NOWY, ELEKTRYCZNY FORD E-TOURNEO COURIER 2023

Ford zaprezentował w Kopenhadze nową generację modelu E-Tourneo Courier. Premiera miała miejsce podczas wydarzenia Bring On Tomorrow Live – prezentującego nowy, bezkompromisowy, skupiony na elektryfikacji sposób myślenia Forda.

Stworzony z myślą o przygodzie i radości z prowadzenia, E‑Tourneo Courier jest pięciomiejscowym pojazdem dla ludzi aktywnie spędzających czas, o charakterystycznej sylwetce, nawiązującej do segmentu SUV-ów. Oferuje dużo przestrzeni dla pasażerów i ich bagażu w kompaktowym nadwoziu, idealnie wpisującym się w miejski styl życia.

Najnowszy przedstawiciel szerokiej rodziny Forda Tourneo jest wyposażony w wyrafinowany, w pełni elektryczny układ napędowy, uzupełniony bogatym zestawem rozwiązań cyfrowych i funkcji powiązanych z komunikacją sieciową, dzięki którym obsługa modelu elektrycznego staje się łatwa i przyjemna, a wygodne aktualizacje zdalne over-the-air z czasem udoskonalają posiadany samochód.

„Atrakcyjne nowe produkty, takie jak E‑Tourneo Courier, to przyszłość Forda w Europie – elektryczne, dające radość i napędzane nieustanną potrzebą przygody. Nasz nowy, w pełni elektryczny, model wielozadaniowy to najnowsza demonstracja efektów inwestycji wartych miliardy dolarów oraz globalnych wysiłków Forda, prowadzących do zwiększenia skali produkcji samochodów elektrycznych i dostarczania naszym klientom skomunikowanych pojazdów, cieszących się dużym popytem” – powiedział Martin Sander, dyrektor generalny Ford Moedel e w Europie.


NOWY FORD E-TOURNEO COURIER 2024 - CENA W POLSCE

E‑Tourneo Courier jest jednym z 10 w pełni elektrycznych modeli, które Ford zaoferuje w Europie do 2024 roku i kolejnym etapem w drodze ku europejskiej gamie pojazdów o zerowej emisji, co Ford chce osiągnąć do roku 2035. Firma zainwestuje w ten sektor na całym świecie 50 miliardów dolarów, aby do 2026 roku uzyskać roczną docelową globalną produkcję 2 milionów egzemplarzy samochodów w pełni elektrycznych.

Cennik tego modelu nie został jeszcze opublikowany. Będzie znany bliżej daty rozpoczęcia sprzedaży. Wersja w pełni elektryczna będzie oferowana w Europie w roku 2024. Wejdzie na rynek po modelu Tourneo Courier z silnikiem benzynowym EcoBoost, na który listy zamówień otwarte zostaną tego lata, a pierwsze egzemplarze dotrą do właścicieli pod koniec tego roku.

E‑Tourneo Courier będzie od drugiej połowy 2024 roku produkowany w Krajowie w Rumunii, obok crossovera Puma, będącego najlepiej sprzedającym się samochodem osobowym Forda w Europie. Gama Pumy wzbogaci się również do 2024 roku o wariant w pełni elektryczny. Nowy Tourneo Courier z 1,0-litrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym EcoBoost o mocy 125 KM wejdzie do produkcji jeszcze w 2023 roku.


E‑Tourneo Courier został opracowany od podstaw, z myślą o stworzeniu przestronnego, praktycznego i zwrotnego samochodu o kompaktowych wymiarach. Krótkie zwisy i naturalne, proste linie poszerzają optycznie nadwozie i podkreślają jego wytrzymałość, a front, odróżniający modele elektryczne, wyposażono w futurystycznie wyglądającą listwę oświetleniową, biegnąca w poprzek całego przodu i charakterystyczną dla Forda chromowaną kratę przedniego wlotu powietrza z „diamentowym” wzorem.

„Zaprojektowaliśmy E‑Tourneo Couriera w taki sposób, aby ułatwić klientom korzystanie z życia – kiedy pakują bagaże na wyprawę z rodziną lub przyjaciółmi, czy zabierając rowery po obróceniu tylnych foteli – a styl nadwozia wyraża ten «odnajdujący sens» charakter” – powiedział Amko Leenarts, dyrektor biura stylistycznego Forda w Europie. „Stylistyka nawiązująca do SUV-a wyraża solidność na zewnątrz i przestronność wewnątrz, a nowoczesne detale typowe dla samochodów elektrycznych dodają ekskluzywności i wyraźnie anonsują E‑Tourneo Couriera jako element elektrycznej rewolucji Forda.”

W pełni elektryczny model dla prowadzących aktywny tryb życia opracowano z myślą o komfortowym przewożeniu pięciu dorosłych osób i ich bagażu, podniesiono również funkcjonalność dzięki tylnej kanapie dzielonej w proporcji 60-40 i przestrzeni bagażowej większej o ponad 44 procent w porównaniu z ustępującym Tourneo Courierem. 2 Pasażerowie mają do dyspozycji większą przestrzeń na wysokości ramion i nad głową, a także wiele udogodnień i miejsc na przedmioty, między innymi konsolę środkową, którą można skonfigurować w kilku ustawieniach, ukryty schowek w bagażniku i 44-litrowy przedni bagażnik pod maską, czyli „frunk”.


Centrum cyfrowych rozwiązań pokładowych jest efektowny zestaw wskaźników «digiboard» i system informacyjno-rozrywkowy SYNC 4, sterowany za pomocą dużego, 12-calowego wyświetlacza dotykowego. 3 W kabinie, zapewniającej komunikację ze światem, bezprzewodowo zintegrujemy urządzenia mobilne poprzez Android Auto i Apple CarPlay 4, w wyposażeniu jest także indukcyjna ładowarka telefonu.5 Aktualizacje bezprzewodowe mogą z czasem poprawić funkcjonalność, bez konieczności odwiedzania salonu dealerskiego.

E‑Tourneo Courier jest dostępny w kilku wersjach, reprezentujących odmienne style. Wyróżnia się model Active z kontrastowym lakierowaniem dachu, wzmocnieniami nadkoli, poprzeczkami dachowymi i wyjątkowymi tkaninami obić foteli.

Silnik elektryczny E‑Tourneo Couriera o mocy 100 kW (136 KM) odpowiada za płynność jazdy i przyjemne odczucia podczas podróży, które można dodatkowo wzmocnić, korzystając z systemu «one-pedal», pozwalającego na kontrolę samochodu jednym pedałem. Najbardziej wszechstronny w tej klasie7 zestaw zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy ułatwia codzienne dojazdy i dłuższe podróże, a kierowcy mogą wybierać spośród trybów jazdy Normal, Eco i Slippery (śliska nawierzchnia).


Samochód można ładować zarówno prądem przemiennym o mocy 11 kW, jak i prądem stałym o mocy 100 kW, a obsługa jest łatwiejsza dzięki kompleksowemu rozwiązaniu Forda, służącemu kontroli ładowania w domu, poręcznej aplikacji i możliwości zaplanowanie czasu uzupełniania energii z wykorzystaniem z tańszych taryf. Nocne ładowanie akumulatora od stanu 10 do 100% za pośrednictwem standardowego gniazda prądu przemiennego zajmuje 5,7 godziny. Oprogramowanie Forda oraz BlueOval Charge Network – jedna z największych sieci ładowania w Europie, która do 2024 roku będzie liczyć 500 000 ładowarek – mają również duży wpływ na łatwość ładowania samochodu z publicznych punktów. Dzięki szybkim ładowarkom prądu stałego klienci mogą zwiększyć zasięg o 87 km w zaledwie 10 minut, a uzupełnienie akumulatora od 10 do 80 procent trwa mniej niż 35 minut.

Czytaj więcej o marce Ford

FORD PREZENTUJE PRZYSZŁOŚĆ PODCZAS BRING ON TOMORROW
FORD PREZENTUJE PRZYSZŁOŚĆ PODCZAS BRING ON TOMORROW

FORD | Ford zaprezentował nową wizję, dzięki której poznawanie, testowanie, kupowanie i eksploatowanie produktów marki będzie nie tylko prostsze, ale także bardziej satysfakcjonujące. Plan koncentruje się początkowo na pojazdach elektrycznych Forda.

FORD ROZPOCZYNA AKCJĘ KLIMATYZACJA PRO
FORD ROZPOCZYNA AKCJĘ KLIMATYZACJA PRO

FORD SERWIS | Uprzedzając letnie upały Ford rozpoczyna coroczną Akcję Klimatyzacja Pro zachęcając kierowców do zadbania o własne zdrowie. Oferta obejmuje sprawdzenie oraz czyszczenie układu klimatyzacji w promocyjnych cenach.

NOWY FORD KUGA 2023 - GRAPHITE TECH EDITION
NOWY FORD KUGA 2023 - GRAPHITE TECH EDITION

NOWOŚĆ | Ford wprowadza nową Kugę Graphite Tech Edition łączącą wyróżniające wersję dodatki stylistyczne z systemami wspomagania kierowcy najnowszej generacji.

Najnowsze oferty

Ford Puma ST-LINE X 1.0 EcoBoost Hybrid 125KM A7- dostępny od ręki
 • Model: Puma
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 7 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Ford Puma ST-LINE X 1.0 EcoBoost Hybrid 125KM A7 - dostępny od ręki
 • Model: Puma
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 7 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Ford Focus Titanium X 1.0 EcoBoost 125 KM M6 - dostępny od ręki
 • Model: Focus
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony