DWIE KOLEJNE NAGRODY DLA SAMOCHODÓW MITSUBISHI

MITSUBISHI ECLIPSE CROSS ZDOBYWA NAGRODĘ GOOD DESIGN 2018

Kompaktowy SUV Mitsubishi Eclipse Cross otrzymał nagrodę  Good Design 2018 przyznawaną przez japoński Instytut Promocji Wzornictwa. Jury konkursowe wysoko oceniło sylwetkę Eclipse Cross: „Odważny profil jest bardzo wyrazisty.  Bardzo charakterystyczna linia ostro wcina się w boki i kieruje uwagę na detale: z jednej strony wzdłuż tej linii umieszczone są klamki drzwi, podkreślające jednolitą kompozycję, z drugiej zaś poziomo dzieli ona tylne okno, aby zapewnić dobrą widoczność. Byliśmy również pod wrażeniem sposobu, w jaki stylizacja wykorzystuje różne przekroje dla przednich i tylnych krawędzi dachu, aby stworzyć sylwetkę przypominającą coupe, a jednocześnie zapewnić przestrzeń kabiny i komfort wymagany w SUV.”

Eclipse Cross to połączenie sportowego coupe i dynamiki samochodu SUV z charakterystycznym dla Mitsubishi oryginalnym stylem, technologią i pewnym prowadzeniem. Inne wyróżniające cechy tego modelu to: stylizacja, która motywuje kierowcę do doświadczania nowych przygód i czerpania z nich przyjemności; technologia napędu na cztery koła, która daje poczucie pewności za kierownicą i radość z jazdy oraz technologie łączności pokładowej, które pozwalają w pełni cieszyć się z użytkowania samochodu.

W swojej stylistyce zewnętrznej Mitsubishi Eclipse Cross łączy nowatorski wygląd SUV-a ze stylem sportowego coupe. Nadwozie zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić wysoką pozycję za kierownicą, duży prześwit i przestronną kabinę, charakterystyczną dla stylu pojazdów SUV;  główna linia podkreśla profil w kształcie klina, akcentowany przez linię pasa przedniego z charakterystyczną szybą przednią, tyłem zakończonym krótkim zwisem i pionową tylną klapą oraz głęboko poszerzonymi, muskularnymi błotnikami.

O NAGRODZIE GOOD DESIGN

Od 1957 roku nagroda Good Design Award jest jedynym kompleksowym systemem oceny i uznania w Japonii w ramach Systemu Selekcji Dobrych Projektów (Good Design Product Selection System), znanego jako system G Mark. Przez 60 lat celem programu była promocja wzornictwa przemysłowego i poprawa jakości życia w Japonii. Dzięki projektowi przyznano ponad 45 000 nagród G Mark. Dziś, program stał się światową nagrodą za wzornictwo - wiele firm i organizacji z całego świata uczestniczy w jego rozwoju, a znak G Mark, stanowi symbol doskonałego wzornictwa.

-

-

MITSUBISHI XPANDER NAGRODZONY PRZEZ DZIENNIKARZY MOTORYZACYJNYCH

Mitsubishi XPANDER dołączył kolejne wyróżnienia do swojej bogatej listy nagród. Japoński model, oferowany na rynkach azjatyckich, został uznany samochodem 2018 roku przez organizację FORWOT w Indonezji. Wcześniej Xpander zdobył nagrodę Samochodu Roku przyznawaną przez OTOMOTIF, najpopularniejszy indonezyjski tabloid. Teraz otrzymał również tytuły „Najlepszego miejskiego minivana” oraz „Ulubionego Samochodu” w sondażu przeprowadzonym przez portal Gridoto.com. Od debiutu na rynku, Mitsubishi Xpander wywalczyło 9 cennych nagród.

Nagroda FORWOT Car of the Year jest przyznawana przez Forum Dziennikarzy Motoryzacyjnych w Indonezji. W 2018 roku, Mitsubishi Xpander pokonało  swoich rywali w różnych klasach i kategoriach.

-

-

Japoński samochód, zanim uzyskał od FORWOT wyróżnienie Car of the Year 2018, musiał przejść kilkuetapową, rygorystyczną ocenę. Po początkowej fazie, w której głosowało około 60 członków FORWOT z różnych indonezyjskich mediów (drukowanych i internetowych), XPANDER znalazł się w pierwszej piątce. W drugim etapie FORWOT poprosił 33 wybranych dziennikarzy o dokonanie oceny w oparciu o kryteria z Komitetu Car of the Year z uwzględnieniem warunków i specyfiki indonezyjskiego rynku.

Ostatecznie Mitsubishi XPANDER zdobył 216 punktów - o 56 punktów więcej od swojego najbliższego konkurenta. XPANDER zwyciężył również w kategorii "Ulubiony samochód" w ankiecie przeprowadzonej wśród użytkowników portalu Gridoto.com. Eskperci Gridoto wyróżnili XPANDERA także w kategorii „Najlepszy miejski minivan”, zwracając uwagę na wysoką funkcjonalność, komfort, przystępną cenę, radość z jazdy i atrakcyjne wzornictwo.

Komentując zwycięstwo, prezes Naoya Nakamura, dyrektor MMKSI, powiedział: "Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że Mitsubishi XPANDER kolejny raz zdobywa tak prestiżowe nagrody. MMKSI robi wszystko, aby zapewnić swoim klientom produkty i usługi najwyższej jakości, a sukces XPANDERA jest dowodem, że nasza ciężka praca została doceniona."

NAGRODY W KOLEKCJI XPANDERA

 1. Ulubiony Samochód 2018 – nagroda czytelników Gridoto.com
 2. Najlepszy miejski minivan, nagroda Gridoto 2018
 3. Samochód Roku 2018 – nagroda FORWOT Car of The Year
 4. Samochód Roku 2018 – nagroda OTOMOTIF
 5. Nagroda Wydawców pisma Carvaganza 2018
 6. Najlepszy minivan, Nagroda OTOMOTIF 2018
 7. Najlepszy miejski minivan, nagroda OTOMOTIF 2018
 8. Nagroda “New Kid on The Road of The Year”, ICar Asia People's choice Awards 2017
 9. Zwycięzca Favorite Car, GIIAS 2017

-

-

źródło: Mitsubishi Polska

Czytaj więcej o marce Mitsubishi

Nowe Mitsubishi Colt 2023 - Cena w Polsce
Nowe Mitsubishi Colt 2023 - Cena w Polsce

MITSUBISHI | Siódma generacja Mitsubishi Colta zapowiada technologiczną rewolucję nie tylko w gamie Mitsubishi, ale i w popularnym segmencie B. Nowe Mitsubishi COLT zadebiutuje w Polsce tej jesieni a ceny modelu startują od 71 990 PLN.

21. Zlot Mitsumaniaków
21. Zlot Mitsumaniaków

Mitsubishi | 200 wielbicieli samochodów marki Mitsubishi spotkało się we wrześniu na 21. Zlocie Mitsumaniaków w malowniczych okolicach Grudziądza. Tradycyjnie spotkanie przebiegało w radosnej, rodzinnej atmosferze zabawy a wśród 80 pojazdów marki spod znaku Trzech Diamentów nie zabrakło prawdziwych perełek.

Space Star w niskim oprocentowaniu i inne atrakcyjne oferty w salonach Mitsubishi Grupy Gezet
Space Star w niskim oprocentowaniu i inne atrakcyjne oferty w salonach Mitsubishi Grupy Gezet

OFERTY | W salonach marki Mitsubishi Grupy Gezet czekają atrakcyjne oferty na zakup samochodów. Dostępny jest nieoprocentowany kredyt na Space Star, oszczędności na Eclipse Cross PHEV, nowa generacja ASX 2023 i możliwość rezerwacji nowego Colta. To doskonała okazja, by znaleźć idealny samochód w korzystnych warunkach.

Najnowsze oferty

Mitsubishi ASX Invite + Style + Cold 1.3 MHEV 6MT 140 KM
 • Model: ASX
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023
Mitsubishi ASX Intense + Style + Cold 1.3 MHEV 6MT 140 KM
 • Model: ASX
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Mitsubishi Eclipse Cross PHEV 2.4 188 KM Intense Plus (SB3) AT 4WD
 • Model: Eclipse Cross PHEV
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2022

Odwiedź nasze salony