DWA NIEZWYKŁE CUSTOMY NA BAZIE HONDY CMX1100 REBEL

Honda Motor Europe może zaprezentować podwójną osobowość CMX1100 Rebel, nowego i większego brata motocykla CMX500 (drugiego najlepiej sprzedającego się motocykla customowego w Europie w 2020 roku), dzięki dwóm ekstremalnym modyfikacjom wykonanym przez francuską firmę FCR Original. Według wcześniejszych planów, oba projekty miały pojawić się wraz z dziesięcioma, zbudowanymi przez dealerów, customami CB650R na tegorocznym festiwalu Wheels and Waves w Biarritz. Modele CMX „Sport” i CMX „Bobber” zostały zaprojektowane tak, by budzić emocje klientów o różnych gustach, ale oba wyraźnie dowodzą customowego potencjału CMX1100 Rebel, który aż prosi się o wykorzystanie.

-

-

HONDA CMX1100 SPORT

"Sportowa maszyneria do codziennej jazdy ". Modyfikacje dokonane przez FCR Original podkreślają praktyczność i radosny charakter Rebela, jednocześnie wzmacniając jego sportowe, muskularne i agresywne rysy. Do takiego spojrzenia na Rebela inspiruje jego mechaniczne piękno i sprawność działania przekładni DCT, której zalety w codziennej eksploatacji doceniają użytkownicy w każdym wieku. Po wykonaniu wstępnych szkiców swojej wizji, zespół zabrał się do pracy. Modyfikacja tylnego wahacza pozwoliła na zamontowanie pary czarnych amortyzatorów Öhlins, jak również 17-calowego tylnego koła z modelu CB500F z oponą Dunlop D212 190/55-ZR17. Przedni błotnik został całkowicie zmieniony, jego położenie obniżono o 25 mm; zastosowano powiększoną kierownicę wymagającą mniejszej siły ze strony kierowcy, a prędkościomierz przeniesiono na górną półkę.

Zachwycające w swojej prostocie nadwozie wiele zawdzięcza pełnemu wykorzystaniu potencjału skanowania 3D. Wzrok przyciąga specjalnie wykonany poliestrowo-węglowy zbiornik paliwa (z aluminiowym wlewem) oraz zespół tylnego siedzenia z oświetleniem LED i siedziskiem pokrytym alkantarą. Ręcznie wykonane podnóżki dodają wyścigowego charakteru, a czerwono-czarny lakier i detale subtelnie nawiązują do klasycznego wizerunku Hondy. Silnik jest fabryczny, ale odprowadzeniem spalin zajmuje się wykonany ze stali nierdzewnej wydech FCR Original.

-

-

HONDA CMX1100 BOBBER

„Wzmocnienie customowego ducha, przy jednoczesnym zachowaniu zabawnego, rozrywkowego charakteru…” Nowa interpretacja, inspirowana eksponującym detale designem modelu CMX1100 Rebel, ma silniejszy customowy charakter, przesuwając motocykl jeszcze dalej w stronę stylu bobber. Mimo obniżenia przodu o 25 mm, zawieszenia obu kół i tylny wahacz są fabryczne. Wykonane specjalnie dla tego motocykla czarne szprychowe koła ubrano w grube opony Bridgestone.

W bobberowym klimacie utrzymana jest aluminiowa kierownica, skórzane siedzenie z perforowanymi skórzanymi profilami, prosty aluminiowy przedni błotnik (z wykończeniem Mirrachrome) oraz malowane obramowanie reflektora. Specjalistom z FCR Original udało się wyjątkowo sprytnie rozmieścić kierunkowskazy LED w klasycznym stylu Mini-Bates, a podobnie jak w CMX Sport, skan 3D pozwolił na stworzenie customowego poliestrowo-węglowego zbiornika paliwa z satynowym wykończeniem Mirrachrome/blue oraz aluminiowego wlewu paliwa. Wydech FCR Original z powłoką ceramiczną jest ważnym elementem wykończenia, podkreślając mechaniczne piękno motocykla.

-

-

CMX1100 Rebel zaprojektowano do spokojnej, relaksującej jazdy, ale także do wyzwalania adrenaliny, gdy w zasięgu wzroku pojawi się wystarczająco kręta droga. Dzięki dużej mocy i wyraźnemu charakterowi, narzuconemu przez istotnie zmodyfikowany dwucylindrowy silnik modelu Africa Twin o pojemności 1084 cm3, w połączeniu ze sztywną ramą z rur stalowych, z wysokiej jakości zawieszeniem i mocnymi hamulcami, powstała bezowiewkowa maszyna typu naked oferująca fantastyczną mieszankę możliwości. Pomyślany od początku jako bobber XXI wieku, pozbawiony wszystkiego, co nie było konieczne, CMX1100 przemawia mocno swoim oszczędnym wyglądem. Stalowe błotniki, przedni i tylny, umieszczono tuż nad grubymi oponami, a okrągły reflektor łączy w sobie wygląd starej motocyklowej szkoły z nowoczesnością oświetlenia LED.

___
źródło: Honda Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Zastrzegamy sobie prawo do jej zmiany bez uprzedzenia, bez podania przyczyny. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Honda

Honda główną atrakcją wystawy VANITY FAIR "GARDEN OF IDEAS" podczas Milan Design Week 2024
Honda główną atrakcją wystawy VANITY FAIR "GARDEN OF IDEAS" podczas Milan Design Week 2024

HONDA | Honda będzie główną atrakcją imprezy "Garden of Ideas" organizowanej przez Vanity Fair Italia podczas Milan Design Week w dniach 16-21 kwietnia.

HONDA MOTODAY 2024 - SZKOLENIE MOTOCYKLOWE W GRUPIE GEZET!
HONDA MOTODAY 2024 - SZKOLENIE MOTOCYKLOWE W GRUPIE GEZET!

HONDA MOTO ▷ Zapraszamy wszystkich miłośników motocykli marki Honda na pierwszą edycję Honda MotoDay'24 w Grupie Gezet! Zarejestruj się i weź udział w wydarzeniu!

Africa Twin i Africa Twin Adventure Sports gotowe do jazd testowych
Africa Twin i Africa Twin Adventure Sports gotowe do jazd testowych

HONDAHonda zaprasza motocyklistów do sieci swoich autoryzowanych dealerów na jazdy testowe modelami Africa Twin oraz Africa Twin Adventure Sports.

Najnowsze oferty

Honda SH 125i ABS, Nowy
Honda SH 125i ABS, Nowy
Dodaj do schowka
 • Model: SH
 • Przebieg: 5 km
 • Napęd: Pas napędowy
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Honda CB 125M Nowy, Prawo jazdy kat.B
 • Model: CB
 • Przebieg: 5 km
 • Napęd: Łańcuch
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Honda CB 125R ABS Prawo jazdy kat B, WYPRZEDAŻ
 • Model: CB
 • Przebieg: 5 km
 • Napęd: Łańcuch
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony