DWIE KOLEJNE NAGRODY DLA SAMOCHODÓW MITSUBISHI

MITSUBISHI ECLIPSE CROSS ZDOBYWA NAGRODĘ GOOD DESIGN 2018

Kompaktowy SUV Mitsubishi Eclipse Cross otrzymał nagrodę  Good Design 2018 przyznawaną przez japoński Instytut Promocji Wzornictwa. Jury konkursowe wysoko oceniło sylwetkę Eclipse Cross: „Odważny profil jest bardzo wyrazisty.  Bardzo charakterystyczna linia ostro wcina się w boki i kieruje uwagę na detale: z jednej strony wzdłuż tej linii umieszczone są klamki drzwi, podkreślające jednolitą kompozycję, z drugiej zaś poziomo dzieli ona tylne okno, aby zapewnić dobrą widoczność. Byliśmy również pod wrażeniem sposobu, w jaki stylizacja wykorzystuje różne przekroje dla przednich i tylnych krawędzi dachu, aby stworzyć sylwetkę przypominającą coupe, a jednocześnie zapewnić przestrzeń kabiny i komfort wymagany w SUV.”

Eclipse Cross to połączenie sportowego coupe i dynamiki samochodu SUV z charakterystycznym dla Mitsubishi oryginalnym stylem, technologią i pewnym prowadzeniem. Inne wyróżniające cechy tego modelu to: stylizacja, która motywuje kierowcę do doświadczania nowych przygód i czerpania z nich przyjemności; technologia napędu na cztery koła, która daje poczucie pewności za kierownicą i radość z jazdy oraz technologie łączności pokładowej, które pozwalają w pełni cieszyć się z użytkowania samochodu.

W swojej stylistyce zewnętrznej Mitsubishi Eclipse Cross łączy nowatorski wygląd SUV-a ze stylem sportowego coupe. Nadwozie zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić wysoką pozycję za kierownicą, duży prześwit i przestronną kabinę, charakterystyczną dla stylu pojazdów SUV;  główna linia podkreśla profil w kształcie klina, akcentowany przez linię pasa przedniego z charakterystyczną szybą przednią, tyłem zakończonym krótkim zwisem i pionową tylną klapą oraz głęboko poszerzonymi, muskularnymi błotnikami.

O NAGRODZIE GOOD DESIGN

Od 1957 roku nagroda Good Design Award jest jedynym kompleksowym systemem oceny i uznania w Japonii w ramach Systemu Selekcji Dobrych Projektów (Good Design Product Selection System), znanego jako system G Mark. Przez 60 lat celem programu była promocja wzornictwa przemysłowego i poprawa jakości życia w Japonii. Dzięki projektowi przyznano ponad 45 000 nagród G Mark. Dziś, program stał się światową nagrodą za wzornictwo - wiele firm i organizacji z całego świata uczestniczy w jego rozwoju, a znak G Mark, stanowi symbol doskonałego wzornictwa.

-

-

MITSUBISHI XPANDER NAGRODZONY PRZEZ DZIENNIKARZY MOTORYZACYJNYCH

Mitsubishi XPANDER dołączył kolejne wyróżnienia do swojej bogatej listy nagród. Japoński model, oferowany na rynkach azjatyckich, został uznany samochodem 2018 roku przez organizację FORWOT w Indonezji. Wcześniej Xpander zdobył nagrodę Samochodu Roku przyznawaną przez OTOMOTIF, najpopularniejszy indonezyjski tabloid. Teraz otrzymał również tytuły „Najlepszego miejskiego minivana” oraz „Ulubionego Samochodu” w sondażu przeprowadzonym przez portal Gridoto.com. Od debiutu na rynku, Mitsubishi Xpander wywalczyło 9 cennych nagród.

Nagroda FORWOT Car of the Year jest przyznawana przez Forum Dziennikarzy Motoryzacyjnych w Indonezji. W 2018 roku, Mitsubishi Xpander pokonało  swoich rywali w różnych klasach i kategoriach.

-

-

Japoński samochód, zanim uzyskał od FORWOT wyróżnienie Car of the Year 2018, musiał przejść kilkuetapową, rygorystyczną ocenę. Po początkowej fazie, w której głosowało około 60 członków FORWOT z różnych indonezyjskich mediów (drukowanych i internetowych), XPANDER znalazł się w pierwszej piątce. W drugim etapie FORWOT poprosił 33 wybranych dziennikarzy o dokonanie oceny w oparciu o kryteria z Komitetu Car of the Year z uwzględnieniem warunków i specyfiki indonezyjskiego rynku.

Ostatecznie Mitsubishi XPANDER zdobył 216 punktów - o 56 punktów więcej od swojego najbliższego konkurenta. XPANDER zwyciężył również w kategorii "Ulubiony samochód" w ankiecie przeprowadzonej wśród użytkowników portalu Gridoto.com. Eskperci Gridoto wyróżnili XPANDERA także w kategorii „Najlepszy miejski minivan”, zwracając uwagę na wysoką funkcjonalność, komfort, przystępną cenę, radość z jazdy i atrakcyjne wzornictwo.

Komentując zwycięstwo, prezes Naoya Nakamura, dyrektor MMKSI, powiedział: "Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że Mitsubishi XPANDER kolejny raz zdobywa tak prestiżowe nagrody. MMKSI robi wszystko, aby zapewnić swoim klientom produkty i usługi najwyższej jakości, a sukces XPANDERA jest dowodem, że nasza ciężka praca została doceniona."

NAGRODY W KOLEKCJI XPANDERA

 1. Ulubiony Samochód 2018 – nagroda czytelników Gridoto.com
 2. Najlepszy miejski minivan, nagroda Gridoto 2018
 3. Samochód Roku 2018 – nagroda FORWOT Car of The Year
 4. Samochód Roku 2018 – nagroda OTOMOTIF
 5. Nagroda Wydawców pisma Carvaganza 2018
 6. Najlepszy minivan, Nagroda OTOMOTIF 2018
 7. Najlepszy miejski minivan, nagroda OTOMOTIF 2018
 8. Nagroda “New Kid on The Road of The Year”, ICar Asia People's choice Awards 2017
 9. Zwycięzca Favorite Car, GIIAS 2017

-

-

źródło: Mitsubishi Polska

Czytaj więcej o marce Mitsubishi

Marka Mitsubishi odnotowała znaczący wzrost sprzedaży w Polsce w pierwszym kwartale tego roku
Marka Mitsubishi odnotowała znaczący wzrost sprzedaży w Polsce w pierwszym kwartale tego roku

Mitsubishi | Marka Mitsubishi odnotowała znaczący wzrost sprzedaży w Polsce w pierwszym kwartale tego roku. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2024 roku aż 88% więcej klientów zdecydowało się na zakup nowego modelu spod znaku Trzech Diamentów a nowe Mitsubishi ASX jako bestseller marki, w największym stopniu zdecydowało o tak dobrym rezultacie.

Serwisy Mitsubishi zapraszają na bezpłatną kontrolę przed wiosenno-letnimi wyjazdami
Serwisy Mitsubishi zapraszają na bezpłatną kontrolę przed wiosenno-letnimi wyjazdami

Mitsubishi |  Jak co roku, z myślą o bezpieczeństwie podróży i w zgodzie z niespotykanym na rynku Zobowiązaniem Serwisowym Mitsubishi, firma Mitsubishi Motors do 7 czerwca oferuje właścicielom pojazdów tej marki przeprowadzenie nieodpłatnej kontroli stanu technicznego samochodu

Bartłomiej Topa i subarktyczne testy układu S-AWC nowego Mitsubishi Outlander PHEV
Bartłomiej Topa i subarktyczne testy układu S-AWC nowego Mitsubishi Outlander PHEV

MITSUBUSHI | Firma Mitsubishi Motors szykuje się do wprowadzenia na europejski rynek nowego, zaadaptowanego do wysokich wymagań klientów Starego Kontynentu, modelu Mitsubishi Outlander PHEV 2025

Najnowsze oferty

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV PHEV 2.4 Instyle Plus 4WD
 • Model: Eclipse Cross PHEV
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 8 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023
Mitsubishi Space Star Invite SDA 1.2 71 KM MT
 • Model: Space Star
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Mitsubishi Space Star 1.2 71KM Invite CVT (MY24)
 • Model: Space Star
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna bezstopniowa (CVT)
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony