NOWY FORD FIESTA ECOBOOST HYBRID 2020

Popularny kompaktowy hatchback Ford Fiesta – najlepiej sprzedający się w Europie model Forda – jest już dostępny ze zelektryfikowanym układem napędowym.

Układy napędowe Ford EcoBoost Hybrid zaoferują kierowcom Fiesty większą oszczędność paliwa oraz wzmocnienie efektu „radości z jazdy”, dzięki lepszym osiągom i szybszym reakcjom samochodu. Wprowadzono 48–woltową instalację łagodnej hybrydy, wraz z wyrafinowanymi nowymi systemami wspomagającymi kierowcę, takimi jak adaptacyjny tempomat z funkcjami Stop & Go, system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości i utrzymywania pojazdu na pasie ruchu, których celem jest obniżenie napięcia podczas prowadzenia samochodu na autostradach i w mieście.

-

-

 - Wzmocnienie najlepszych w swojej klasie właściwości jezdnych Fiesty układem EcoBoost Hybrid oznacza, że klienci będą dysponować jeszcze większą mocą i rzadziej odwiedzać stacje benzynowe - powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu w Ford of Europe. - Fiesta EcoBoost Hybrid pozwoli większej niż kiedykolwiek liczbie kierowców Forda poznać korzyści wynikające z posiadania napędu elektrycznego.

Ford zobowiązał się do zaoferowania zelektryfikowanej wersji każdego pojazdu osobowego, który wprowadza w Europie, dzięki czemu do końca przyszłego roku zwiększy europejską gamę zelektryfikowanych pojazdów do 18 modeli. Tradycyjne układy napędowe Fiesty zostały udoskonalone dzięki silnikowi benzynowemu EcoBoost nowej generacji o pojemności 1,0 litra oraz poprzez sprzężenie z siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią automatyczną, zapewniającą niższe zużycie paliwa i emisję CO2.2

Ponadto Fiesta jest teraz lepiej skomunikowana dzięki montowanemu w standardzie modemowi FordPass Connect, udostępniającemu szereg funkcji za pośrednictwem aplikacji mobilnej FordPass, dzięki którym wykorzystanie samochodu stanie się łatwiejsze i przyniesie większą satysfakcję właścicielowi.

Zróżnicowana gama modelu Ford Fiesta obejmuje stylowe wersje Fiesta Trend i Fiesta Titanium, inspirowanego SUV-em crossovera Fiesta Active, sportową Fiestę ST-Line i ekskluzywną Fiestę Vignale w trzy- i pięciodrzwiowej wersji nadwozia dla różnych wersji. Ford sprzedał w 2019 roku w Europie 227 100 egzemplarzy modelu Fiesta.

-

-

Oszczędność hybrydowych układów EcoBoost

Kierowcy Fiesty mogą teraz korzystać z zaawansowanego układu miękkiej hybrydy EcoBoost Hybrid, wprowadzonego po raz pierwszy w samochodzie osobowym marki pod koniec 2019 roku, w nowym crossoverze Ford Puma. Modele Fiesta EcoBoost Hybrid oferowane są w dwóch wariantach mocy 125 KM i 155 KM. Standardowy alternator został zastąpiony rozrusznikiem/generatorem (BISG), napędzanym paskiem, który umożliwia odzyskiwanie energii podczas wytracania prędkości oraz jazdy wybiegiem i wykorzystanie jej do ładowania zestawu chłodzonych powietrzem akumulatorów litowo-jonowych o napięciu znamionowym 48 V.

BISG działa również jako silnik elektryczny, płynnie współpracujący z trzycylindrową jednostką spalinową o niskich stratach tarcia wewnętrznego, wykorzystując zmagazynowaną energię do wzmocnienia momentu obrotowego podczas normalnej jazdy i przyspieszania, a także do zasilania osprzętu elektrycznego pojazdu.

Inteligentny, samoregulujący się system miękkiej hybrydy nieustannie monitoruje sposób eksploatacji pojazdu, aby określić, kiedy i jak intensywnie ładować akumulator. Pozwala to uzyskać wymierne korzyści i wykorzystywać przechowywaną w akumulatorze energię zgodnie z jednym z dwóch planów działania:

 • Substytucja momentu obrotowego z wykorzystaniem silnika elektrycznego BISG, przez co system dostarcza do 24 Nm momentu obrotowego, zmniejszając obciążenie silnika benzynowego. W efekcie przyczynia się to do obniżenia emisji CO2 od 91 g/km NEDC (112 g/km WLTP) i oszczędności paliwa od 4,0 l/100 km NEDC (od 5,0 l/100 km WLTP) Dzięki zastosowaniu substytucji momentu obrotowego, 125-konny układ EcoBoost Hybrid zapewnia o 5% niższe zużycie paliwa w porównaniu z tradycyjnym benzynowym silnikiem EcoBoost o pojemności 1,0 litra i tej samej mocy (NEDC), a nawet do 10% w ruchu miejskim, co potwierdzają dane testowe Forda,
 • Uzupełnienie momentu obrotowego z wykorzystaniem silnika elektrycznego BISG w celu zwiększenia całkowitego, dostępnego w układzie momentu obrotowego o 20 Nm powyżej poziomu osiąganego przez sam silnik benzynowy przy pełnym obciążeniu i dostarczenie 240 Nm momentu obrotowego w wypadku silnika 155 KM oraz o 50% wyższego momentu w dolnym zakresie obrotów.

BISG umożliwił również inżynierom Forda obniżenie współczynnika kompresji w silniku 1,0 EcoBoost i zastosowanie większej turbosprężarki, na którą zdecydowali się, aby ograniczyć skutki wolniejszej reakcji na wciśnięcie pedału przyspieszenia. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu dodatkowego momentu obrotowego, zwiększającego też prędkość obrotową silnika i turbosprężarki.

-

-

Potężniejszy BISG pozwala również na wykorzystanie w modelu Fiesta EcoBoost Hybrid systemu Auto Start-Stop, by poszerzyć zakres scenariuszy jazdy, w jakich działa. Zapewnia przy tym jeszcze większą oszczędność paliwa, również podczas jazdy wybiegiem do zatrzymania z prędkości poniżej 25 km/h, nawet gdy pojazd jest na biegu z wciśniętym pedałem sprzęgła.

Zarówno w Fieście EcoBoost Hybrid, jak wersjach z tradycyjnymi silnikami benzynowymi – dysponującymi mocą 95 KM i 125 KM – pracuje pod maską najnowsza generacja wielokrotnie nagradzanego 1,0–litrowego silnika EcoBoost z systemem dezaktywacji cylindra.

System zwiększa oszczędność automatycznie zatrzymując podawanie paliwa i pracę zaworów jednego z cylindrów silnika w warunkach, w których pełna pojemność skokowa nie jest potrzebna, na przykład podczas jazdy wybiegiem lub jazdy z niewielkim zapotrzebowaniem na moc. Jeden z cylindrów może zostać dezaktywowany lub ponownie włączony do pracy w czasie 14 milisekund, czyli 20 razy szybciej niż trwa mgnienie oka, bez żadnych kompromisów pod względem osiągów, czy kultury pracy silnika.

Silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1 litra i o mocy 125 KM jest dostępny z nową siedmiobiegową, dwusprzęgłową, automatyczną przekładnią, oferującą płynną zmianę biegów, skutecznie podnoszącą komfort jazdy i oszczędność paliwa nawet o 15% w porównaniu z montowaną poprzednio jednostką 100-konną silnika EcoBoost 1,0-litra, przenoszącą napęd za pośrednictwem sześciobiegowej przekładni automatycznej (NEDC), mimo przyrostu mocy o 25%. Silnik wysokoprężny TDCi o pojemności 1,5–litra i mocy 85 KM nadal oferowany jest kierowcom planującym wysokie przebiegi.

-

-

Zaawansowana i skomunikowana Fiesta Hybrid 2020

Systemy wprowadzone do Fiesty zapewniają podróżowanie w bardziej wyrafinowanym, relaksującym środowisku z możliwością utrzymania stałego kontaktu ze światem, a także bezproblemowe poruszanie się w mieście z częstym zatrzymywaniem samochodu oraz jazdę na autostradzie. Dostępny Adaptacyjny tempomat (ACC) wzbogacony o system Stop & Go oraz system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości, pozwala utrzymać bezpieczną odległość od pojazdów jadących z przodu. System pomaga również zredukować stres podczas długich podróży, dostosowując prędkość pojazdu do obowiązujących w danym miejscu ograniczeń, monitorując znaki drogowe umieszczone przy drodze i nad drogą.

Stop & Go – dostępny w modelach z siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynią automatyczną – pozwala systemowi ACC doprowadzić pojazd do całkowitego zatrzymania w ruchu wymagającym zatrzymywania się i ruszania i automatycznie ruszyć za poprzedzającym samochodem, jeśli czas zatrzymania był krótszy, niż 3 sekundy. Jeśli czas zatrzymania przekracza 3 sekundy, kierowca może nacisnąć przycisk umieszczony na kierownicy lub delikatnie nacisnąć pedał przyspieszenia, by rozpocząć jazdę.

Dostępny w standardzie modem pokładowy FordPass Connect, co umożliwia klientom zdalną kontrolę wybranych funkcji pojazdu z dowolnego miejsca za pomocą urządzenia mobilnego i aplikacji FordPass. Oprócz pomocy w planowaniu szybszych, mniej stresujących podróży dzięki aktualizacjom ruchu dla systemu nawigacji w czasie rzeczywistym, system oferuje funkcje zdalnego ryglowania i odryglowania zamków drzwi oraz zdalnego uruchamiania silnika4 w wersjach wyposażonych w siedmiostopniową przekładnię automatyczną, a także lokalizację pojazdu, status pojazdu, który informuje o poziomie paliwa w zbiorniku, stanie instalacji alarmowej, konieczności wymiany oleju, itd.

System komunikacji i rozrywki SYNC 35 doczekał się również udoskonaleń, podnoszących intuicyjność i łatwość obsługi, dzięki nowemu interfejsowi użytkownika z większymi przyciskami wyświetlanymi na 8-calowym kolorowym ekranie dotykowym. System jest kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto™ i nie wymaga to dodatkowych opłat. Oferowana jest również nowa ładowarka indukcyjna, która pomaga pasażerom prościej ładować smartfony w czasie podróży.

Kolejne nowości dla wersji Fiesty:

 • Wersje Fiesta Active i ST-Line otrzymały w aktywnym asystencie parkowania (APA) funkcję parkowania prostopadłego ułatwiającą zaparkowanie samochodu bez użycia rąk równolegle do innych samochodów,
 • System ostrzegania przed pojazdami na drodze poprzecznej z aktywnym wspomaganiem hamowania – ostrzega kierowców wycofujących samochód z miejsca parkingowego o pojazdach zbliżających się do niego i mogących znaleźć się na kursie kolizyjnym. System może włączyć hamulce, by uniknąć lub złagodzić skutki kolizji, jeśli kierowca nie zareaguje na wcześniejsze ostrzeżenia,
 • Nowe tryby jazdy Sportowy i Droga nieutwardzodza w wersji Fiesta Active – poza obecnymi trybami Normalny, Eco i Śliska nawierzchnia – pomagają kierowcom w pełni wykorzystać radość z jazdy Fiestą i utrzymać dynamikę pojazdu na nawierzchniach miękkich i sypkich,
 • Opcjonalny subwoofer systemu nagłośnienia B&O premium został przeniesiony do nadkola, co powiększyło przestrzeń bagażową i pozwoliło w wersjach wyposażonych w system B&O ulokować w bagażniku koło zapasowe.

 - Fiesta daje teraz więcej przyjemności niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki FordPass Connect możesz ją zamknąć i otworzyć, znaleźć na parkingu, sprawdzić ostatnią podróż i upewnić się, że masz wystarczającą ilość paliwa, by jechać dalej - wszystko to masz w swojej dłoni, więc zawsze jesteś gotowy do drogi - powiedział Roelant de Waard.

___
źródło: Ford Polska

Czytaj więcej o marce Ford

Mobilne Studio E-Transit FORD POLSKA
Mobilne Studio E-Transit FORD POLSKA

FORD | Ford Polska ogłasza start nowego projektu, w którym główną rolę grał będzie specjalnie przygotowany Ford E-Transit. Ten elektryczny samochód dostawczy został zmodyfikowany stając się mobilnym studiem, które nie tylko może się przemieszczać cicho i bezemisyjnie, ale również jest samowystarczalne pod względem zasilania.

Specjalna oferta dla samochodów marki Ford starszych niż 4 lata
Specjalna oferta dla samochodów marki Ford starszych niż 4 lata

OFERTA | Firma Ford przygotowała specjalną ofertę przeglądów serwisowych w autoryzowanych stacjach obsługi dla posiadaczy 4-letnich i starszych modeli tej marki.

FORDLiive w Polsce
FORDLiive w Polsce

FORD | Rewolucyjna usługa FordLiive wkroczyła właśnie na polski rynek, zapowiadając nową erę obsługi klienta w branży motoryzacyjnej. Wdrażając tę innowacyjną technologię, Ford pomaga jeszcze bardziej zwiększać produktywność w prowadzeniu biznesu. To też kolejny krok w zaangażowaniu marki w tworzenie bardziej mobilnej przyszłości.

Najnowsze oferty

Ford Focus ACTIVE X 1.0 EcoBoost HYBRID 155KM M6 - dostępny od ręki
 • Model: Focus
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 1988 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Ford Transit Courier 1.0 EcoBoost 100 KM M6 - dostępny od ręki
 • Model: Transit Courier
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022
Ford Focus ST-LINE X, KOMBI 1.0 EcoBoost Hybrid 155KM, POWERSHIFT A7
 • Model: Focus
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 5544 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony