FIAT PROFESSIONAL NA DÜSSELDORF CARAVAN SALON 2019

Od 31 sierpnia do 8 września odbywa się w Düsseldorf Caravan Salon 2019, najważniejsza na świecie impreza poświęcona turystyce rekreacyjnej. Jest to wydarzenie, w którym bierze udział marka Fiat Professional prezentująca po raz pierwszy nowego Fiata Ducato MY 2020, kolejną odsłonę bestsellera, która wprowadza istotne innowacje również w sektorze kamperów, gdzie może poszczycić się niepodważalną pozycją lidera w branży: w ostatnich 10 latach ponad 500 000 rodzin w Europie wybrało dla swojego samochodu kempingowego bazę do zabudowy Ducato.

Ciągle rośnie liczba miłośników, dla których kamper nie jest li tylko praktycznym rozwiązaniem, ale również wyrazem własnego stylu życia, z dala od utartych szlaków. I to właśnie oni stoją za sukcesem modelu będącego symbolem Fiata Professional: w porównaniu do 2018 roku, w pierwszych miesiącach roku, liczba zarejestrowanych kamperów wzrosła o 6%, potwierdzając tym samym, że samochody kempingowe stanowią swego rodzaju „lifestyle enabler"- nie są tylko zwykłymi samochodami na wakacje, ale narzędziem do „zdobywania" wolności, podróżowania, gdzie i kiedy się chce.

Oprócz wielu kamperów zbudowanych na ramie Ducato prezentowanych na poszczególnych stoiskach niemieckich Targów, wielkie zainteresowanie zapewne wzbudzi ogromna powierzchnia wystawowa Fiata Professional (obszar D42 - pawilon 16), gdzie jako próbkę niezliczonej ilości rozwiązań, jakie umożliwia model można będzie zobaczyć cztery bazy pod zabudowy dostarczane producentom przyczep do przekształcenia w samochody kempingowe. Mowa tu o wersji z podwyższanym dachem, podwoziu z kabiną oraz samochodzie pokazowym nazwanym „back-to-back", składającym się z dwóch baz do zabudowy Ducato Maxi: z jednej strony widoczna jest rama do zabudowy z kabiną, natomiast z drugiej strony znajduje się podwozie bez kabiny, stanowiące bazę do samochodów kempingowych klasy A. Wystawę dopełniają różne „wyspy" tematyczne, na których można znaleźć informacje o nowych silnikach, automatycznej, dziewięciostopniowej skrzyni biegów oraz o usługach oferowanych właścicielom kamperów. Na zewnątrz odwiedzający mają możliwość przetestowania dwóch furgonów Ducato 160 KM i 180 KM,  obydwa z nową, automatyczną skrzynią biegów.

-

-

Wśród największych innowacji nowego modelu, która z pewnością zachwyci Klientów pojazdów rekreacyjnych, jest nowa, dziewięciobiegowa, automatyczna skrzynia biegów, która zapewnia przyjemną i swobodną jazdę, bez uszczerbku dla osiągów, przy jednoczesnej optymalizacji poziomu zużycia paliwa w każdej sytuacji.

Ponadto, będąca od zawsze jedną z najmocniejszych stron baz pod zabudowy Ducato- gama silników, teraz oferuje  2,3-litrową jednostkę Euro 6d-TEMP Diesel, montowaną w samochodach ciężarowych, solidną i trwałą, a równocześnie gwarantującą osiągi i komfort samochodu osobowego, z czterema poziomami mocy: 120, 140, 160 i 180 KM. Wszystkie silniki wyposażone są w technologię Multijet 2, która poprawia wydajność i zużycie paliwa, ale też każda jednostka ma specyficzne cechy konstrukcyjne, jak budowa turbosprężarki, tłoków i dynamiki płynów. Ponadto, dostępne są najbardziej zaawansowane systemy wspomagania jazdy zapewniające bezpieczną i beztroską podróż, jak również specjalne zawieszenia dla kamperów oraz długa lista elementów wyposażenia dodatkowego, gwarantujących najwyższy komfort.

Ducato Fiat Professional to „Leader in Freedom" i jego pozycja lidera jest potwierdzona niesamowitą kolekcją międzynarodowych nagród, w tym prestiżowym tytułem „Najlepsza baza pod zabudowy 2019", przyznanym właśnie w Niemczech, w tym roku po raz dwunasty z rzędu przez czytelników „Promobil", niemieckiego magazynu branżowego, który od ponad 25 lat stanowi rodzaj barometru mierzącego trendy w turystyce rekreacyjnej. To ważne wyróżnienie potwierdza zaufanie, jakim Klienci obdarzyli model Ducato, jako idealną bazę do spędzania wolnego czasu, stając się oznaką niezwykłego, włoskiego sukcesu.

Ducato cały czas jest produkowany w Zakładzie Sevel w Val di Sangro, największym zakładzie w Europie produkującym lekkie samochody dostawcze, wyróżnionym srebrem w ramach World Class Manufacturing. W 2018 roku w Sevel wyprodukowano ponad 297 000 samochodów, ustanawiając czwarty rok z rzędu absolutny rekord sprzedaży, wynoszący +46% w ostatnich 6 latach. Od 1981 roku do tej pory, dzięki ponad 38-letniemu doświadczeniu i udoskonalonemu wyposażeniu, samochód ten stał się prawdziwym trendsetterem oferowanym w ponad 13 000 wariantów i sprzedawanym w ponad 80 krajach całego świata, w tym w tak bardzo pożądanej wersji pod zabudowę, wykorzystywanej w turystyce „en plein air".


___
źródło: FCA Polska

Czytaj więcej o marce Fiat Professional

FIAT Professional przedstawia nową gamę samochodów w ramach kampanii „Prawdziwe historie” przedstawiającej „firmy przyszłości”
FIAT Professional przedstawia nową gamę samochodów w ramach kampanii „Prawdziwe historie” przedstawiającej „firmy przyszłości”

FIAT | FIAT Professional przedstawia swoją nową innowacyjną rodzinę Ducato, Scudo i Doblò, opowiadając o zmieniającym się krajobrazie firm przyszłości w nowej kampanii „Inspired by the Future” (Inspirowane przyszłością).

Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet
Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet

WYRÓŻNIENIE | Podczas konwencji dealerów, która miała miejsce w Warszawie, Stellantis Polska przyznał nagrody swoim najlepszym dealerom.

GRUPA GEZET ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ W GDAŃSKU
GRUPA GEZET ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ W GDAŃSKU

INFORMACJE | Grupa Gezet nabyła blisko 90 proc. udziałów w gdańskiej spółce Auto Plus, będącej dealerem marki Fiat, Jeep oraz Alfa Romeo i tym samym rozpoczęła działalność w Trójmieście.

Najnowsze oferty

Fiat Doblo serie 2 Doblo VAN L1 650 kg, Benzyna 1.2, 110 KM, S&S
 • Model: Doblo
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Fiat Panda HYBRID 1.0 70 KM - czujniki parkowania VAT23
 • Model: Panda
 • Typ nadwozia: Van
 • Przebieg: 2 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Fiat Doblo VAN L2, BlueHDi 1.5, 100 KM 3 miejscowy Magic Cargo
 • Model: Doblo
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony