DWIE EDYCJE LIMITOWANE JEEPA WRANGLERA NA ZAKOŃCZENIE PRODUKCJI

JEEP WRANGLER W DWÓCH WERSJACH SPECJALNYCH

Marka Jeep zapowiada nadejście najnowszego Wranglera, którego europejska premiera odbyła się podczas ostatniego Salonu Samochodowego w Genewie i świętuje dekadę sukcesów, którymi cieszył jego poprzednik, legendarny JK trzeciej generacji, poprzez wprowadzenie na rynek dwóch nowych limitowanych edycji specjalnych najbardziej kultowego modelu. Dostępny w Salonach od wiosny tego roku, Jeep Wrangler Golden Eagle inspirowany jest legendarnym CJ-7 Golden Eagle i skierowany jest do purystów marki, natomiast Jeep Wrangler JK Edition, dostępny tylko i wyłącznie w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, wyprodukowany zostanie w limitowanej serii zaledwie 1250 sztuk i będzie ostatnią edycją specjalną generacji JK.

Następca niepokonanego Willysa-Overlanda MB oraz najbardziej wszechstronny samochód terenowy na świecie, Wrangler JK, może poszczycić się wyjątkową historią. Od chwili jego wprowadzenia w 2006 roku, na całym świecie sprzedano ponad dwa miliony egzemplarzy tego auta. Trzecia generacja tego samochodu pojawiła się również w Europie w wersji czterodrzwiowej.

W ciągu ostatnich pięciu lat, był on również źródłem inspiracji dla kilkunastu edycji specjalnych, co pozwoliło Wranglerowi umocnić swoją pozycję najbardziej zindywidualizowanego modelu Jeepa. Mowa tu o takich edycjach jak: Arctic (2012), Mountain (2012), Moab (2013), Rubicon 10th Anniversary Edition (2013), Polar (2014), Rubicon X (2014), X Edition (2015), Black Edition (2015), Rubicon Sunriser (2015), Dark Side (2015), Backcountry (2015), 75th Anniversary (2016), Rubicon Recon (2017), Night Eagle (2017) i Willys Wheeler (2017). Każda edycja specjalna jest nazywana jakimś wydarzeniem, które stanowiło kamień milowy w historii Jeepa lub nazwa odwoływało się do miejsca, w którym Wrangler pokazał swoje niezrównane możliwości off-roadowe.

-

JEEP WRANGLER GOLDEN EAGLE 2018

Edycja specjalna Golden Eagle nawiązuje do prawdziwej natury kultowego Wranglera, udoskonalanego przez ponad 70 lat. Jest to model dla oddanych fanów, który doskonale łączy najnowocześniejszą technologię i off-roadowe umiejętności, dając swobodę przekraczania ustalonych granic i pozwalając na penetrację nieodkrytych jeszcze terytoriów.

Nazwa Golden Eagle ma szczególne znaczenie dla marki i jest wyrazem hołdu dla modelu CJ-7 produkowanego w latach 70. i 80. XX wieku. CJ-7 wprowadził pierwszą radykalną zmianę w design Jeepa. Miał on szerszy rozstaw osi, co pozwoliło na zamontowanie automatycznej skrzyni biegów i produkowany był z tłoczonym z plastiku dachem, jako jednym z elementów wpływających na ogólną poprawę komfortu. CJ-7 doczekał się kilku udanych edycji specjalnych, w tym Golden Eagle, które wyróżniają się specjalną konfiguracją, w której występuje zarówno dach soft top, jak i hard top.

-

-

Wyróżniający się ekskluzywnym wyglądem, nowy Jeep Wrangler JK Golden Eagle ma grill w kolorze nadwozia, brązowe ramki reflektorów, 18” obręcze kół ze stopów metali lekkich, znaczek w kolorze Low Gloss Bronze, nadkola w kolorze nadwozia, progi ochronne Mopar oraz czarną klapkę wlewu paliwa. Specjalna naklejka Orła na masce jest połączona z napisem „Golden Eagle” („Złoty Orzeł") naklejonym na bokach maski.

Ekskluzywną stylistykę kabiny podkreślają wygodne fotele z tapicerką wykonaną z wysokiej jakości tkaniny Sedoso z logo „Golden Eagle” i efektownymi brązowymi szwami biegnącymi także na przednich podłokietnikach, podłokietniki drzwi z winylowym wykończeniem McKinley i zmodyfikowanymi uchwytami. Dostępny jest również zestaw dachów Dual Top, składający się zarówno z twardego dachu w kolorze nadwozia, jak i nowego dachu miękkiego Premium Tan. System multimedialny z odtwarzaczem CD/DVD/MP3 i ekranem dotykowym o przekątnej 6,5” oraz system nagłośnienia Alpine dodatkowo zwiększają atrakcyjność modelu.

Specjalna edycja modelu Jeep Wrangler Golden Eagle jest dostępna w konfiguracji dwu- i czterodrzwiowej i będzie zasilana - w zależności od rynku - 3,6-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 284 KM połączonym z pięciobiegową automatyczną skrzynią biegów lub 2,8-litrowym turbodoładowanym silnikiem wysokoprężnym o mocy 200 KM współpracującym z pięciobiegową automatyczną skrzynią biegów (w konfiguracji dwudrzwiowej dostępny tylko diesel). Nowy Jeep Wrangler Golden Eagle są dostępne w Salonach Jeepa w całej Europie w sześciu kolorach nadwozia: czarnym Black, szarym Billet Silver Metallic, białym Bright White, beżowym Gobi, stalowym Granite Crystal i ciemnoszarym Rhino.

Na rynek polski trafi 13 samochodów edycji Golden Eagle.

-

-

JEEP WRANGLER JK EDITION

Jeśli chodzi o edycję specjalną Jeep Wrangler JK Edition, wyłącznie dla regionu EMEA zostanie wyprodukowanych zaledwie 1250 egzemplarzy. Charakteryzująca się odważnym i niepowtarzalnym wyglądem JK Edition oferuje wybór między białym, twardym dachem w kolorze nadwozia z białą, miękką pokrywą koła zapasowego, a opcjonalnym twardym dachem w kolorze nadwozia z czarną, miękką pokrywą koła zapasowego. Ponadto, wyposażenie obejmuje terenowe 18” koła off-roadowe, maskę silnika typu Power Dome z białą naklejkę „Wrangler JK" umieszczoną po obu jej stronach.

Wnętrze wyróżniają chromowane ramki zdobiące sterowanie klimatyzacji i kierownicę, czarna skórzana tapicerka McKinley z efektownymi szarymi przeszyciami Diesel Grey na podłokietnikach i desce rozdzielczej. Unikatowość każdego egzemplarza limitowanej edycji modelu jest potwierdzona tabliczką z kolejnym numerem umieszczoną pośrodku deski rozdzielczej.

-

-

Nowy Wrangler JK Edition jest dostępny w konfiguracji dwu- lub czterodrzwiowej z 3,6-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 284 KM, wyposażonym w pięciobiegową automatyczną skrzynię biegów lub 2,8-litrowym turbodoładowanym silnikiem diesla o mocy 200 KM połączonym z pięciostopniową automatyczną skrzynią biegów (drugi tylko w konfiguracji dwudrzwiowej dostępny tylko diesel).

Nowy Jeep Wrangler JK Edition są dostępne w Salonach Jeepa w siedmiu kolorach nadwozia: czarnym Black, białym Bright White, beżowym Gobi, niebieskim Chief, ciemnoszarym Rhino, czerwonym Extreme Purple i żółtym Baja Yellow.

Na rynek polski trafi 26 samochodów edycji JK Edition.

-

DOSTĘPNE OD RĘKI

(zobacz wszystkie tutaj)

[embed:6038,5998,5997]

-

źródło: Jeep Polska

Czytaj więcej o marce Jeep

JEEP® AVENGER - JUŻ OD 1.050 ZŁ MIESIĘCZNIE W ABONAMENCIE
JEEP® AVENGER - JUŻ OD 1.050 ZŁ MIESIĘCZNIE W ABONAMENCIE

JEEP | Dzięki atrakcyjnej ofercie finansowania przygotowanej dla polskich klientów przez markę Jeep we współpracy z Stellantis Financial Services jest on teraz dostępny w abonamencie, w promocyjnych ratach miesięcznych  

JEEP®AVENGER zdobywa nagrodę za design „autonis”
JEEP®AVENGER zdobywa nagrodę za design „autonis”

JEEP | Jeep Avenger został uznany za najlepszą nowość projektową 2023 roku – „Best Design Novelty”, wyraźnie wyprzedzając konkurencję. Avenger wygrał zdobywając 53 procent głosów i tym samym sięgnął po upragnioną nagrodę „autonis”. 

JEEP® American Picnic
JEEP® American Picnic

JEEP | Niezależnie od tego, czy jest to jazda po górskich bezdrożach, eksploracja pustynnych krajobrazów czy po prostu podróż po amerykańskiej autostradzie, Jeep stał się symbolem tych doświadczeń. Nie mogło go więc zabraknąć na American Picnic vol.2 by Twin Peaks Harley-Davidson®

Najnowsze oferty

Jeep Gladiator 3,0 V6 MJET 264KM At8 4x4
 • Model: Gladiator
 • Typ nadwozia: Pick-up
 • Przebieg: 2490 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2023
Jeep Wrangler Rubicon 4xe 270KM + 145KM Dostępny od ręki FV23%
 • Model: Wrangler
 • Typ nadwozia: Terenowy
 • Przebieg: 1300 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2022
Jeep Compass Plug-In Hybrid 1.3 240KM A6 4xe UPLAND Sting Grey
 • Model: Compass
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony