FIAT 500 I „MORE IS MORE. ŻYCIOWE MAKSYMALISTKI 45+”

Kobiecy, inspirujący nowy Fiat 500 został partnerem akcji „More is More. Życiowe maksymalistki 45+”. Projekt ten podkreśla siłę i wyjątkowość dojrzałych kobiet, które czerpią z życia pełnymi garściami, inspirują pasjami, podejmują odważne decyzje i zarażają radością innych. Autorki akcji Barbara Pokora i Patrycja Toczyńska zaprosiły do akcji 15 ambasadorek: projektantek, pisarek, modelek, restauratorek i influencerek, których historie mogą stanowić materiał na niejedną książkę i inspirację dla wielu innych kobiet. Nowy Fiat 500 będzie im towarzyszył w realizacji projektu, zapewniając nowoczesną mobilność w mieście.

„More is More. Życiowe maksymalistki 45+” to kontynuacja trzech wcześniejszych akcji skupionych wokół projektu „Less is more”- Naturalnie Pięknych Kobiet, Raw Man oraz Prawdziwej Pasji. Poprzednie działania odbiły się szerokim echem w przestrzeni publicznej, niosąc przesłania dotyczące akceptacji kobiecej naturalności i jej zmienności, odrzucenia utartych stereotypów na temat mężczyzn i wydobycia ich autentyczności oraz szczerości. W ramach pierwszych akcji powstały piękne sesje fotograficzne kilkudziesięciu ambasadorów projektu stworzone przez fotograf Patrycję Toczyńską i producentkę Barbarę Pokorę.

„Nowy Fiat 500 – mówi Barbara Pokora - będzie nam towarzyszył w podróżach do naszych bohaterek, podczas których będziemy nagrywać materiały wideo pokazujące, jak nasze ambasadorki dochodziły do tego kim są dzisiaj. Projekt „More is More” jest od kobiet dla kobiet, dlatego zdecydowałyśmy się wybrać w tę podróż najbardziej kobiecym samochodem”.

Dziś autorki projektu na nowo chcą poruszyć świadomość publiczną akcją o znamiennej nazwie „More is More” – więcej znaczy więcej. Tym razem skupiają się na dojrzałych kobietach, które w Polsce w miarę upływu lat często stają się coraz bardziej niewidzialne dla otoczenia. Barbara Pokora i Patrycja Toczyńska pokażą, że w dojrzałym wieku można czerpać z życia pełnymi garściami, realizować swoje pasje, zmieniać życie i zarażać radością innych. Pomysłodawczynie projektu wyrażają w ten sposób swój sprzeciw wobec obrazu, który przebija dziś z kolorowych magazynów – społeczeństwo to nie tylko młode twarze.

Prawdziwe piękno może istnieć w wieku dojrzałym i bohaterki akcji „More is More” są tego najlepszym przykładem. Barbara i Patrycja zaprosiły do akcji życiowe maksymalistki: Katarzynę Bondę, Grażynę Plebanek, Jolę Lewicką, Martę Kucińską, Jagę Hupało, Asię Dyrkacz, Monikę Tomaszewską, Ewę Wajnert Machulę, a także Monikę Grędę, Lidia Popiel, Izę Naczk, Tamarę Malcolm, Lianę Gamcemlidze oraz Monikę Szmidt. Kobiety te często zaczęły kariery w późniejszym wieku, podjęły ważne decyzje, przeszły metamorfozy psychiczne i fizyczne, dostrzegły, że ich piękno nie znika z upływem lat i żyją dziś w zgodzie ze sobą. Bohaterki zostaną przedstawione w kolorowym kadrze, który podkreśli ich indywidualność, pozytywne szaleństwo i inspirujące decyzje, dzięki którym osiągnęły sukces.

-

-

Fiat 500 idealnie wpisuje się w ten projekt: z jednej strony już dawno temu przekroczył magiczne 45 lat, z drugiej jego najnowsza, elektryczna generacja inspiruje duchem włoskiej kreatywności i przyciąga oferowanymi korzyściami. W pełni elektryczny nowy Fiat 500 został stworzony, aby dostarczać klientom najlepsze rozwiązania w zakresie miejskiej mobilności – duży zasięg, krótki czas ładowania, cichą pracę i możliwość włączenia się w dbałość o środowisko naturalne. Jest on wyposażony w akumulatory litowo-jonowe o pojemności 42 kWh, zapewniające zasięg do 320 km w cyklu mieszanym WLTP i aż do 460 km w cyklu miejskim. Czas ładowania optymalizuje funkcja szybkiego ładowania o mocy do 85 kW. Umożliwia zgromadzenie rezerwy energii wystarczającą na cały dzień jazdy (50 km) zaledwie w 5 minut ładowania i naładowanie akumulatora do 80% w 35 minut.

Nowy Fiat 500 może być też wyposażony w easyWallbox, domowy system ładowania, który można podłączyć do normalnego gniazdka w garażu domu. Auto oferuje trzy tryby jazdy: Normal, Range i Sherpa, a silnik najmocniejszej wersji generuje moc 87 kW, zapewniając maksymalną prędkość 150 km/h (ograniczoną elektronicznie) i przyspieszenie od 0 do 50 km/h w zaledwie 3,1 sekundy i od 0 do 100 km/h w 9,0 sekund.

-

-

Nowy Fiat 500 jest dostępny w wariantach hatchback, cabrio oraz w wersji z dodatkowymi drzwiami otwieranymi „pod wiatr” 3+1, w czterech wersjach wyposażenia: Action (tylko hatchback), z 7-calowym, kolorowym wyświetlaczem TFT i systemem wykrywania zmęczenia kierowcy, 500 (RED) z dedykowanymi fotelami i w energetyzującym kolorze Red by (RED), Icon z 16-calowymi felgami aluminiowymi i systemem multimedialnym z 10,25-calowym wyświetlaczem z nawigacją oraz w topowej wersji „La Prima by Bocelli” z systemem JBL Premium Audio Mastered by Bocelli.

Kilka dni temu pod hasłem „Setting a new Tempo” („Wyznaczając nowe Tempo”) miała miejsce spektakularna prezentacja tego wyjątkowego nowego Fiata 500 „La Prima by Bocelli”. Uczczono współpracę między włoską marką a rodziną Bocelli, maestro Andreą i jego synem Mateem, którego nowy singiel „Tempo” jest również ścieżką dźwiękową spotu promującego nowego Fiata 500 „La Prima by Bocelli”. Wydarzenie to było także okazją, aby świętować sukcesy nowego Fiata 500. Ikona marki FIAT, która zdobyła do tej pory 30 międzynarodowych nagród i wyróżnień, jest najlepiej sprzedającym się elektrycznym samochodem miejskim w jedenastu krajach i drugim najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w każdym segmencie w Europie, ustępując jedynie Tesli. We Włoszech i Francji jest najlepiej sprzedającym się modelem elektrycznym w historii, a w Niemczech, na największym rynku samochodów elektrycznych w Europie, zajmuje drugie miejsce.

-

-

Chcąc zwrócić większą uwagę na aspekty związane z przejściem na ekologię, FIAT nadaje nowe tempo swojej strategii elektryfikacji, przyspieszając drogę w kierunku coraz bardziej zrównoważonej przyszłości. Obecnie, dzięki wprowadzonym ostatnio na rynek hybrydowym wersjom modeli 500X i Tipo, włoska marka może pochwalić się całą zelektryfikowaną gamą. Do 2024 roku każdy nowy model FIATA w Europie będzie w pełni elektryczny, a od 2027 roku FIAT pożegna się z paliwami kopalnymi w Europie.

Akcję Barbary Pokory i Patrycji Toczyńskiej można śledzić w mediach społecznościowych:
Instagram: @lessismore_naturalniepiekni
Facebook: @lessismorenaturalniepiekni

___
źródło: Fiat Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Fiat

Fiat 500e zdobył swoją pierwszą amerykańską nagrodę: tytuł „Urban Green Car of the Year 2024”
Fiat 500e zdobył swoją pierwszą amerykańską nagrodę: tytuł „Urban Green Car of the Year 2024”

FIAT | Nowy Fiat 500e, pierwsza oferta BEV Grupy Stellantis w Ameryce Północnej, został wyróżniony tytułem "Urban Green Car of the Year™ 2024” przyznanym przez magazyn „Green Car Journal”.

FIAT przedstawia nowego Fiata 500 Collezione 1957 - nową edycję kolekcjonerską
FIAT przedstawia nowego Fiata 500 Collezione 1957 - nową edycję kolekcjonerską

FIAT | FIAT wprowadza na rynek specjalną limitowaną serię Fiata 500 Collezione 1957, składającą się z 1 957 egzemplarzy z charakterystycznym designemdolce vita”, który jest wyrazem hołdu dla dziedzictwa i osiągnięć samochodu.

Fiaty Topolino poświęcone Mickey Mouse (Myszce Miki) ubarwiają północną rampę budynku Lingotto
Fiaty Topolino poświęcone Mickey Mouse (Myszce Miki) ubarwiają północną rampę budynku Lingotto

FIAT | Wersje specjalne typu One-Offs Fiata Topolino poświęcone Mickey Mouse (Myszce Miki) ubarwiają północną rampę budynku Lingotto: inicjatywa będąca połączeniem kreatywności i popkultury

Najnowsze oferty

Fiat Scudo seria 1-Furgon Scudo Furgon Maxi 2.0 MJ 145 KM MT6
 • Model: Scudo
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 2 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024
Fiat Doblo CrewCab BlueHDi 1.5, 130 KM, S&S AT8, OD RĘKI! LEASING OD 101%! Demo
 • Model: Doblo
 • Typ nadwozia: Van
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024
Fiat Panda SERIA 6 Panda 1.2 69KM LPG odbiór MARZEC!!!
 • Model: Panda
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna + LPG
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony