Transit Custom z tytułem International Van of the Year oraz Ranger jako pick-up roku

Ford Pro zdobywał dublet nagród IVOTY i IPUA w tym samym roku trzykrotnie – więcej niż jakikolwiek inny producent – wcześniej w 2013 i 2020 roku.

Nagrody zostały wręczone podczas ceremonii na targach pojazdów użytkowych Solutrans w Lyonie we Francji. Wyróżnienia potwierdzają pozycję Ford Pro jako lidera na europejskim rynku pojazdów użytkowych. Odbierając nagrody w imieniu Ford Pro, Tim Slatter, wiceprezes ds. programów produktowych w firmie Ford, powiedział: „Jest to powód do dumy dla zespołów Forda na całym świecie, które starają się dostarczać naszym klientom produkty o wysokiej jakości. Cieszymy się, że jury doceniło siłę naszych najnowszych pojazdów użytkowych, zbudowanych z myślą o potrzebach biznesowych klientów we wszystkich obszarach ich działalności.”

Transit Custom zdobywa tytuł IVOTY

ury złożone z 25 dziennikarzy zajmujących się tematyką samochodów użytkowych uznało, że tytuł IVOTY 2024 należy się nowemu modelowi Transit Custom*  wyprodukowanemu przez Ford Pro. Nowa generacja samochodu dostawczego Forda Pro, utrzymującej pozycję lidera w swoim segmencie 3 , trafiła do sprzedaży w Europie na początku tego roku, wprowadzając najszerszy wybór wariantów w historii oraz wyjątkowe, cyfrowe funkcje dostosowane do potrzeb klientów, jak modem 5G zapewniający superszybką łączność*; aktualizacje oprogramowania dla ponad 30 modułów pojazdu; system automatyzacji powtarzalnych działań Delivery Assist, który może zaoszczędzić ponad 20 sekund na każdym postoju; pokładowy system Alexa*;  odchylaną kierownicę i uniwersalne nadwozie MultiCab, które stanowi kontynuację wzorców efektywności samochodu, ustanowionych przez poprzednie generacje modelu.

Hans Schep, dyrektor generalny Ford Pro Europe, powiedział: „Jesteśmy bardzo dumni, że jury IVOTY przyznało tę prestiżową nagrodę nowemu Transitowi Custom. Transit Custom, będący liderem wśród jednotonowych samochodów dostawczych wybieranych przez europejskich klientów, został zaprojektowany i skonstruowany z myślą o spełnieniu ich różnorodnych potrzeb. Oprócz naszego wielokrotnie nagradzanego diesla, klienci wkrótce będą mieli do wyboru również wersje elektryczne i PHEV. Każdy model jest bogato wyposażony w innowacje i w superszybką łączność ze środowiskiem oprogramowania Ford Pro służącym do obsługi i kontroli czasu pracy samochodu w firmie, ładowania i zwiększania jego efektywności, co pomaga rozwijać się firmom naszych klientów.” Jarlath Sweeney, przewodniczący International Van of the Year, powiedział: „Cóż, to jest «przybicie piątki» dla Forda Transita za zdobycie nagrody International Van of the Year 2024. Ford Transit zdobył nagrodę IVOTY już po raz piąty – zaczęło się w 2001 i potem w 2007 roku od modeli, które wówczas były bardzo wszechstronne. Wkrótce po wprowadzeniu na rynek, samodzielny jednotonowy wariant nowej generacji – Transit Custom – zapewnił sobie tytuły w 2013, w 2020 i teraz w 2024 roku. Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w to znaczące osiągnięcie.”

Transit Custom był najlepiej sprzedającym się jednotonowym samochodem dostawczym w Europie w ubiegłym roku*, a także najlepiej sprzedającym się brytyjskim samochodem użytkowym w latach 2021 i 2022. Nowy model jest produkowany w najnowocześniejszym zakładzie montażowym Ford Otosan w Yeniköy w Turcji.


Ranger wraca z upragnioną nagrodą dla pick-upa roku

Po wyczerpujących testach drogowych i terenowych, przeprowadzonych na początku tego roku przez jury konkursu International Pick-up Award w Grecji, Ford Ranger* zdobył laur IPUA po raz trzeci, ustanawiając nowy rekord. Ranger to najbardziej międzynarodowy produkt Forda. Został opracowany przez projektantów i inżynierów w australijskim centrum konstrukcyjnym Forda, jest produkowany w sześciu fabrykach Forda na czterech kontynentach i uwielbiany przez klientów w Europie. Ranger jest najlepiej sprzedającym się pick-upem w regionie od ośmiu lat i stanowi prawie połowę sprzedaży wszystkich pick-upów w Europie*. 


Całkowicie nowy model charakteryzuje się doskonałymi właściwościami jezdnymi w terenie*, poprawionymi osiągami na utwardzonych drogach oraz niespotykanym dotąd stopniem wykorzystania łączności i nowoczesnych systemów, co sprawia, że jest on popularny zarówno wśród użytkowników biznesowych, jak i prywatnych. Ford Pro niedawno zaprezentował Rangera PHEV* – pierwszego pickupa z napędem hybrydowym typu plug-in w Europie – łączącego możliwość jazdy na napędzie elektrycznym z wszechstronnością Rangera przeznaczonego do ciężkiej pracy w firmie.


Model nagrodziło jury złożone z dziennikarzy-ekspertów z Europy, a także z Republiki Południowej Afryki, gdzie w Silverton pod Pretorią znajduje się fabryka Forda, z której wyjeżdża Ranger przeznaczony na rynek europejski. Hans Schep powiedział: „Jesteśmy zachwyceni, że Ford Ranger został doceniony przez jury IPUA już po raz trzeci, co świadczy o jego nieprzemijającej od ośmiu lat atrakcyjności jako ulubionego pickupa Europejczyków. Nowy Ford Ranger trafia do klientów w najbogatszym wyborze wersji, które spełniają różne potrzeby – od komfortu na drodze po możliwości terenowe, co sprawdza się zarówno w pracy, jak i podczas weekendowych wyjazdów. Jest stworzony i do pracy, i do rekreacji.”

Jarlath Sweeney, przewodniczący jury konkursu, powiedział: „Ford zaliczył hat- tricka, zdobywając już trzy nagrody International Pick-up Award dla najlepiej sprzedającego się Rangera. W siódmej edycji konkursu IPUA szósta generacja Rangera uzupełnia kolekcję tytułów zdobytych wcześniej w latach 2013 i 2020. Gratulacje dla międzynarodowego zespołu rozwojowego Forda za stworzenie tego wyjątkowego pojazdu.”


* Ford Transit Custom EcoBlue – zgodnie z homologacją: emisja CO2 178-296 g/km, zużycie paliwa 6,8-11,3 l/100 km (wszystkie pomiary WLTP).
* Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 2 i (WE) 715/2007 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów różnych producentów.
* Austria, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Rumunia, Szwecja, Szwajcaria i Turcja.
* FordPass Connect, aplikacja FordPass dla smartfonów i bezpłatne usługi powiązane z komunikacją sieciową są wymagane w przypadku korzystania z funkcji zdalnych (szczegóły można znaleźć w warunkach użytkowania FordPass). Usługi zdalne dla pojazdów skomunikowanych i ich funkcjonowanie zależą od dostępności wybranej sieci. Zmieniająca się technologia / sieci komórkowe / systemy pojazdu mogą ograniczać funkcjonalność i uniemożliwiać działanie usług korzystających z sieci. Usługi dla pojazdów skomunikowanych nie obejmują hotspotu Wi-Fi.
* Siedem rynków europejskich – Austria, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Hiszpania i Wielka Brytania.Alexa będzie dostępna tylko w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim na obsługiwanych rynkach. Na innych rynkach nie można uzyskać dostępu do Alexy, pomimo możliwości korzystania z obsługiwanego języka. Aby korzystać z pokładowej funkcji Alexa, kierowcy muszą aktywować FordPass Connect w swoim samochodzie za pomocą aplikacji FordPass na smartfony lub ustawień w pojeździe. Dostęp do Alexa wymaga konta Amazon, systemu SYNC 4 lub SYNC 4A i FordPass Connect, bezpłatnej usługi powiązanej z komunikacją sieciową oraz aplikacji FordPass (szczegóły można znaleźć w warunkach użytkowania FordPass). Mogą być wymagane dodatkowe produkty i konfiguracja.
* Ford Ranger uzyskuje homologowaną emisję CO2 na poziomie 217-340 g/km wg WLTP i homologowane zużycie paliwa 8,3-13,8 l/100 km wg WLTP.
* Przed jazdą terenową zawsze zapoznaj się z dodatkiem do Instrukcji Obsługi, poznaj trudność terenu i trasy oraz używaj odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego wyprawę.
* Oficjalne dane homologacyjne dotyczące zasięgu, zużycia paliwa i emisji CO2 zostaną podane przed rozpoczęciem sprzedaży. Zgodnie ze Światową Zharmonizowaną Procedurą Badania Pojazdów Lekkich (WLTP). Przy w pełni naładowanym akumulatorze można osiągnąć zasięg powyżej 45 km, zależy to od serii i konfiguracji montowanego akumulatora. Rzeczywisty zasięg pojazdu może różnić się od deklarowanego w zależności od wielu czynników (warunków pogodowych, stylu jazdy, profilu trasy, stanu technicznego pojazdu i wieku oraz kondycji akumulatora litowo-jonowego).Źródło:  Ford Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Ford

Nowy Ford Kuga 2024 już w polskiej ofercie - cena w Polsce
Nowy Ford Kuga 2024 już w polskiej ofercie - cena w Polsce

Ford | Nowy Ford Kuga jest już dostępny do zamawiania w Polsce. Oferta obejmuje szereg nowości względem poprzednika, w tym nowe technologie, bardziej wydajne układy napędowe czy zupełnie nowe lakiery.

Ford SuperVan 4.2 najszybszym pojazdem wyczynowym typu „closed-wheel”, który kiedykolwiek pokonał Mount Panorama
Ford SuperVan 4.2 najszybszym pojazdem wyczynowym typu „closed-wheel”, który kiedykolwiek pokonał Mount Panorama

FORD | W pełni elektryczny SuperVan 4.2 Forda zapisuje się na kartach historii jako najszybszy pojazd wyczynowym typu „closed-wheel”, który kiedykolwiek okrążył Mount Panorama

Charge Around the Globe – Lexie Alford i elektryczny Ford Explorer pokonują pustynię
Charge Around the Globe – Lexie Alford i elektryczny Ford Explorer pokonują pustynię

FORD | Niesamowita podróż dookoła świata elektrycznym Fordem Explorerem trwa w najlepsze! Lexie Alford – dzielna podróżniczka – odwiedziła już cztery kontynenty. Teraz przyszedł czas na chilijską pustynię oraz fascynujące krajobrazy Argentyny.

Najnowsze oferty

Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 190 KM eCVT - dostępny od ręki
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 190 KM eCVT - dostępny od ręki
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 190 KM eCVT - dostępny od ręki
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony