NOWA ASTRA I MOKKA Z NOWOŚCIĄ W KOLORZE

Nowy Opel Astra i Opel Mokka to dwa niezwykle emocjonujące, nowe modele niemieckiego producenta, dla których zaprojektowano zaskakujące kolory nadwozia. Wobec wyrazistości stylistycznej nagradzanej Mokki i nowej Astry firma Opel postawiła na nowe, żywe i przyciągające wzrok kolory: zielony dla Mokki i żółty dla Astry.

„Kolor samochodu musi nie tylko podobać się klientowi, ale także pasować do wielkości i sylwetki modelu”wyjaśnia Nicole Heidt, asystentka głównego projektanta ds. kolorów i wykończenia. „Model klasy kompaktowej, taki jak Astra, prezentuje się najlepiej z finezyjnymi lakierami z efektami miki lub metalicznym, które są bardzo popularne wśród klientów w tym segmencie rynku”.

Już na początku prac nad nową Astrą dział marketingu firmy Opel poinformował dział projektowania, że szósta generacja bestsellerowej Astry powinna być dostępna z żółtym lakierem, który ma długą tradycję jako kolor marki.

-

-

Jak zwykle w przypadku zupełnie nowego koloru, Nicole Heidt rozpoczęła proces kreatywny od zbadania trendów kolorystycznych z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi. Doświadczenie podpowiadało jej, że dla nowej Astry warto stworzyć nowy, ciemniejszy odcień żółtego. Z takim pomysłem udała się do lakierni działu projektowania, gdzie zupełnie jak przy obmyślaniu nowej potrawy, osobiście ułożyła „przepis” na nowy kolor.

W 200‑mililitrowej zlewce mieszała po kilka gramów różnych lakierów wykończeniowych od czołowego dostawcy, aż osiągnęła zaplanowany efekt. Następnie przygotowała tzw. tablicę inspiracji, czyli kolaż obrazów, oraz próbki kolorów, by przedstawić propozycję nowego lakieru kierownictwu działów projektowania i marketingu. Po uzyskaniu akceptacji Nicole wykonała próbki dla dostawcy lakieru zaopatrującego zakłady w Rüsselsheim, aby mógł on przygotować produkt do wykorzystania w seryjnej produkcji, maksymalnie zgodny z założeniami projektowymi i otrzymanym wzornikiem.

-

-

Prace nad nowym kolorem dla nowego modelu mogą potrwać nawet cztery lata, a nowy lakier musi być gotowy do użycia przez roboty na 12 miesięcy przed rozpoczęciem produkcji pojazdu. „Żółty, który na początku wybraliśmy jako kolor premierowy dla nowej Astry, okazał się strzałem w dziesiątkę”mówi Nicole Heidt. „Takie kolory są dzisiaj bardzo modne”.

W przypadku Mokki, czyli mniejszego samochodu sportowo-użytkowego (SUV), kierowanego do młodszych klientów niż Astra, nowy kolor miał być odważny i sportowy. Nicole Heidt ustaliła, że na popularności mocno zyskują odcienie zieleni. „Zielony to także doskonały kolor dla bezemisyjnego samochodu z napędem w pełni elektrycznym, takiego jak Mokka‑e” – dodaje.

-

-

Zelektryfikowane pojazdy, w tym w pełni elektryczny Opel Mokka‑e czy nowa Astra z napędem hybrydowym plug-in, to tylko przykłady udziału niemieckiego producenta w rozwijaniu zrównoważonej motoryzacji. Nie bez znaczenia jest też stosowana technologia lakiernicza. Żółty lakier „Kult” przeznaczony dla nowej Astry jest nanoszony w zakładach Opla w Rüsselsheim, gdzie znacząco ograniczono emisję z lakierni. Zakład stosuje obecnie metodę „3‑wet”, która pozwala wyeliminować jeden etap suszenia powłoki. W porównaniu z konwencjonalnymi procesami lakierniczymi umożliwia to ograniczenie emisji CO2 o około 2200 ton rocznie, przy zachowaniu wysokiej odporności na korozję i odpryski spowodowane uderzeniami drobnych kamyków z drogi. Ponadto zużycie wody zmniejszyło się o około 1800 m3 rocznie.

___
źródło: Opel Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Opel

Nowe systemy wspomagania kierowcy obowiązkowe od lipca: modele Opla są gotowe
Nowe systemy wspomagania kierowcy obowiązkowe od lipca: modele Opla są gotowe

Opel Bezpieczeństwo ponad wszystko: wiele systemów wspomagania kierowcy jest już dostępnych w standardzie w bestsellerowym miejskim samochodzie Opel Corsa

Opel Corsa bestsellerem sprzedaży wśród małych samochodów w Niemczech w pierwszej połowie 2024 roku
Opel Corsa bestsellerem sprzedaży wśród małych samochodów w Niemczech w pierwszej połowie 2024 roku

OPELNiezwykle popularna Corsa – w tym roku w Niemczech sprzedano ponad 20 000 nowych samochodów. Corsa Electric jest również liderem w segmencie małych samochodów z napędem elektrycznym. Marka Opel zarejestrowała w czerwcu wzrost sprzedaży o prawie 18%, a jej udział w rynku samochodów osobowych znacząco wzrósł do 5,8 %.

Pionier kompaktowych vanów: Opel Zafira świętował 25 rocznicę swojej światowej premiery
Pionier kompaktowych vanów: Opel Zafira świętował 25 rocznicę swojej światowej premiery

Opel | Rewolucyjny: koncepcja foteli typu Flex7 wyznaczyła w 1999 roku nowe standardy w dziedzinie wszechstronności wnętrza. Zdobywca nagród: Zafira kilkakrotnie otrzymała prestiżową „Złotą Kierownicę”. 

Najnowsze oferty

Opel Grandland GS Hybrid 1.2 Turbo 136 KM eDCT6 | 682239
 • Model: Grandland
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Opel Mokka GS 1.2 Turbo Benzyna AT8 130KM S/S | 674273
 • Model: Mokka
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Opel Vivaro Vivaro Furgon Extra Long 2.0d 144 KM EAT8 | 674287
 • Model: Vivaro
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony