ELEKTRYCZNY MINI HYUNDAI 45 NAPĘDZANY EMOCJAMI

Kilkuminutowy film pokazuje, jak pojazd wykorzystuje technologię Emotion Adaptive Vehicle Control (EAVC) do wspierania małych pacjentów w szpitalu dziecięcym SJD Barcelona w Hiszpanii w ramach projektu Little Big e-Motion.

-

-

EAVC to technologia oparta na sztucznej inteligencji, która dostosowuje zachowanie samochodu w oparciu o informacje dostarczane zarówno z wnętrza pojazdu, jak i z zewnątrz. Hyundai rozwija tę technologię nowej generacji w ramach akademickiej współpracy badawczej z Media Lab Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Technologia EAVC monitoruje mimikę twarzy, tętno i częstotliwość oddechów, łącząc odczyty z danymi wejściowymi z pojazdu, takimi jak prędkość, przyspieszenie, hałas i wibracje. Następnie przetwarza dane z wykorzystaniem uczenia maszynowego w celu dostosowania zachowania pojazdu i aktywnie kontroluje systemy samochodu, takie jak oświetlenie, klimat, muzykę i dozowniki zapachów.

-

-

EVAC jest sercem projektu Hyundaia Little Big e-Motion. Wyposażony w tę technologię mini elektryczny pojazd, zaprojektowany przez ten sam zespół, który nadzorował projekt konceptu 45, będzie wykorzystywany do wspierania leczenia małych pacjentów w szpitalach. Hyundai podarował ten wyjątkowy pojazd szpitalowi SJD w Barcelonie do wożenia małych pacjentów z łóżka szpitalnego do gabinetu zabiegowego. Jest to jedna z najbardziej stresujących sytuacji dla dzieci przebywających w szpitalach.

"Chcemy, aby nasza technologia poprawiała jakość życia naszych Klientów w różnych przestrzeniach, nie tylko na drogach. Mamy nadzieję, że technologia EAVC zastosowana w mini pojazdach zapewni małym pacjentom pozytywne i bezpieczne doświadczenie oraz pomoże poprawić ich stan zdrowia." - Jinmo Lee, Kierownik Projektu oraz Starszy inżynier ds. Badań Hyundai Motor.

Film przedstawia dzień leczenia małej pacjentki w szpitalu SJD. Dziewczynka na początku jest przestraszona leczeniem, ale jej nowy przyjaciel, mini elektryczny 45, wykorzystuje swoją magię, dodając jej odwagi i poprawiając humor.

-

-

Wyposażony w technologię EAVC mini samochód elektryczny współdziała ze swoim małym „kierowcą” za pomocą pięciu kluczowych elementów: systemu rozpoznawania emocji twarzy, aparatu do ćwiczeń oddechowych, czujnika tętna, nastrojowego oświetlenia adaptacyjnego oraz dozownika zapachu, wywołującego odpowiedni nastrój.

-

-

System rozpoznawania emocji twarzy wykorzystuje kamerę zamieszczoną przed fotelikiem do rozpoznania emocji dziecka w czasie rzeczywistym. Pas z aparatem do ćwiczeń oddechowych owija się wokół ciała, a jego kieszenie powietrzne wywierają delikatny nacisk, co pomaga złagodzić niepokój i umożliwia bardziej stabilne oddychanie, podczas gdy akcelerometr oraz czujnik monitorowania tętna, mierzy tętno i częstotliwość oddechów.

-

-

Nastrojowe oświetlenie adaptacyjne wyświetla kolor zielony, żółty lub czerwony, aby przedstawić stan emocjonalny dziecka w kolorach. Zsynchronizowany z oddychaniem system dozowania zapachów wydziela zapach mający na celu wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów. Pojazd wydmuchuje również bąbelki, aby uczcić postęp dziecka w leczeniu.

-

-

Poza wsparciem małych pacjentów, EAVC wspomaga również pracę personelu medycznego szpitala, informując ich o stanie emocjonalnym dzieci bez interakcji osobistych, co jest szczególnie przydatne w dobie pandemii COVID-19.

"Szpital jest bardzo podekscytowany posiadaniem takiej technologii dla dzieci. Radykalnie zmieni to sposób, w jaki pacjenci będą podchodzić do leczenia." - Joan Sanchez de Toledo, Kierownik Oddziału Kardiologii Dziecięcej w szpitalu SJD

Hyundai planuje dalsze wspieranie leczenia małych pacjentów w szpitalu SJD w ramach projektu Little Big e-Motion, udoskonalając jednocześnie technologię EAVC. Firma ma nadzieję, że w przyszłości rozszerzy zastosowanie tej technologii nowej generacji w urządzeniach ułatwiających poruszanie się, aby zwiększyć bezpieczeństwo i dobre samopoczucie kierowców.

-

___
źródło: Hyundai Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Hyundai

Hyundai znów wygrał. IONIQ 6 z dwoma statuetkami na gali SKFS
Hyundai znów wygrał. IONIQ 6 z dwoma statuetkami na gali SKFS

HYUNDAI | Podczas gali Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych wręczono nagrody dla najlepszych modeli samochodów w trzynastu różnych kategoriach. Aż dwie z nich zdobył flagowy model elektryczny marki Hyundai: IONIQ 6

Nowy Hyundai Tucson 2024 już wkrótce w sprzedaży!
Nowy Hyundai Tucson 2024 już wkrótce w sprzedaży!

PREMIERA | Nowy Hyundai TUCSON po liftingu prezentuje bardziej dynamiczną stylizację, która dobrze wpisuje się w postępową wizję firmy dotyczącą przyszłej mobilności. Odświeżony model ma zadebiutować w Europie na początku 2024 roku.

Nowy Hyundai KONA Electric 2023 - Cena w Polsce
Nowy Hyundai KONA Electric 2023 - Cena w Polsce

CENNIK | Hyundai przedstawił ceny nowej generacji miejskiego SUV-a KONA z napędem elektrycznym na rynku polskim.

Najnowsze oferty

Hyundai Kona 1,0 T-GDI MT Comfort
 • Model: Kona
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 79594 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2020
Hyundai Kona 1.5 DPI 6MT 110KM Classic Plus Drive
 • Model: Kona
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 55396 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Hyundai Tucson 1.6 T-Gdi 150KM 7DCT 2WD Executive + E-trunk
 • Model: Tucson
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony