ALFA ROMEO TONALE NAJPIĘKNIEJSZYM SAMOCHODEM W SIECI 2022 ROKU

Niepowtarzalny styl, typowy dla Alfy Romeo, który wyznacza przyszłość, czerpiąc inspirację z cennego dziedzictwa marki, pozwolił Alfie Romeo Tonale zdobyć, zaledwie kilka dni po debiucie, tytuł „Auto Più Bella del Web („Najpiękniejszy samochód w sieci") 2022 roku, nagrodę przyznawaną przez Infomotori.com. Portal corocznie od 2007 roku wybiera spośród bardzo silnej konkurencji samochodową królową piękności, angażując w głosowanie ponad 50 000 czytelników. Internauci przy wyborze docenili też gamę wydajnych silników hybrydowych Tonale, które mogą poprawić osiągi przy poszanowaniu środowiska naturalnego, dynamikę jazdy i zwinność charakterystyczne dla Alfy Romeo dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technicznym, oprogramowanie i łączność, które oferują jeszcze lepsze wrażenia z jazdy i chronią wartość rezydualną.

-

-

Alfa Romeo Tonale cechuje się atrakcyjnym, wybiegające w przyszłość designem, wyznaczając nowe kanony stylistyczne, które pozostaną punktem odniesienia w przyszłych modelach Alfy Romeo: 5-otworowe, aluminiowe obręcze kół, cyfrowy kokpit zegarów, 3-ramienna sportowa kierownica i reflektory główne o sinusoidalnym kształcie. Kompaktowe wymiary Tonale - długość 4,53 m, szerokość 1,84 m i wysokość 1,6 m - łączą w sobie wyjątkowość włoskiego kunsztu i oryginalny, współczesny styl typowy dla Alfy Romeo, tworząc syntezę prestiżowego dziedzictwa i spojrzenia w przyszłość.

-

-

Tonale wyróżniają charakterystyczne cechy stylistyczne, które weszły do historii światowej motoryzacji, takie jak „GT Line”, biegnąca od tyłu do reflektorów, przywołując na myśl kształty Giulii GT i przeplatając się z pełnymi i eleganckimi bryłami nadwozia, przypominającymi kultowe modele, jak 8C Competizione. Z przodu w centralnym punkcie znajduje się niepowtarzalne „Trilobo” oraz charakterystyczny grill Alfy Romeo „Scudetto" . Zmysłowość i dynamizm samochodu przejawiają się również w formie ogromnej tylnej szyby.

Estetyka, materiały i ergonomia wnętrza zostały zaprojektowane z myślą o kierowcy i zainspirowane historią wyścigów Alfy Romeo, z łatwym dostępem do wszystkich elementów sterujących, co zapewnia bezpieczne i niezrównane wrażenia z jazdy. Wnętrze zostało „skrojone na miarę” z zestawem wskaźników skierowanym w stronę kierowcy. Wszystkie elementy sterujące są na wyciągnięcie ręki, łatwo dostępne z poziomu wyświetlacza centralnego i mogą być sterowane przez manualne przyciski lub cyfrowo. Z taką samą troską potraktowano pasażerów, którym zapewniono idealną przestrzeń do komfortowego podróżowania. W rezultacie powstało wnętrze zaprojektowane dla i wokół pasażerów, charakteryzujące się drobiazgową dbałością o szczegóły oraz najwyższą jakością. Wnętrze Tonale wzbudza prawdziwe emocje, nie wspominając o najnowszej technologii, która zapewnia łączność i komfort, przy jednoczesnym zachowaniu przyjemności ze sportowej jazdy.

Piękno Tonale nie jest celem samym w sobie: przykładem tego są reflektory, wierne koncepcji „3+3" z nowymi reflektorami adaptacyjnymi Full-LED Adaptive Matrix, oferującymi najdoskonalsze rozwiązania technologiczne, zapewniające najlepsze możliwe oświetlenie drogi, a jednocześnie przywołującymi dumny wygląd modeli, jak SZ Zagato i samochodu koncepcyjnego Proteo, tworząc unikalną i natychmiast rozpoznawalną linię przodu. Światła tylne wyróżniają te same elementy stylistyczne co reflektory przednie, tworząc sinusoidę, która całkowicie otacza tył samochodu i staje się unikalną i wyróżniającą „sygnaturą świetlną”.

-

___
źródło: Alfa Romeo Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Zastrzegamy sobie prawo do jej zmiany bez uprzedzenia, bez podania przyczyny. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Alfa Romeo

Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet
Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet

WYRÓŻNIENIE | Podczas konwencji dealerów, która miała miejsce w Warszawie, Stellantis Polska przyznał nagrody swoim najlepszym dealerom.

Nagroda Moto Awards dla zachwycającej Alfy Romeo 33 Stradale
Nagroda Moto Awards dla zachwycającej Alfy Romeo 33 Stradale

ALFA ROMEO | Redakcje Auto Świat i Onet ogłosiły zwycięzców plebiscytu „Moto Awards 2023”. Zwycięzcą kategorii sportowych aut została unikatowa, jedyna w swoim rodzaju Alfa Romeo 33 Stradale, która zadebiutowała w zeszłym roku.

W centrum testowym Balocco powstaje nowa Alfa Romeo Milano.
W centrum testowym Balocco powstaje nowa Alfa Romeo Milano.

Alfa Romeo | Na torze testowym Balocco, w legendarnym centrum testowym Alfy Romeo, włoski zespół inżynierów Alfy Romeo intensywnie pracuje nad nową Alfą Romeo Milano.

Najnowsze oferty

Alfa Romeo Giulia Competizione 2.0 GME 280 KM Q4
 • Model: Giulia
 • Typ nadwozia: Sedan / Limuzyna
 • Przebieg: 250 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Alfa Romeo Giulia SPRINT 2.0 280KM AT 8 Q4 MY23
 • Model: Giulia
 • Typ nadwozia: Sedan / Limuzyna
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Alfa Romeo Stelvio Veloce Q4 AT8 2.0 280KM Vesuvio Black
 • Model: Stelvio
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony