Ford Mustang Dark Horse dołącza do szkoły wyścigowej Ford Performance

Wspierana przez Ford Motor Company szkoła wyścigowa Ford Performance przygotowała dla fanów wyczynowej jazdy Mustangiem nie lada niespodziankę. Już wkrótce startują kursy jazdy wyścigowej topową odmianą najnowszej odsłony tego modelu – wersją Dark Horse. Zajęcia tradycyjnie odbywają się na kultowym obiekcie Charlotte Motor Speedway w USA.

Ford Performance Racing School założono w 2006 roku i stanowi wyjątkową placówkę, której wsparcie zapewnia Ford Motor Company. Wspólnie z czołowymi ekspertami opracowano program szkoleniowy, z myślą o tych, którzy pragną podnosić swoje umiejętności za kierownicą, dążąc jednocześnie do bycia lepszymi i bardziej bezpiecznymi kierowcami.

W tym roku uruchomiono całkowicie nowy program o nazwie Ford Performance Racing Mustang Dark Horse 2024. Tym samym do floty pojazdów używanych do szkolenia dołączyły najnowsze Mustangi w wersji Dark Horse. Samochody wyposażone są w silniki V8 o pojemności 5 litrów.

Warto dodać, że nowego Forda Mustanga Dark Horse można już zamawiać również w polskich salonach. To pierwsza nowa wersja wyposażenia w rodzinie Mustanga od ponad 20 lat. Standardem dla tej wersji jest sportowa manualna skrzynia biegów Tremec 3160 z dodatkową chłodnicą oleju i systemem dostosowania obrotów silnika podczas redukcji przełożenia (dla wersji z manualną skrzynią biegów) albo dodatkowa chłodnica oleju skrzyni biegów (dostępna dla wersji z automatyczną skrzynią biegów). Dark Horse w standardzie wyposażono także w aktywne zawieszenie o dynamicznej charakterystyce pracy MagneRideTM oraz chłodnicę tylnego mechanizmu różnicowego.


Szkoła wyścigowa

Wszystkie zajęcia odbywają się w specjalnie przygotowanych przez Ford Performance egzemplarzach Mustanga Dark Horse. Każdy z nich wyposażony został w klatkę bezpieczeństwa, sportowe fotele Recaro oraz czteropunktowe pasy. Aby zwiększyć wyczynowe zdolności bolidów, w każdym zamontowano dodatkową chłodnicę mechanizmu różnicowego oraz zewnętrzną chłodnicę oleju silnikowego.

Sesja jednodniowa skierowana jest do każdego, kto chce poprawić swoje zdolności w jeździe wyczynowej lub chce spełnić swoje marzenie o prowadzeniu auta wyścigowego. To również – jak podkreślają organizatorzy – dobry początek dla adeptów sportów motorowych. Jednodniowe zajęcia Ford Performance Racing School kosztują 1895 dolarów. Sesja dwudniowa pozwala na rozwinięcie swoich umiejętności z dnia pierwszego. Drugi dzień szkolenia oferuje nowe konfiguracje torów, więcej sportowej jazdy i większe prędkości. Kurs dwudniowy kosztuje 3895 dolarów.

Terminy zajęć Ford Performance Racing Mustang Dark Horse 2024 to:

● 13 kwietnia / szkolenie 1-dniowe
● 26-27 kwietnia / szkolenie 2-dniowe
● 3 maja / szkolenie 1-dniowe
● 6-7 czerwca / szkolenie 2-dniowe
● 21 czerwca / szkolenie 1-dniowe


Dla wszystkich, którzy ukończyli jeden z dwudniowych kursów przewidziana jest możliwość uczestniczenia w tak zwanym programie dla zaawansowanych. Na uczestników czekają Fordy Mustangi GT, dwie sesje lekcyjne oraz 120 minut na torze. Cena to 2895 dolarów.

Zajęcia odbywają się na terenie kompleksu Charlotte Motor Speedway znajdującego się w Concord w Północnej Karolinie. Miejsce to zostało otwarte w 1960 roku i od tego czasu jest domem dla wielu prestiżowych wyścigów. Na jego terenie znajduje się owalny tor o długości 2,414 km, na którym rozgrywane są między innymi zawody NASCAR oraz tor do zawodów na ćwierć mili, a także tor drogowy. To nie koniec możliwości tego kompleksu – fani jazdy terenowej również znajdą tutaj coś dla siebie, a na terenie toru znajdują się pola kampingowe z całą potrzebą infrastrukturą. Niedaleko – około 35 minut drogi – znajduje się międzynarodowe lotnisko Charlotte Douglas.

Źródło: Ford Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.  

Czytaj więcej o marce Ford

Otwarte listy zamówień na nowy, w pełni elektryczny model Ford E-Tourneo Custom
Otwarte listy zamówień na nowy, w pełni elektryczny model Ford E-Tourneo Custom

FORD | Ford Pro wprowadza nowy standard w segmencie pojazdów wielofunkcyjnych, przekazując klientom nowego E-Tourneo Custom, który łączy nową platformę zaprojektowaną z myślą o maksymalnej wszechstronności i komforcie z wysokowydajnym elektrycznym układem napędowym, zasilanym z akumulatora, który może zapewnić zasięg jazdy do 370 km.

Zabawa w kurzu: testy Forda Mustanga Mach-E Rally
Zabawa w kurzu: testy Forda Mustanga Mach-E Rally

FORD | Mustang Mach-E® Rally, któremu początek dał pomysł rzucony w przerwie na kawę, jest świadectwem tego, co jest możliwe, gdy łączysz pasję z designem i inżynierią.

Nowy Ford Tourneo Custom przystosowany do przewozu osób na wózku inwalidzkim
Nowy Ford Tourneo Custom przystosowany do przewozu osób na wózku inwalidzkim

FORD | Nowy Ford Tourneo Custom oferuje obszerne wnętrze i dziewięć miejsc siedzących, które można wygodnie konfigurować. Jego układy napędowe obejmują między innymi hybrydę plug-in oraz wariant z napędem na obie osie. W ostatnim czasie samochód zyskał również homologację dającą możliwość przewozu osoby na wózku inwalidzkim.

Najnowsze oferty

Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 183 KM eCVT AWD
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Ford Transit L3H2 KOMBI 2.0 EcoBlue 130 KM M6 - dostępny od ręki
 • Model: Transit
 • Typ nadwozia: Mikrobus
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2023
Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 180 KM eCVT FWD
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony