OPEL ASTRA SPORTS TOURER 2022 W PRODUKCJI

Nowość rynkowa będzie dostępna z dwoma wersjami napędu hybrydowego typu plug-in, jako pierwsze zelektryfikowane kombi niemieckiego producenta.

Nowa Astra Sports Tourer kontynuuje udaną tradycję Opla w segmencie kompaktowych kombi, którą około 60 lat temu zapoczątkował Kadett Caravan, pierwszy przedstawiciel tej klasy w ofercie niemieckiej marki.

-

-

NOWY OPEL ASTRA SPORTS TOURER 2022 JUŻ OD 107 900 PLN

Oprócz napędu elektrycznego pod maskę nowej Astry Sports Tourer trafią też bardzo oszczędne silniki benzynowe i wysokoprężny o mocy od 110 KM do 130 KM. W przypadku wersji hybrydowej plug‑in początkowo dostępny będzie zespół o łącznej mocy 180 KM, a później dołączy do niego wersja o mocy 225 KM. Zużycie paliwa według WLTP w zależności od wersji napędu wynosi 5,9-1,1 l/100 km w cyklu mieszanym, przy emisji CO2 133-25 g/km.

Astra Sports Tourer 2022 kontynuuje również ofensywę elektryczną Opla, gdyż już w 2023 r. do oferty dołączy wersja z napędem w pełni elektrycznym.

-

-

Praktyczna i nowa Astra Sports Tourer, której wymiary zewnętrzne to 4642 x 1860 x 1480 mm (dł. x szer. x wys.) przy progu bagażnika znajdującym się na wysokości około 600 mm, wzmacnia reputację Opla jako lidera w segmencie samochodów kombi i jest kolejnym przykładem wysokich kompetencji marki w zakresie efektywnego projektowania takich modeli. Za sprawą wyjątkowo krótkiego przedniego zwisu samochód jest o 60 mm krótszy od poprzedniej generacji, ale ma znacznie wydłużony rozstaw osi, wynoszący 2732 mm (+70 mm wobec poprzedniego modelu i +57 mm w porównaniu z nową Astrą hatchback).

-

BAGAŻNIK Z PODŁOGĄ „Intelli-Space”

Bagażnik nowej Astry Sports Tourer oferuje nawet około 600 litrów użytecznej pojemności przy rozłożonych tylnych siedzeniach i do 1634 litrów po ich złożeniu. Zmieści się w nim zatem nawet kontener ze średniej wielkości psem. Ponadto po złożeniu oparć tylnej kanapy dzielonej w proporcji 40:20:40 (wyposażenie standardowe) podłoga części bagażowej jest zupełnie płaska. Nawet w wersji hybrydowej plug‑in z litowo-jonowym akumulatorem pod podłogą ustawny bagażnik ma odpowiednio ponad 516 lub 1553 litrów pojemności.

W pojazdach napędzanych wyłącznie silnikami spalinowymi przestrzeń bagażową optymalizuje opcjonalna ruchoma podłoga „Intelli-Space”. Jej położenie można łatwo regulować jedną ręką, zmieniając wysokość lub blokując pod kątem 45 stopni. Dla jeszcze większej wygody roletę osłaniającą zawartość bagażnika można schować pod ruchomą podłogą „Intelli-Space” niezależnie od tego, czy jest ona zamontowana wyżej czy niżej.

Nowa Astra Sports Tourer z podłogą „Intelli-Space” ułatwia życie także w przypadku przebicia opony. Pomysłowe schowki – dostępne zarówno z bagażnika, jak i z tylnego siedzenia – zapewniają miejsce na zestaw naprawczy i apteczkę pierwszej pomocy. Można więc po nie sięgnąć bez wypakowywania wszystkiego z samochodu. Oczywiście tylna klapa otwiera się i zamyka automatycznie w reakcji na ruch stopą pod tylnym zderzakiem.

-

-

OPEL VIZOR

Wraz z pięciodrzwiową siostrzaną wersją hatchback, wyjątkowo elegancka Astra Sports Tourer 2022 jest stylistyczną deklaracją Opla i pierwszym kombi tej marki zaprojektowanym zgodnie z koncepcją określaną jako śmiała i przejrzysta. Jednak mimo wszystkich emocji nowa Sports Tourer zachowuje atuty i funkcjonalność swoich poprzedników. Ponadto samochód będzie dostępny z opcjonalnym dwukolorowym nadwoziem. Nowy model z dachem w kontrastującym kolorze wydaje się jeszcze smuklejszy i dłuższy.

Motyw Opel Vizor, stanowiący nowe oblicze marki, jest zgodny ze wzornictwem Opel Compass, w którym osie pionowe i poziome – ostre przetłoczenie na masce silnika i światła do jazdy dziennej stylizowane na skrzydła – łączą się pośrodku z emblematem „Opel Blitz”. Vizor obejmujący cały przedni pas integruje elementy technologiczne, takie jak adaptacyjne reflektory pikselowe Intelli-Lux LED® i przednią kamerę. Nieoślepiający system złożony ze 168 elementów LED pochodzi z flagowych modeli Insignia i Grandland oraz jest wiodącym rozwiązaniem tego typu wśród samochodów klasy kompaktowej i średniej.

Szczególnie dynamicznie Astra Sports Tourer 2022 prezentuje się z profilu. Z tyłu powtórzono wzornictwo Opel Compass. Oś pionową wyznacza w tym przypadku centralnie umieszczone logo z błyskawicą oraz wysoko zamontowane trzecie światło hamowania, zaś oś pozioma to mocno zwężone klosze tylnych lamp LED.

-

-

PURE PANEL 

Wnętrze to również ogromny stylistyczny skok do przodu, zgodnie z mottem „detoks na maksa”. W pełni cyfrowy interfejs HMI (człowiek-maszyna) kokpitu Pure Panel jest minimalistyczny i intuicyjny. Poszczególnymi funkcjami steruje się poprzez mocno panoramiczny ekran dotykowy, zupełnie jak w smartfonie. Nieliczne fizyczne przełączniki służą do regulacji ważnych ustawień, w tym klimatyzacji. Najnowsze systemy multimediów i łączności umożliwiają bezprzewodowe podłączenie kompatybilnych smartfonów przez Apple CarPlay i Android Auto.

Kierowcę wspiera cały zestaw najnowocześniejszych asystentów, takich jak wyświetlacz projekcyjny Intelli‑HUD oraz system Intelli‑Drive.

-

-

AGR

Znakomity komfort siedzenia to już firmowy znak Opla. Opracowane wewnętrznie przednie fotele nowej Astry Sports Tourer mają certyfikat niemieckiego stowarzyszenia na rzecz zdrowych pleców (Aktion Gesunder Rücken e.V. / AGR). Maksymalnie ergonomiczne fotele są najlepsze w klasie pojazdów kompaktowych i oferują szeroką gamę opcjonalnych regulacji – od elektrycznego pochylania oparcia po elektropneumatyczną podporę lędźwiową. Wraz z tapicerką ze skóry nappa użytkownik otrzymuje fotel kierowcy i pasażera z funkcjami wentylacji i masażu oraz podgrzewanie przednich foteli i tylnej kanapy.

-

-

___
źródło: Opel Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Opel

OPEL - KRÓTKA HISTORIA ROZWOJU MULTIMEDIÓW W SAMOCHODZIE
OPEL - KRÓTKA HISTORIA ROZWOJU MULTIMEDIÓW W SAMOCHODZIE

OPEL | Blues, rock, pop, hip-hop – tak różne style muzyczne łączy jedna cecha: inspirują ludzi oraz rozbudzają emocje. A gdzie większość ludzi najczęściej słucha muzyki? Oczywiście w samochodzie!

OPEL - CO NOWEGO W 2023 ROKU?
OPEL - CO NOWEGO W 2023 ROKU?

OPEL | Rok 2022, w którym Opel obchodził swoje 160‑lecie, był zdominowany przez najnowszą generację Astry. Klienci mogą zobaczyć pięciodrzwiową wersję nowej Astry w salonach dealerskich, a coraz więcej osób cieszy się już własnym egzemplarzem. Nadchodzący rok będzie równie emocjonujący i elektryzujący, bo Opel nie zamierza zwalniać tempa. 

NOWY OPEL MOKKA ELECTRIC 2023 - MOCNIEJSZA I Z WIĘKSZYM ZASIĘGIEM
NOWY OPEL MOKKA ELECTRIC 2023 - MOCNIEJSZA I Z WIĘKSZYM ZASIĘGIEM

NOWOŚĆ! | Opel Mokka‑e zmienia nazwę na Opel Mokka Electric. Najlepiej sprzedający się B‑SUV w październiku i listopadzie w Niemczech zyskuje na atrakcyjności dzięki mocniejszemu i oszczędniejszemu napędowi, a także większemu i mocniejszemu akumulatorowi.

Najnowsze oferty

Opel Movano 2.2 Diesel 165KM MT6 / L3 Heavy Podwozie Zabudowa Skrzynia / 0021YTNB
 • Model: Movano
 • Typ nadwozia: Skrzynia
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2023
Opel Corsa Edition 1.2 Benzyna 75KM MT5
 • Model: Corsa
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 17430 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2020
Opel Crossland Elegance 1.2 Turbo Benzyna 130 KM MT6 / Wyprzedaż Floty Demo
 • Model: Crossland
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 3000 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022

Odwiedź nasze salony