Ecolab elektryfikuje flotę we współpracy z Ford Pro

Ecolab to firma oferująca usługi, technologie i systemy specjalizujące się w uzdatnianiu, oczyszczaniu i higienie wody, będąca globalnym liderem w zakresie zrównoważonego rozwój. Ford Pro™ pomoże jej przyspieszyć elektryfikację całej floty handlowej i serwisowej Ecolab, który dąży do pełnej elektryfikacji swoich pojazdów w Ameryce Północnej do 2030 roku.

Współpraca pomiędzy firmami Ecolab i Ford, zapoczątkowana prawie 100 lat temu, rozwija się dzięki nowym celom firm, jakimi są wywieranie pozytywnego wpływu na środowisko, dążenie do neutralności pod względem emisji CO2 i zrównoważony rozwój.

Elektryfikacja floty Ecolab w Ameryce Północnej rozpoczyna się od Kalifornii, gdzie przewidziano wymianę pojazdów działów sprzedaży i serwisu na modele elektryczne do 2025 roku. Ecolab zakupi i wprowadzi do użytku ponad 1000 pick-upów Ford F-150® Lightning® oraz SUV-ów Mustang® Mach-E®, co oznacza, że będzie to największa w pełni elektryczna flota samochodów handlowych i serwisowych na kalifornijskich drogach.

Ford Pro oferuje kompleksowy zestaw oprogramowania umożliwiającego ładowanie i telematykę flot, z którego Ecolab będzie korzystać, aby podnieść efektywność pracy i dyspozycyjność samochodów.

Przejście na pojazdy elektryczne jest kluczowym krokiem Ecolab w ich planach osiągnięcia zerowej emisji netto światowych oddziałów firmy do 2050 roku.

„Ford i Ecolab ściśle współpracują od prawie 100 lat w różnych obszarach, od zarządzania zasobami wody w Fordzie po elektryfikację w Ecolab. Razem udowadniamy, że zrównoważony rozwój jest korzystny zarówno dla naszych wyników finansowych, jak i dla środowiska” – mówi Ted Cannis, dyrektor generalny Ford Pro.


Historyczna, zrównoważona współpraca

Ford i Ecolab łączą relacje biznesowe sięgające 1925 roku, obejmujące współpracę nad ograniczeniem zużycia i odzyskiwaniem uzdatnionej wody w zakładach produkcyjnych Forda.

Obecnie Ecolab dysponuje w Ameryce Północnej flotą ponad 10 000 lekkich samochodów dostawczych, z czego 95% to pojazdy marki Ford. W ciągu ostatniej dekady Ecolab zakupił ponad 31 000 pojazdów Forda.

„W historię Ecolab wpisana jest współpraca pomiędzy podobnie myślącymi firmami, zaangażowanymi w zrównoważony rozwój biznesu. Firmy Ford i Ecolab współpracują ze sobą od prawie wieku, ostatnio starając się zwiększyć oszczędność wody i energii przy jednoczesnej poprawie efektywności biznesowej” – mówi Christopher Beck, prezes i dyrektor generalny Ecolab. „Kolejna faza współpracy pozwoli nam szybko i na dużą skalę osiągnąć cel poprawy zysków dzięki energii odnawialnej i rozwiązaniom stworzonym dla samochodów elektrycznych, z korzyścią dla naszych pracowników, całej firmy i środowiska” – dodał Beck.

Zrównoważony rozwój leży u podstaw działalności Forda i Ecolab, jest również zbieżny z ich współnym celem – osiągnięciem neutralności węglowej do 2050 roku.

Dzięki wykorzystaniu praktycznych rozwiązań i technologii w zakresie uzdatniania wody oraz dzięki pomocy partnerów, takich jak Ecolab, Ford ograniczył zużycie wody w swoich zakładach produkcyjnych, przyczyniając się tym samym do ochrony lokalnych zasobów słodkiej wody.

Od 2000 roku Ford zaoszczędził ponad 700 miliardów litrów wody, co przybliża firmę do celu, jakim jest pozostawienie słodkiej wody społecznościom wyłącznie do celów konsumpcyjnych.

Główne korzyści biznesowe i środowiskowe

Dzięki przejściu na pojazdy elektryczne, Ecolab szacuje na podstawie wewnętrznych modeli finansowych niższy całkowity koszt posiadania floty w całym okresie eksploatacji, w porównaniu z obecną flotą pojazdów napędzanych silnikami spalinowymi.

Przyniesie to potencjalne oszczędności ok. 50% rocznych kosztów paliwa na każdym pick-upie F-150 Lightning Pro, co przekłada się na około 1400 USD, jakie generowało tankowanie jednego samochódu każdego roku.  Po rozpoczęciu eksploatacji, Ecolab planuje korzystać z oprogramowania Ford Pro i rozwiązań do zarządzania i obsługi serwisowej floty w Kalifornii.


Ford Pro wspiera zelektryfikowane floty

Rozwiązania programowe i serwisowe Ford Pro pomagają zoptymalizować pracę flot. W ankiecie przeprowadzonej przez Ford Pro wśród plantatorów winorośli z hrabstwa Sonoma, respondenci oszacowali, że dzięki rozwiązaniu takiemu jak Ford Pro Telematics mogliby skrócić średnio czas przestojów i przejazdów „na pusto” o 49%, czas potrzebny na sprawdzanie harmonogramów przeglądów o 37% i aż o 58% czas poświęcany na tankowanie i kontrolę zużycia paliwa.

W tej samej ankiecie producenci winorośli oszacowali, że mogliby poprawić dyspozycyjność samochodów o około 20%, korzystając z usługi dojeżdżających do klienta serwisów Forda – Mobile Service. 

Marka Ford jest globalnym liderem w sektorze samochodów użytkowych, od 38 lat utrzymującym pierwsze miejsce w rankingu ich sprzedaży na rynku amerykańskim.  Ford Pro wprowadza kompleksowe rozwiązania, zwiększające efektywność pracy klientów komercyjnych, które obejmują, ładowanie, oprogramowanie, serwis i finansowanie.


źródło: Ford Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Ford

Nowe barwy „Champion Spirit” Mustanga GT3 – hołd oddany mistrzowskim modelom wyścigowym Forda
Nowe barwy „Champion Spirit” Mustanga GT3 – hołd oddany mistrzowskim modelom wyścigowym Forda

MUSTANG | Termin „barwy” zazwyczaj odnosi się do unikatowego malowania lub emblematu, wskazujących na przynależność, stosowanych często na strojach ludzi lub na pojazdach. U zapaleńców, „barwy” przywołują wspomnienia kultowych samochodów wyścigowych Forda i związanych z nimi sportowych wydarzeń. Wielu z was pewnie wspomina ulubione barwy wyścigowe lub niezapomniany numer kierowcy.

Ford Mustang świętuje 60 lat
Ford Mustang świętuje 60 lat

Mustang | Ford Mustang, być może najsłynniejszy amerykański samochód wszechczasów, obchodzi w tym roku 60. rocznicę powstania.

Gotowy do rywalizacji na torze Focus ST Edition
Gotowy do rywalizacji na torze Focus ST Edition

FORD | Ford zaprezentował gotowego do jazdy na drogach publicznych i torach wyścigowych Focusa ST Edition, najbardziej kompletną wersję tego modelu, opracowaną przez Ford Performance.

Najnowsze oferty

Ford Puma ST-LINE X 1.0 EcoBoost Hybrid 125KM A7
 • Model: Puma
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 7 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Ford Transit Courier 1.0 EcoBoost 100 KM M6
 • Model: Transit Courier
 • Typ nadwozia: Van
 • Przebieg: 9 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Ford Transit Courier 1.0 EcoBoost 125 KM A7 FWD Limited Van
 • Model: Transit Courier
 • Typ nadwozia: Van
 • Przebieg: 10 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony