Ford Mustang Mach-E z przebiegiem ponad 125 000 km

Ford Mustang Mach-E udowadnia, że elektryczność i wytrzymałość mogą doskonale współistnieć. Mogą się pod tym podpisać kolejne firmy, które użytkują samochód od dłuższego czasu i przejechały nim już ponad 125 tysięcy kilometrów. Mustang Mach-E potwierdza tym samym swoją niezawodność i zdolność do radzenia sobie z długimi dystansami – jest więc idealną opcją dla firm, które oczekują oszczędności, wydajności i niskiej emisji.

Mustang Mach-E to w pełni elektryczny SUV, który został zaprojektowany z myślą o dalekich podróżach i użytkowaniu przez wiele lat. Samochód ma zasięg do 600 kilometrów i jest objęty gwarancją producenta na 8 lat lub 160 000 kilometrów, w zależności co nastąpi wcześniej.

Mach-E wykorzystuje ogniwa litowo-jonowe z katodami niklowo-manganowo-kobaltowymi (NMC), a system wysokiego napięcia wykorzystuje najnowocześniejszy aktywny system chłodzenia i ogrzewania cieczą do kontrolowania temperatury akumulatora w celu maksymalizacji jego wydajności. System sprawia, że Mustang Mach-E jest jednym z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o spadek pojemności akumulatora z biegiem lat.

Najlepszym dowodem są jednak świadectwa klientów. NRG Project, polski producent rozwiązań bateryjnych dla przemysłu oraz rynku OZE, posiada w swojej flocie trzy Fordy Mustangi Mach-E, których łączny przebieg przekroczył już 250 tysięcy kilometrów. Najstarszy z nich ma na liczniku już ponad 125 tysięcy kilometrów, a liczba ta nieustannie rośnie. Samochód tak dobrze sprawdził się we flocie, że firma zdecydowała się na zakup kolejnych egzemplarzy. Co istotne, NRG Project to firma zajmująca się rozwiązaniami bateryjnymi, a więc doskonale obeznana w technologiach stosowanych w samochodach elektrycznych. Do zakresu działalności firmy należy projektowanie, badania i rozwój oraz produkcja inteligentnych systemów zasilania oraz pakietów baterii. Jako pierwsza firma z branży wprowadziła modele AI w swojej działalności. Firma aktywnie uczestniczy też w transformacji energetycznej w Polsce. Z pełnym zakresem działalności można zapoznać się na stronach nrgproject.pl oraz nrgstorage.pl. Pomimo szerokiego wyboru modeli, zdecydowała się ona jednak na elektryczne Fordy.

– Mustang Mach-e to wyjątkowy samochód elektryczny, który pozwala wyróżnić się na rynku kadrze zarządczej i handlowcom w naszej firmie. Samochód jest komfortowy i pozwala na ładowanie baterii przez jedno z najpopularniejszych szybkich złącz, czyli CCS Typ 2. Szybkie ładowanie nie utrudnia poruszania się w Polsce i zagranicą – do tej pory Mach-em odwiedziliśmy klientów kilkukrotnie w Niemczech, na Słowacji, czy na Węgrzech – mówi Zygfryd Kosidowski, prezes zarządu NRG Project. – Eksploatacja samochodu jest wyjątkowo prosta. Zaskoczyła nas mała ilość elementów, które ulegają zużyciu. Do samochodu dolewamy wyłącznie płynu do spryskiwaczy! Dzięki systemowi odzysku energii z hamowania, klocki hamulcowe służą nam na ok. 80 000 km – dodaje.


Model idealny dla firmowych flot

Ford Mustang Mach-E to symfonia zaawansowanej technologii i sportowej elegancji. Jego zalety związane z eksploatacją są jednak równie imponujące. Przejeżdżając ponad 125 tysięcy kilometrów, Mach-E udowodnił, że nie tylko przyspiesza dynamicznie i gwarantuje wyjątkową radość z jazdy, ale także efektywnie korzysta z energii. To osiągnięcie podkreśla, że wybór samochodów elektrycznych w firmach to nie tylko krok w kierunku zrównoważonej przyszłości, ale także mądra inwestycja w firmowe finanse na przestrzeni lat.

Mach-E pokazuje też, że samochody elektryczne są gotowe do radzenia sobie z długotrwałym użytkowaniem i większymi dystansami. Niezależnie od tego, czy to podróże na spotkania biznesowe, czy inne potrzeby, Ford Mustang Mach-E zachowuje pełną sprawność na długich dystansach. To świetny wybór dla biznesu, gdzie oszczędność i zaangażowanie w ochronę środowiska są kluczowe.

Przedstawiciele NRG Project jako eksperci w dziedzinie zarządzania energią wskazują także najlepsze praktyki w użytkowaniu Mustanga Mach-E. Według nich doskonałym wyborem jest kupno samochodu z WallBoxem 11 kW, który pozwala na komfortowe ładowanie w siedzibie firmy. Niezbędna jest także aplikacja FordPass, która oferuje wiele udogodnień dla użytkowników samochodów elektrycznych, m.in. podgląd stanu naładowania baterii podczas wizyty np. w centrum handlowym. W wielu przypadkach korzyści może dać także wyłączenie systemu odzyskiwania energii, które w trasie pozwala znacznie wydłużyć zasięg. Poza powyższymi zaletami, Mustang Mach-E oferuje też niesamowity komfort i najnowsze technologie. Standardem jest bowiem 15-calowy, dotykowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego SYNC 4A z bezprzewodową obsługą Apple CarPlay i Android Auto, dwustrefowa klimatyzacja, system kamer 360 stopni, podgrzewane fotele i kierownica czy zestaw zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę.

Mustang Mach-E - cena

Teraz Mustang Mach-E dostępny jest od 269 550 zł z pakietem korzyści w cenie. Obejmuje on ochronę pogwarancyjną Ford Protect do 8 lat / 160 000 km, bezpłatne przeglądy serwisowe co dwa lata do ósmego roku eksploatacji oraz Rozszerzony Kontrakt Serwisowy obejmujący swoim zakresem dodatkowo wybrane części eksploatacyjne.źródło: Ford Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Ford

Ford pokonał globalnych producentów samochodów – raport „Leading the Charge 2024”
Ford pokonał globalnych producentów samochodów – raport „Leading the Charge 2024”

FORD | Ford Motor Company – zgodnie z najnowszym raportem organizacji Lead the Charge – jest najlepszym globalnym producentem samochodów zapewniającym sprawiedliwy i zrównoważony łańcuch dostaw. 

Nowy Ford Kuga 2024 już w polskiej ofercie - cena w Polsce
Nowy Ford Kuga 2024 już w polskiej ofercie - cena w Polsce

Ford | Nowy Ford Kuga jest już dostępny do zamawiania w Polsce. Oferta obejmuje szereg nowości względem poprzednika, w tym nowe technologie, bardziej wydajne układy napędowe czy zupełnie nowe lakiery.

Ford SuperVan 4.2 najszybszym pojazdem wyczynowym typu „closed-wheel”, który kiedykolwiek pokonał Mount Panorama
Ford SuperVan 4.2 najszybszym pojazdem wyczynowym typu „closed-wheel”, który kiedykolwiek pokonał Mount Panorama

FORD | W pełni elektryczny SuperVan 4.2 Forda zapisuje się na kartach historii jako najszybszy pojazd wyczynowym typu „closed-wheel”, który kiedykolwiek okrążył Mount Panorama

Najnowsze oferty

Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 190 KM eCVT - dostępny od ręki
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 190 KM eCVT - dostępny od ręki
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 190 KM eCVT - dostępny od ręki
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony