Dynamiczny wzrost sprzedaży Jeepa® Avengera

W pełni elektryczny Jeep® Avenger coraz mocniej zaznacza obecność marki Jeep w bardzo konkurencyjnym segmencie B-SUV na rynku europejskim. Od chwili swojej premiery na Salonie Samochodowym w Paryżu w ubiegłym roku, klienci złożyli już ponad 40.000 zamówień na Europejski Samochód Roku 2023.

Dzięki wynikom Avengera w okresie od stycznia do sierpnia bieżącego roku, sprzedaż marki Jeep w segmencie B-SUV wzrosła o 33,5% w porównaniu z rokiem ubiegłym, co odpowiada wzrostowi wolumenu o 60% w porównaniu ze wzrostem branży w tym segmiencie na poziomie 12,8%. W ciągu ostatnich trzech miesięcy pierwsze dostawy Jeepa Avengera na kilku kolejnych rynkach przyczyniły się do wzrostu sprzedaży marki w tym segmencie.

Dynamiczny wzrost sprzedaży Jeepa Avengera dopełnia szerokie uznanie branży dla pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a marki. Od samego początku zaprojektowany i produkowany jako model marki Jeep, Avenger zgromadził już 10 nagród i wyróżnień branżowych, m.in. „Europejski Samochód Roku 2023”, „Najlepszy Rodzinny SUV” w plebiscycie Women's World Car of the Year 2023 i „Samochód Elektryczny Roku” w konkursie Top Gear UK Awards.


Ponad 40% potwierdzonych zamówień klientów na Avengera dotyczy wersji BEV, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu klientów w pełni elektryczną wersją Jeepa Avengera.

Ponad 40% potwierdzonych zamówień klientów na Avengera dotyczy wersji BEV, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu klientów w pełni elektryczną wersją Jeepa Avengera.

Eric Laforge, dyrektor marki Jeep w Europie, powiedział: „Jeep Avenger został zaprojektowany tak, aby idealnie wpasować się w potrzeby europejskich klientów, czego dowodem są imponujące wyniki, jakie Avenger osiąga w całej Europie. Sukcesowi Jeepa Avengera towarzyszy mocna dynamika sprzedaży Jeepa Renegade, która rośnie z roku na rok, pokazując, że oba te pojazdy wzajemnie się uzupełniają, oferując dwie zupełnie różne, przyjazne dla środowiska i atrakcyjne alternatywy produktowe na wysoce konkurencyjnym rynku B-SUV”.

Avenger i Renegade to dwa uzupełniające się samochody, które również napędzają wzrost marki Jeep w segmencie niskoemisyjnych B-SUV-ów (LEV). W Europie Jeep zajmuje piąte miejsce z udziałem w rynku w segmencie SUV-ów wynoszącym 10,6% (dla porównania, w ubiegłym roku było to 9,6%), natomiast we Włoszech marka dominuje w tym segmencie z udziałem w rynku na poziomie 49,9%.

Również we Włoszech Renegade jest nadal jednym z ulubionych modeli klientów, o czym świadczy wysoka sprzedaż. Dominuje on w segmencie B-SUV-ów z 7,9% udziałem w rynku (dla porównania, w ubiegłym roku było to 7,5%), a udział marki wzrósł do 11,4% w połączeniu z 3,5% udziałem w rynku Avengera.

Ponadto, marka Jeep odnosi również dobre wyniki w Niemczech, Hiszpanii, Polsce i Holandii, osiągając dwucyfrowy udział w rynku.

W pełni elektryczny Jeep Avenger

Avenger oferuje DNA marki Jeep w kompaktowym wydaniu oraz wyjątkowe połączenie możliwości, stylu, funkcjonalności i zaawansowanych technologii. Będąc czystym wyrazem „esencji wolności”, Avenger oferuje charakterystyczne dla marki Jeep osiągi w kompaktowej formie, gwarantując spokój ducha w każdych warunkach, zarówno na drodze, jak i poza nią. Nowy elektryczny układ napędowy łączy unikalny 400-woltowy silnik elektryczny, oferując bezstresowy zasięg do 400 km w cyklu WLTP i do 550 km w jeździe miejskiej, a dzięki możliwości szybkiego ładowania, zaopatrzenie się w codzienną dawkę energii pozwalającą przejechać 30 km, zajmuje zaledwie trzy minuty.
Jeep Avenger oferuje cztery poziomy wyposażenia, a każdy z nich ma określoną misję: Avenger to nowy poszukiwacz przygód, Longitude uosabia sprawiające radość możliwości, Altitude zapewnia więcej technologii i ekskluzywności, a Summit to manifest wolności. Według danych, 80% sprzedanych egzemplarzy Jeepa Avengera stanowią dwa najwyższe poziomy wyposażenia (Altitude i Summit). Ulubionym kolorem wybieranym w 30% całkowitej sprzedaży jest Vulcan (czerń).


Jeep Renegade

Ulubieniec klientów w segmencie B-SUV-ów, Jeep Renegade łączy niezrównane możliwości terenowe ze stylistyką i wymiarami, które czynią go idealnym samochodem do miejskiego stylu życia. Dzięki swojej zwinności i właściwościom jezdnym Renegade jest świetnym samochodem na krótkie wycieczki po mieście, ale także idealnym SUV-em do odkrywania nowych szlaków. Jeep Renegade jest dostępny w wersji 4xe Plug-in Hybrid, która łączy silnik Turbo T4 z mocnym silnikiem elektrycznym, zapewniając lepsze osiągi i pełny komfort.


Wszystkie dane odnoszą się do obszaru UE29 – od początku roku do sierpnia 2023 r.
* Pokazane samochody zostały użyte wyłącznie w celach ilustracyjnych.

źródło: JEEP Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Jeep

Jeep Compass 4xe odkrywa słynny kurort w Szwajcarii
Jeep Compass 4xe odkrywa słynny kurort w Szwajcarii

JEEP | Dzięki wszechstronnemu modelowi Jeep Compass 4xe podróżujący odczuwa przyjemność, którą może porównać do przyjemności czerpanej z przebywania w wellness & spa Bad Zurzach, największym uzdrowisku termalnym w Szwajcarii.

Jeep® Avenger najlepszym Samochodem Miejskim w plebiscycie The Best of Moto 2023
Jeep® Avenger najlepszym Samochodem Miejskim w plebiscycie The Best of Moto 2023

JEEP | Produkowany w polskim zakładzie Stellantis w Tychach, Jeep Avenger najlepszym Autem Miejskim według czytelników jednego z czołowych serwisów motoryzacyjnych – Moto.pl. To już 12. wyróżnienie dla zdobywcy prestiżowego, międzynarodowego tytułu „The Car of The Year 2023”. 

Jeep Compass 4xe w podróży śladami agenta 007
Jeep Compass 4xe w podróży śladami agenta 007

JEEP | Zielona Szwajcaria była miejscem akcji trzech kultowych filmów z 007, najsłynniejszym tajnym agentem wielkiego ekranu. Jeep Compass 4xe powraca do miejsc, w których kręcono najsłynniejsze sceny, aby odkryć, jak wyglądają teraz miejsca, które weszły do historii kina i zbiorowej wyobraźni.

Najnowsze oferty

Jeep Avenger Longitude 1.2 T3 205Nm Lakier STONE beżowy
 • Model: Avenger
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Jeep Compass Night Eagle 1.5 e-Hybrid 150KM DCT7
 • Model: Compass
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023
Jeep Grand Cherokee Overland salon PL 1 właściciel
 • Model: Grand Cherokee
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 169000 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2015

Odwiedź nasze salony