NOWY FORD FIESTA I FOCUS ECOBOOST HYBRID - POKAZ PREMIEROWY

Ford przedstawi istotne informacje dotyczące elektryfikacji samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i SUV-ów w ramach wizji firmy dotyczącej nowej ery mobilności na specjalnym wydarzeniu „Go Further”, które odbędzie się 2 kwietnia 2019 roku w Amsterdamie. Do Stevena Armstronga, wiceprezesa i prezesa grupy odpowiedzialnego za Europę, Bliski Wschód i Afrykę, dołączy zespół menadżerski Ford of Europe, by zaprezentować nowości i produkty, w tym zróżnicowaną gamę zelektryfikowanych rozwiązań napędowych opracowanych z myślą o klientach firmy Ford. Ta nowa generacja inteligentnych pojazdów przeznaczonych dla inteligentnego świata przyczyni się do czystszej, spokojniejszej przyszłości i wprowadzi wartości marki Ford, jakimi są zaufanie, przystępność cenowa i radość z jazdy w świat elektrycznej mobilności.

Ford zapowiedział dziś wprowadzenie w przyszłym roku nowych 48-woltowych hybrydowych układów napędowych w modelach Fiesta i Focus EcoBoost. Umożliwi to zaoferowanie większej liczbie konsumentów jednej z najbardziej wszechstronnych i atrakcyjnych linii pojazdów wraz z korzyściami płynącymi z elektryfikacji.

„Nasze nowe modele Fiesta i Focus EcoBoost Hybrid są przykładami zaangażowania Forda w dostarczanie naszym Klientom nowych, bardziej ekologicznych pojazdów, zaawansowanych rozwiązań technicznych i cenionych usług. W przyszłym tygodniu, w Amsterdamie, a także w najbliższej przyszłości, będziemy ujawniać również wiele innych nowości” – zapowiada Steven Armstrong. „Solidnie przyłożyliśmy się do opracowania miękkich, hybrydowych układów napędowych dla dwóch naszych najpopularniejszych samochodów, dzięki czemu nasi klienci wydadzą mniej na paliwo, a ich samochody pozostaną wierne filozofii „przyjemności z jazdy” typowej dla naszych modeli.”

-

fot. Ford Focus 2018 Mk4

-

ZELEKTRYFIKOWANE MODELE FOCUSA I FIESTY

Fiesta EcoBoost Hybrid i Focus EcoBoost Hybrid będą wyposażone w miękką, hybrydową architekturę, służącą redukcji zużycia paliwa, która jednocześnie wzmocni efekty „radości z jazdy”, dzięki lepszym osiągom i szybszym reakcjom samochodu. W tym rozwiązaniu, standardowy alternator został zastąpiony zintegrowanym rozrusznikiem/generatorem (BISG), napędzanym paskiem, który umożliwia magazynowanie energii odzyskiwanej podczas wytracania prędkości, którą następnie można wykorzystywać do ładowania zestawu chłodzonych powietrzem akumulatorów litowo-jonowych o napięciu znamionowym 48 V.

BISG działa również jako silnik elektryczny płynnie współpracujący z trzycylindrowym silnikiem spalinowym 1,0 EcoBoost o niskich stratach tarcia wewnętrznego, wykorzystując zmagazynowaną energię do wzmocnienia momentu obrotowego podczas normalnej jazdy i przyspieszania, a także do zasilania osprzętu elektrycznego pojazdu. Elektryczne wspomaganie momentu obrotowego pomaga uzyskać lepsze, dynamiczniejsze osiągi, szczególnie przy niższych prędkościach obrotowych silnika spalinowego, podwyższając płynność jazdy i zwiększając przyjemność, jaką z prowadzenia samochodu czerpie kierowca. BISG umożliwił również inżynierom Forda zwiększenie mocy litrowego silnika EcoBoost, poprzez zastosowanie większej turbosprężarki, na którą zdecydowali się, aby ograniczyć skutki wolniejszej reakcji na wciśnięcie pedału przyspieszenia.

„Nasz 1-litrowy silnik EcoBoost dowodzi, że oszczędność paliwa można połączyć ze wzrostem osiągów. System EcoBoost Hybrid przenosi to połączenie na wyższy poziom.” – powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe. „Wierzymy, że klienci pokochają płynne i natychmiastowe dostarczanie mocy przez nasze napędy hybrydowe EcoBoost, a jednocześnie będą cieszyć się rzadszymi wizytami na stacjach benzynowych."

Oprócz Fiesty i Focusa EcoBoost Hybrid, na początku tego roku został zaprezentowany nowy Mondeo Hybrid z nadwoziem kombi, oferujący w pełni hybrydową architekturę, która zapewnia wyrafinowane wrażenia z jazdy spalinowo-elektrycznej i stanowi atrakcyjną alternatywę dla silników wysokoprężnych. Hybrydowy Mondeo kombi jest jedyną pełną hybrydą dostępną w tej wersji nadwoziowej w segmencie dużych samochodów rodzinnych. Ford wprowadzi również miękkie hybrydowe układy napędowe, które zwiększają oszczędność paliwa w 2-tonowych samochodach dostawczych Transit i Transit Custom, a w samochodach dostawczych Tourneo Custom w wersji ośmio- lub dziewięciomiejscowej, które pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Ford na początku tego roku ogłosił, że w gamie wprowadzanych wersji każdego z modeli, począwszy od nowego Focusa, znajdzie się jedna lub więcej zelektryfikowanych opcji napędowych. Obejmuje to nowe modele i nowe wersje już sprzedawanych pojazdów. Od Fiesty po Transita, oferowane będą opcje miękkiej hybrydy, pełnej hybrydy, hybrydy ładowanej z gniazdka PHEV lub pełnego napędu elektrycznego z zasilaniem akumulatorowym.

Wydarzenie „Go Further” rozpocznie się o godzinie 16:00 2 kwietnia i będzie transmitowane na żywo lub dostępne do odtworzenia na stronie www.gofurtherlive.com. Informacje prasowe, zdjęcia, materiały wideo i materiały medialne będą dostępne na stronie gofurther.fordpresskits.com.

___
źródło: Ford Polska

Czytaj więcej o marce Ford

Ford dodaje kolejną legendę do linii modeli elektrycznych – premiera zaprojektowanego w pełni elektrycznego Forda Explorera
Ford dodaje kolejną legendę do linii modeli elektrycznych – premiera zaprojektowanego w pełni elektrycznego Forda Explorera

FORD | Nowy, w pełni elektryczny Ford Explorer  jest pierwszym z linii innowacyjnych pojazdów elektrycznych Forda i toruje drogę do kompletnego przekształcenia marki Ford w Europie.

Kierowcy Dark Horse R wezmą udział w rundzie Le Mans Invitational w serii Mustang Challenge 2025
Kierowcy Dark Horse R wezmą udział w rundzie Le Mans Invitational w serii Mustang Challenge 2025

FORD | W czasie, gdy Mustang GT3 startował w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, Ford Performance poinformował, że w przyszłym roku zawodnicy startujący w Mustang Challenge będą mogli napisać własną historię na tym torze.

Ford F-150 Lightning SuperTruck – najnowszy wyczynowy pojazd elektryczny, który zmierzy się z Pikes Peak
Ford F-150 Lightning SuperTruck – najnowszy wyczynowy pojazd elektryczny, który zmierzy się z Pikes Peak

FORD | Ford Performance powraca w amerykańskie góry, wystawiając nowy, w pełni elektryczny pojazd pokazowy F-150 Lightning SuperTruck.

Najnowsze oferty

Ford Transit 350 L3H2 2.0 New EcoBlue 170 KM A6 FWD
 • Model: Transit
 • Typ nadwozia: Van
 • Przebieg: 6 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024
Ford Transit 350 L3H2 2.0 New EcoBlue 170 KM A6 FWD
 • Model: Transit
 • Typ nadwozia: Van
 • Przebieg: 6 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024
Ford Kuga Titanium 1.5 EcoBoost 150KM M6 FWD - dostępny od ręki
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony