FIAT DUCATO NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCYM SIĘ SAMOCHODEM DOSTAWCZYM W EUROPIE

W 2021 roku Ducato skończy 40 lat. Wprowadzony w roku 1981, flagowy model i ambasador doskonałości marki Fiat Professional, dzięki swojej wszechstronności i niskim kosztom eksploatacji, od zawsze był jednym z najbardziej cenionych samochodów użytkowych w Europie. Ducato otrzymał też wyjątkowy prezent od Klientów: zaufanie, które sprawiło, że w 2020 roku, po raz pierwszy w ciągu czterdziestu lat, biorąc pod uwagę wszystkie segmenty, był najlepiej sprzedającym się samochodem dostawczym na rynku europejskim. Dane świadczące o uznaniu Klientów z Europy są imponujące: około 150 000 sprzedanych sztuk i udział w rynku na poziomie 20,5%, ze wzrostem o 7,6% pod względem ilości i o 3 punkty procentowe pod względem udziału, w sytuacji, gdy rynek odnotowuje spadek.

-

fiat-ducato-najlepiej-sprzedajacym-sie-samochodem-dostawczym-2020

-

Prawie 40 lat temu Ducato, dzięki napędowi na przód, dużej przestrzeni ładunkowej i wszechstronności, zrewolucjonizował segment dużych samochodów dostawczych. Jego produkcja rozpoczęła się w 1981 roku na liniach produkcyjnych Sevel (Società Europea Veicoli Leggeri - Europejska spółka pojazdów lekkich) w Val di Sangro i trwa tam do dziś. Zlokalizowana w Atessie (Włochy), jest największą na świecie fabryką produkującą średnie i duże samochody dostawcze. W 2020 roku był to pierwszy zakład produkcyjny we Włoszech, który po lockdownie został ponownie otwarty dla ponad 6000 pracowników, przy zachowaniu pełnego reżimu sanitarnego. Z biegiem czasu kolejne Ducato były stopniowo udoskonalane, dzięki czemu model stał się wzorcem w swojej kategorii, wyznacznikiem trendów produkowanym w ponad 10 000 wariantów i sprzedawanym w ponad 80 krajach na całym świecie. Szeroka gama wersji nadwozia i wytrzymałość ramy sprawiły, że stał się numerem jeden dla firm zajmujących się zabudową samochodów do użytku specjalnego oraz zabudową kempingową.

-

Ducato i kamper - zwycięski duet

Lider w swoim segmencie od 2014 roku i najlepiej sprzedający się samochód dostawczy w 2020 roku, Ducato jest niekwestionowanym liderem w segmencie „large van” na 13 europejskich rynkach i jedyny został stworzony specjalnie jako baza dla kamperów. W ostatnich 10 latach ponad 500 000 rodzin w Europie wybrało Ducato jako bazę do zabudowy dla swojego samochodu kempingowego, dzięki szerokiej gamie wariantów nadwozia, regularnemu, kwadratowemu kształtowi przedziału ładunkowego, wydajności silników i przyjemności prowadzenia. Baza do zabudowy kampera Ducato została zaprojektowana i opracowana we współpracy z największymi europejskimi producentami pojazdów rekreacyjnych, by zaoferować najlepsze możliwe rozwiązania. Wakacje na pokładzie bestsellera Fiata Professional to idealny wybór, by połączyć przygodę i wolność z bezpieczeństwem i spokojem we własnych „czterech ścianach”. W ubiegłym roku wiele rodzin skorzystało z tego rodzaju wypoczynku, spędzając czas na świeżym powietrzu, w bezpiecznym, samowystarczalnym kamperze, łatwym do czyszczenia i dezynfekcji.

Już w momencie premiery Fiat Ducato ujął Klientów swoją solidnością i niezawodnością. Już od pierwszej generacji modelu, Klienci wybierający Ducato, docenili nie tylko jego stabilność, ale także wszechstronność i łatwość obsługi. Prekursor nowej koncepcji samochodu dostawczego jest niekwestionowanym liderem w swoim segmencie, ze sprzedażą ponad 3 milionów egzemplarzy. Wszystkie te cechy, docenione przez szeroką rzeszę Klientów, którzy użytkują model do różnych zawodowych „misji” w całej Europie, zmienią się w kierunku zerowej emisji dzięki w pełni elektrycznej wersji Ducato. Zaprojektowany i skonstruowany zgodnie z najbardziej zaawansowanymi standardami jakościowymi marki Fiat Professional, E-Ducato będzie dostępny we wszystkich wariantach nadwozia i z taką samą pojemnością przestrzeni ładunkowej, co tradycyjny Ducato, od 10 m3 do 17 m3, a także z najlepszą ładownością na rynku, osiągającą aż 1950 kg. W ofercie dostępne będą również różne opcje akumulatorów zapewniające zasięg od 230 do ponad 360 km w typowym miejskim cyklu dostaw, gotowe na wyzwania ostatniej mili.

-

Sukces nie tylko europejski

Ducato ma już ugruntowaną pozycją w Europie, o czym świadczy jego nowy rekord, ale „globalny ambasador” marki Fiat Professional jest od pewnego czasu także bestsellerem w Rosji, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie i w Australii. Obecnie sprzedawany jest jako wydajny „van of the world” w ponad 80 krajach, w tym w Ameryce Północnej jako ProMaster marki RAM.

-

___
źródło: Fiat Professional Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Fiat Professional

GRUPA GEZET ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ W GDAŃSKU
GRUPA GEZET ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ W GDAŃSKU

INFORMACJE | Grupa Gezet nabyła blisko 90 proc. udziałów w gdańskiej spółce Auto Plus, będącej dealerem marki Fiat, Jeep oraz Alfa Romeo i tym samym rozpoczęła działalność w Trójmieście.

FIAT DOBLO VAN I E-DOBLO VAN 2022 JUŻ OD 83 708 ZŁ NETTO W POLSCE
FIAT DOBLO VAN I E-DOBLO VAN 2022 JUŻ OD 83 708 ZŁ NETTO W POLSCE

NOWOŚCI | Marka Fiat Professional otworzyła zamówienia na polskim rynku na trzecią generację modelu Doblo VAN i E-Doblo VAN, która jest dostępna w cenie od 83 708 zł netto.

NOWY FIAT DOBLO VAN I E-DOBLO VAN 2022
NOWY FIAT DOBLO VAN I E-DOBLO VAN 2022

PREMIERA | Fiat Professional przedstawia nowe Doblo VAN i E-Doblo VAN, napędzane pomysłami do wykonywania codziennych zadań.

Najnowsze oferty

Fiat Ducato s9 Ducato Furgon L2H2 2.2 H3-POWER 140KM DMC 3.5t Szary Artens City Hi
 • Model: Ducato
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 3 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2023
Fiat Fiorino Cargo Base 1 .3 80 KM, gotowy do odbioru.
 • Model: Fiorino
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 2 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2023
Fiat Ducato SERIES 9 Maxi Furgon Brygadowy L3H2 2.2 H3-POWER 180KM
 • Model: Ducato
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony