardziej wydajne układy napędowe czy zupełnie nowe lakiery.

Ford SuperVan 4.2 najszybszym pojazdem wyczynowym typu „closed-wheel”, który kiedykolwiek pokonał Mount Panorama
Ford SuperVan 4.2 najszybszym pojazdem wyczynowym typu „closed-wheel”, który kiedykolwiek pokonał Mount Panorama

FORD | W pełni elektryczny SuperVan 4.2 Forda zapisuje się na kartach historii jako najszybszy pojazd wyczynowym typu „closed-wheel”, który kiedykolwiek okrążył Mount Panorama

Charge Around the Globe – Lexie Alford i elektryczny Ford Explorer pokonują pustynię
Charge Around the Globe – Lexie Alford i elektryczny Ford Explorer pokonują pustynię

FORD | Niesamowita podróż dookoła świata elektrycznym Fordem Explorerem trwa w najlepsze! Lexie Alford – dzielna podróżniczka – odwiedziła już cztery kontynenty. Teraz przyszedł czas na chilijską pustynię oraz fascynujące krajobrazy Argentyny.

Najnowsze oferty

Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 190 KM eCVT - dostępny od ręki
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 190 KM eCVT - dostępny od ręki
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 190 KM eCVT - dostępny od ręki
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony