FORD KUGA PLUG-IN HYBRID Z NOWYM PAKIETEM BLACK

Ford Kuga Plug-In Hybrid był najlepiej sprzedającym się samochodem hybrydowym z ładowaniem zewnętrznym (PHEV) na wszystkich rynkach europejskich w pierwszej połowie 2022 roku. Natychmiast po debiucie w 2021 roku uzyskał pozycję najlepiej sprzedającego się w Europie modelu hybrydowego z ładowaniem zewnętrznym, a w tym roku dostarczono klientom ponad 23 000 egzemplarzy Kugi Plug-In Hybrid, czyli ponad 28 procent więcej, niż udało się zdobyć następnemu najlepiej sprzedającemu się samochodowi PHEV na rynkach Europy.

Ford ogłosił ostatnio również wprowadzenie pakietu Kuga ST-Line X Black, charakteryzującego się szeregiem modernizacji wizualnych, a także możliwością wyboru nowych, komfortowych foteli.

„Wiemy, że wielu naszych klientów, poszukujących możliwości przesiadki z konwencjonalnego samochodu z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym, może nie być przekonanych do zakupu w pełni zelektryfikowanego pojazdu. Fakt, że Kuga Plug-In Hybrid jest najlepiej sprzedającym się PHEV w Europie dowodzi, że jest to rozsądny wybór dla wielu osób z tej grupy” – powiedział Glen Goold, dyrektor linii pojazdów Ford Kuga. „Samochody takie jak Kuga Plug-In Hybrid są istotnym elementem wkładu Forda w zelektryfikowaną przyszłość.”

Inteligentny układ napędowy Kuga Plug-In Hybrid zapewnia klientom bezpieczną wszechstronność – średni zasięg w trybie w pełni elektrycznym wynosi 57-67 km (w cyklu WLTP), a zasięg miejski w trybie w pełni elektrycznym 71-88 km (w cyklu WLTP). Takie wartości pozwalają na częste podróże przy zasilaniu wyłącznie akumulatorowym. Zużycie energii na poziomie 14,4-15,9 kWh/100 km (w cyklu WLTP) jest niższe niż u głównych konkurentów.

Jednocześnie klienci mogą swobodnie korzystać z zasięgu i elastyczności pojazdu napędzanego silnikiem benzynowym, podczas gdy energia elektryczna jedynie wspomaga jego osiągi. Kierowca może ustawić Kugę Plug-In Hybrid w tryb EV Auto, by samochód mógł działać w najbardziej efektywny sposób, zapewniając najniższe zużycie paliwa osiągalne w danych warunkach, niezależnie od scenariusza jazdy.

-

-

NOWY PAKIET BLACK W GAMIE KUGI

Pakiet Kuga ST-Line X Black, na który zamówienia są już przyjmowane, dostarcza unikatowych elementów stylistycznych nadwozia, dodając mu dynamizmu i charakteru. Pakiet Black, uzupełniający bogatą gamę kolorów nadwozia i dający większy wybór detali wizualnych, dodaje do sportowego wyglądu Forda Kuga ST-Line X lakierowany na czarno dach oraz wykończone na czarno nakładki na lusterka, przednie wloty powietrza i tylny spojler. Plakietki ST-Line i napis KUGA na drzwiach bagażnika są również wykończone na czarno, a 20-calowe aluminiowe, czarne obręcze kół są wyposażeniem standardowym.

-

-

NOWA OPCJA KOMFORTOWYCH FOTELI

Nabywcy Kugi, niezależnie od wybranego modelu, mogą teraz dodać do wyposażenia nowe, komfortowe fotele, które otrzymały certyfikat znanej organizacji zajmującej się leczeniem schorzeń kręgosłupa Aktion Gesunder Rücken e.V. (AGR) – kampanii na rzecz zdrowszych pleców. Osiemnastostopniowa regulacja pozwala na dostosowanie fotela do wymagań i potrzeb osoby w nim siedzącej (a nie dostosowanie człowieka i jego pozycji do fotela), co jest wymogiem uzyskania certyfikatu AGR. Wysokość, długość i pochylenie fotela można regulować wraz z czterostopniową regulacją odcinka lędźwiowego kręgosłupa i czterostopniową regulacją zagłówka, aby pomóc osobom o różnych sylwetkach i posturze znaleźć najwygodniejszą pozycję. Certyfikat AGR przyznawany jest przez niezależną komisję badawczą złożoną z ekspertów z różnych dziedzin medycyny zaangażowanych w pomoc konsumentom w wyborze produktów przyjaznych dla zdrowia ich pleców. Ból dolnej części pleców jest jedną z głównych przyczyn utraty sprawności na świecie. Według jednego z badań aż 63% kierowców cierpi z powodu bólu pleców, który przeszkadza im w wykonywaniu codziennych czynności.

-

___
źródło: Ford Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Ford

Przygotowanie auta do zimy - Promocja serwisowa Forda
Przygotowanie auta do zimy - Promocja serwisowa Forda

FORD | Wymiana opon na zimowe to ważny, ale nie jedyny element w przygotowaniach samochodu do sezonu zimowego. Dbałość o bezpieczeństwo oznacza również wykonanie przeglądu, kontrolę układów i podzespołów oraz usunięcie ewentualnych usterek.

Ford Mustang Mach-E z przebiegiem ponad 125 000 km
Ford Mustang Mach-E z przebiegiem ponad 125 000 km

FORD | Ford Mustang Mach-E udowadnia, że elektryczność i wytrzymałość mogą doskonale współistnieć. Mogą się pod tym podpisać kolejne firmy, które użytkują samochód od dłuższego czasu i przejechały nim już ponad 125 tysięcy kilometrów.

„Ja się boję w życiu trzech rzeczy”. Karolina Gorczyca – AutentycznE rozmowy w E-Transicie
„Ja się boję w życiu trzech rzeczy”. Karolina Gorczyca – AutentycznE rozmowy w E-Transicie

FORD | W najnowszym odcinku z cyklu „AutentycznE rozmowy w E-Transicie” gościem Beaty Sadowskiej jest Karolina Gorczyca – jedna z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia, miłośniczka sportów oraz mama. Całą rozmowę można obejrzeć na kanale YouTube Ford Polska.

Najnowsze oferty

Ford Mustang Mach-E RWD 269KM 75kWh
 • Model: Mustang Mach-E
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 10 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Ford Kuga St-Line X 2.5PHEV 225 KM eCVT
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023
Ford Kuga St-Line X 2.5PHEV 225 KM eCVT
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony