MITSUBISHI PREZENTUJE ŚWIATU e-EVOLUTION CONCEPT

MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT ZAPREZENTOWANY W TOKYO

Mitsubishi e-Evolution Concept jest jeżdżącym prototypem, który ilustruje strategiczne kierunki, w których w przyszłości będzie się rozwijać marka Mitsubishi Motors. O nowym obliczu marki będą decydowały atuty oferowanych przez nią samochodów typu SUV, pojazdów elektrycznych (EV), a także gotowość do wdrażania najnowszych systemów zapewniających użytkownikom najwyższą mobilność oraz łączność ze światem za pomocą urządzeń elektronicznych.

Zgodnie z nową filozofią, koncern MMC będzie dążył do poszerzenia grupy odbiorców swoich produktów, wykorzystując doświadczenia i renomę marki - znanej z samochodów o świetnych osiągach i doskonałych własnościach jezdnych – wprowadzając na rynek mające przełomowy charakter nowe modele SUVów i crossoverów, Jako jeden z pionierów w dziedzinie pojazdów z napędem elektrycznym, MMC będzie konsekwentnie poszerzać gamę i przyspieszać wprowadzanie na rynek samochodów elektrycznych (EV). Jednocześnie MMC ma zamiar kontynuować stosowanie coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań, wykorzystując silnie zintegrowane systemy sztucznej inteligencji (AI), integrację z urządzeniami mobilnymi oraz łączność pojazdów z Internetem i zwiększenie ich możliwości poprzez wykorzystywanie modelu pracy systemów w chmurze obliczeniowej (cloud computing).

-

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE MITSUBISHI

 • Napęd elektryczny EV: Mitsubishi e-Evolution Concept jest napędzany trzema silnikami elektrycznymi zapewniającymi wysokie wartości momentu obrotowego i świetne osiągi. Silniki są zasilane z systemu akumulatorów o wysokiej pojemności, co zapewnia bardzo szybkie i niezwykle płynne przyspieszanie, którym samochody elektryczne górują nad pojazdami z silnikami spalinowymi. Główny akumulator trakcyjny jest umieszczony centralnie, pod podłogą samochodu, co pozwoliło obniżyć środek ciężkości i uzyskać bardzo wysoką stabilność w czasie jazdy.
 • Napęd 4WD: Wyjątkową dynamikę i własności jezdne uzyskano dzięki zastosowaniu napędu 4WD z trzema silnikami elektrycznymi. Jeden z nich napędza przednie koła, przy udziale nowego Dwusilnikowego Aktywnego Systemu Kontroli Znoszenia AYC (Dual Motor Active Yaw Control), który powoduje odpowiednie dołączanie pozostałych dwóch silników przekazujących napęd na tylne koła, z wykorzystaniem elektronicznego układu, który koryguje tor jazdy poprzez aktywną kontrolę momentu obrotowego (torque-vectoring). Nad pracą całości czuwa rozbudowany układ sterujący napędem na wszystkie koła i kontrolujący inne funkcje układu jezdnego S-AWC (Super All-Wheel Control), będący unikalnym rozwiązaniem MMC. W efekcie uzyskano znacznie lepszą przyczepność podczas pokonywania zakrętów. Hamulce prototypowego MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT błyskawicznie i precyzyjnie kontrolują napęd I prędkość pojazdu dzięki elektrycznie sterowanym zaciskom, które zajęły miejsce konwencjonalnych zacisków hydraulicznych. Efekt i skuteczność ich działania dają się odczuwać już przy niewielkich prędkościach, gdy siły G są jeszcze niewielkie. Bez względu na to czy jazda odbywa się w mieście, na autostradzie, czy na krętych drogach lokalnych, zachowanie pojazdu z pełnym napędem elektrycznym zawsze charakteryzuje dynamika, precyzja i pewnie trzymanie się drogi, które w pełni odzwierciedla intencje kierowcy.
 • Sztuczna inteligencja (AI): Mózgiem Mitsubishi e-Evolution Concept jest system oparty na sztucznej inteligencji (AI), który znacząco zwiększa możliwości kierującego pojazdem. Duża liczba różnego rodzaju czujników umożliwia systemowi AI natychmiastowe weryfikowanie i analizowanie sytuacji na drodze, a także „odczytywanie” intencji kierowcy. System w niezauważalny sposób dostosowuje zachowanie i osiągi pojazdu do zamiarów kierowcy, tym samym wspierając kierowcę i zwiększając skuteczność podejmowanych działań. Jednocześnie, dzięki ułatwieniu kierowania pojazdem i uczynieniu jazdy bezpieczniejszą, sama przyjemność prowadzenia osiąga zupełnie inny wymiar. Z kolei specjalna funkcja uczenia kierującego umożliwia systemowi sztucznej inteligencji przekazanie odpowiedniej wiedzy osobie za kierownicą i w ten sposób bardzo dyskretnego zwiększania umiejętności i możliwości działania kierującego. System tworzy swoisty obraz poziomu kompetencji kierowcy i sam buduje program „szkolenia”, który jest następnie realizowany poprzez sugestie podawane głosem lub za pomocą komunikatów ukazujących się na dużym wyświetlaczu na tablicy rozdzielczej. Dzięki temu, kierowcy o różnym poziomie umiejętności szybko odkrywają, że prowadzony przez nich samochód zachowuje się dokładnie tak, jak sobie tego życzą i bardzo szybko przekonują się, że prowadzenie samochodu może sprawiać jeszcze większą przyjemność.

-

NOWA STRATEGIA MITSUBISHI: HASŁO "DRIVE YOUR AMBITION"

Logiczny rozwój strategii Mitsubishi Motors i nowe hasło przewodnie "Drive Your Ambition" opisuje postawę, która charakteryzuje Mitsubishi od czasu pierwszego wyprodukowanego samochodu. Od ponad 100 lat japoński koncern dostarcza ambitne samochody dla ambitnych kierowców, pionierskie typów pojazdów takie jak Pajero, Lancer Evolution i i-MiEV, a jednocześnie tworzy najnowocześniejszą technologię, której przykładem jest przełomowy i najlepiej sprzedający się Mitsubishi Outlander PHEV. Kierowcy Mitsubishi zbadali nowe granice i podbili zapierające dech w piersiach tereny. Mitsubishi Motors Corporation dostarcza pojazdy, które umożliwiają kierowcom pokonywanie  przestrzeni z pełnym zaufaniem – od najtrudniejszych rajdów, po budowanie silnej reputacji na wymagających, rozwijających się rynkach. Jest to pierwsze nowe hasło przewodnie koncernu od ponad 10 lat.

-

źródło: Mitsubishi Polska / GrupaGezet

Czytaj więcej o marce Mitsubishi

Nowe Mitsubishi Colt 2023 - Cena w Polsce
Nowe Mitsubishi Colt 2023 - Cena w Polsce

MITSUBISHI | Siódma generacja Mitsubishi Colta zapowiada technologiczną rewolucję nie tylko w gamie Mitsubishi, ale i w popularnym segmencie B. Nowe Mitsubishi COLT zadebiutuje w Polsce tej jesieni a ceny modelu startują od 71 990 PLN.

21. Zlot Mitsumaniaków
21. Zlot Mitsumaniaków

Mitsubishi | 200 wielbicieli samochodów marki Mitsubishi spotkało się we wrześniu na 21. Zlocie Mitsumaniaków w malowniczych okolicach Grudziądza. Tradycyjnie spotkanie przebiegało w radosnej, rodzinnej atmosferze zabawy a wśród 80 pojazdów marki spod znaku Trzech Diamentów nie zabrakło prawdziwych perełek.

Space Star w niskim oprocentowaniu i inne atrakcyjne oferty w salonach Mitsubishi Grupy Gezet
Space Star w niskim oprocentowaniu i inne atrakcyjne oferty w salonach Mitsubishi Grupy Gezet

OFERTY | W salonach marki Mitsubishi Grupy Gezet czekają atrakcyjne oferty na zakup samochodów. Dostępny jest nieoprocentowany kredyt na Space Star, oszczędności na Eclipse Cross PHEV, nowa generacja ASX 2023 i możliwość rezerwacji nowego Colta. To doskonała okazja, by znaleźć idealny samochód w korzystnych warunkach.

Najnowsze oferty

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV 2.4 mivec 188KM LEASE&GO
 • Model: Eclipse Cross PHEV
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 8 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2022
Mitsubishi ASX INVITE + Style + Cold 1.3 MHEV 6MT 140 KM
 • Model: ASX
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023
Mitsubishi Space Star Invite SDA 1.2 71 KM MT
 • Model: Space Star
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony