FIAT PROFESSIONAL LIDEREM RYNKU SAMOCHODÓW DOSTAWCZYCH DO 3.5 TONY

FIAT PROFESSIONAL LIDEREM RYNKU W POLSCE

Według danych opublikowanych przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego na podstawie danych CEP, w listopadzie br. marka Fiat Professional utrzymała prowadzenie w rankingu rejestracji nowych samochodów dostawczych o DMC do 3,5 tony. W minionym miesiącu polscy Klienci Fiata Professional zarejestrowali łącznie 798 samochodów, zapewniając marce udział w rynku na poziomie 16,8 procenta. W efekcie Fiat Professional zachował pozycję lidera w okresie od stycznia do końca listopada br., notując rejestracje na poziomie 10 240 nowych samochodów i zachowując 18,87-procentowy udział w rynku LCV do 3,5 tony. Włoska marka odniosła przy tym miażdżącą przewagę nad konkurencją, rejestrując o ponad 2600 aut więcej od producenta drugiego w rankingu.

Za sukcesem sprzedażowym Fiata Professional w Polsce stoi przemyślana gama nowoczesnych i funkcjonalnych lekkich samochodów dostawczych (LCV), skonstruowanych w oparciu o wieloletnie doświadczenie i nastawienie na pomoc w codziennej pracy milionów ludzi na całym świecie. Dla przykładu - Fiat Ducato, od 10 lat numer jeden wśród aut dostawczych w Polsce, jest produkowany od 1981 roku. W tym czasie doczekał się sześciu generacji, stając się dziś punktem odniesienia dla samochodów w swoim segmencie. W listopadzie model Ducato ponownie zdominował krajowy rynek LCV do 3,5 tony, z rejestracją 545 egzemplarzy i zdobyciem 11,47-procentowego udział w rynku. W ciągu ostatnich 11 miesięcy wartości te wynoszą już odpowiednio 6 597 zarejestrowanych nowych sztuk i 12,16 procenta.

Model Ducato występuje w wersjach Furgon, Kombi i Panorama przeznaczonych do przewozu osób oraz Kabina do zabudowy i może się poszczycić najniższymi w swojej kategorii kosztami utrzymania oraz optymalnym „Total Cost of Ownership" (całkowitym kosztem posiadania). Jego cena wynosi od 72 650 zł netto za wersję Kabina L1 2.3 o DMC 3,3 tony i rozstawie osi 3000 mm, z silnikiem MJ II 130KM i od 72 800 zł netto za Furgon L1H1 o DMC 3,0 tony i rozstawie osi 3000 mm, z jednostką napędową 2.0 MJ II 115KM. Fiat Ducato do przewozu osób L1H1 2.3 o DMC 3,0 tony i rozstawie osi 3000 mm, napędzane silnikiem MJ II 150KM kosztuje od 107 350 zł netto za Kombi i od 119 050 zł netto za wersję Panorama.

-

-

W gamie Fiat Professional na uwagę zasługują również najmniejsze samochody dostawcze, które zarówno w listopadzie, jak i narastająco od stycznia, zapewniły marce topową pozycję wśród producentów LCV poniżej 2,5 tony w rankingu PZPM. Praktyczny i solidny Fiat Doblò - numer dwa w listopadzie w segmencie - osiągnął wynik 164 zarejestrowanych egzemplarzy, czyli o zaledwie 12 sztuk mniej od pierwszego w zestawieniu francuskiego konkurenta. Z kolei Fiat Fiorino łączący kompaktowe wymiary zewnętrzne z pojemnym wnętrzem w zeszłym miesiącu zajął piąte miejsce z rejestracjami 59 egzemplarzy.

Wysoką jakość i funkcjonalność obu modeli w zeszłym roku potwierdził brytyjski magazyn branżowy „What Van?", przyznając Doblò Cargo tytuł „Light Van of the Year”, a Fiorino – „Small Van of the Year”.

-

-

FIAT DOBLO ORAZ FIAT FIORINO Z NAGRODAMI

Model Doblò Cargo marki Fiat Professional trzeci raz z rzędu został wyróżniony tytułem „Light Van of the Year", odnosząc zwycięstwo w prestiżowym konkursie What Van? Awards 2018. Podczas uroczystej ceremonii wręczania nagród, która odbyła się w Londynie, odebrana została także nagroda dla innego popularnego modelu marki, Fiorino, za zwycięstwo w kategorii „Small Van", potwierdzając tym samym znaczenie i atrakcyjność lekkich samochodów dostawczych Fiat Professional.

Możliwości transportowe Doblò Cargo, który może przewieźć nawet tonę, pojemność użytkowa do 5,0 m3 oraz gama oszczędnych silników diesla 1,3 i 1,6 litra oraz benzynowego 1,4 litra, uczyniły z tego wielokrotnie nagradzanego lekkiego samochodu dostawczego najlepszą opcję wyboru nie tylko dla operatorów flot, ale także kandydata na zwycięzcę dla komisji zasiadającej w tym konkursie. Jury było pod wrażeniem niezwykłej funkcjonalności nowego Doblò Cargo, w tym doskonałej dynamiki jazdy i komfortu, wyszukanych zawieszeń bi-link, ładowności, najlepszej w segmencie objętości użytkowej, solidności, mocnej konstrukcji i szerokiej gamy.

„Fakt, że Doblò Cargo zdobywał nagrodę „Light Van Award" przez trzy lata z rzędu jest ewidentnym dowodem jego trwałej jakości - oświadczył James Dallas, wydawca What Van? - Doskonałe prowadzenie oraz wysoki standard produkcji, to walory Doblò, a bogactwo gamy czyni go wyjątkowym przy objętości użytkowej na poziomie od 3,4 m3 do 5,0 m3 oraz ładowności od 750 kg do maksymalnie 1005 kg".

Odbierając nagrodę dla Doblò Cargo, Richard Chamberlain, Country Manager Fiata Professional, powiedział: „Jesteśmy ogromnie dumni zarówno z Doblò, jak i z Fiorino i cieszymy się z odebrania podwójnej nagrody, która ma dużą wartość dla naszej marki.Te wyróżnienia są niezwykle istotne, ponieważ przyznawane są przez komisję składającą się z ekspertów, znawców rynku lekkich samochodów dostawczych, świadomych potrzeb Klientów sektora vanów. Nagrody te są kolejnym dowodem siły i konkurencyjności linii lekkich samochodów dostawczych Fiat Professional, które ostatnio umocniły modele Talento oraz pick-up Fullback i podkreślają ogromne kroki, jakie poczyniła marka, zaangażowana w stały rozwój i poprawę swojego wizerunku".

Dzięki odnowionemu wzornictwu wnętrza i nadwozia, Fiorino idealnie nadaje się do jazdy po mieście, sprawnie porusza się w ruchu i jest łatwy w parkowaniu. Oprócz tego, dysponuje niesamowitą przestrzenią ładunkową aż 2,8 m3 i może przewieźć nawet 660 kg. Ponadto, Fiorino jest liderem pod względem osiągów, niskich kosztów eksploatacji, komfortu i funkcjonalności.

-

-

źródło: FCA

Czytaj więcej o marce Fiat Professional

FIAT Professional oferuje dla Nowego Ducato nową, 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów
FIAT Professional oferuje dla Nowego Ducato nową, 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów

FIAT Professional | FIAT Professional oferuje dla Nowego Ducato nową, 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów: większy komfort, większa przyjemność z jazdy i jeszcze lepsze osiągi

FIAT Professional przedstawia nową gamę samochodów w ramach kampanii „Prawdziwe historie” przedstawiającej „firmy przyszłości”
FIAT Professional przedstawia nową gamę samochodów w ramach kampanii „Prawdziwe historie” przedstawiającej „firmy przyszłości”

FIAT | FIAT Professional przedstawia swoją nową innowacyjną rodzinę Ducato, Scudo i Doblò, opowiadając o zmieniającym się krajobrazie firm przyszłości w nowej kampanii „Inspired by the Future” (Inspirowane przyszłością).

Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet
Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet

WYRÓŻNIENIE | Podczas konwencji dealerów, która miała miejsce w Warszawie, Stellantis Polska przyznał nagrody swoim najlepszym dealerom.

Najnowsze oferty

Fiat Doblo serie 2 Doblo VAN L1 650 kg, Benzyna 1.2, 110 KM, S&S
 • Model: Doblo
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Fiat Ducato Nowa Seria 2 Maxi Furgon L3H2 140KM DMC 3.5t
 • Model: Ducato
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 1 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024
Fiat Scudo Nowe Scudo Furgon Brygadowy Maxi 2.0 144KM Promocyjny leasing 103%
 • Model: Scudo
 • Typ nadwozia: Van
 • Przebieg: 0
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony