ALFA ROMEO TONALE NAJPIĘKNIEJSZYM SAMOCHODEM W SIECI 2022 ROKU

Niepowtarzalny styl, typowy dla Alfy Romeo, który wyznacza przyszłość, czerpiąc inspirację z cennego dziedzictwa marki, pozwolił Alfie Romeo Tonale zdobyć, zaledwie kilka dni po debiucie, tytuł „Auto Più Bella del Web („Najpiękniejszy samochód w sieci") 2022 roku, nagrodę przyznawaną przez Infomotori.com. Portal corocznie od 2007 roku wybiera spośród bardzo silnej konkurencji samochodową królową piękności, angażując w głosowanie ponad 50 000 czytelników. Internauci przy wyborze docenili też gamę wydajnych silników hybrydowych Tonale, które mogą poprawić osiągi przy poszanowaniu środowiska naturalnego, dynamikę jazdy i zwinność charakterystyczne dla Alfy Romeo dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technicznym, oprogramowanie i łączność, które oferują jeszcze lepsze wrażenia z jazdy i chronią wartość rezydualną.

-

-

Alfa Romeo Tonale cechuje się atrakcyjnym, wybiegające w przyszłość designem, wyznaczając nowe kanony stylistyczne, które pozostaną punktem odniesienia w przyszłych modelach Alfy Romeo: 5-otworowe, aluminiowe obręcze kół, cyfrowy kokpit zegarów, 3-ramienna sportowa kierownica i reflektory główne o sinusoidalnym kształcie. Kompaktowe wymiary Tonale - długość 4,53 m, szerokość 1,84 m i wysokość 1,6 m - łączą w sobie wyjątkowość włoskiego kunsztu i oryginalny, współczesny styl typowy dla Alfy Romeo, tworząc syntezę prestiżowego dziedzictwa i spojrzenia w przyszłość.

-

-

Tonale wyróżniają charakterystyczne cechy stylistyczne, które weszły do historii światowej motoryzacji, takie jak „GT Line”, biegnąca od tyłu do reflektorów, przywołując na myśl kształty Giulii GT i przeplatając się z pełnymi i eleganckimi bryłami nadwozia, przypominającymi kultowe modele, jak 8C Competizione. Z przodu w centralnym punkcie znajduje się niepowtarzalne „Trilobo” oraz charakterystyczny grill Alfy Romeo „Scudetto" . Zmysłowość i dynamizm samochodu przejawiają się również w formie ogromnej tylnej szyby.

Estetyka, materiały i ergonomia wnętrza zostały zaprojektowane z myślą o kierowcy i zainspirowane historią wyścigów Alfy Romeo, z łatwym dostępem do wszystkich elementów sterujących, co zapewnia bezpieczne i niezrównane wrażenia z jazdy. Wnętrze zostało „skrojone na miarę” z zestawem wskaźników skierowanym w stronę kierowcy. Wszystkie elementy sterujące są na wyciągnięcie ręki, łatwo dostępne z poziomu wyświetlacza centralnego i mogą być sterowane przez manualne przyciski lub cyfrowo. Z taką samą troską potraktowano pasażerów, którym zapewniono idealną przestrzeń do komfortowego podróżowania. W rezultacie powstało wnętrze zaprojektowane dla i wokół pasażerów, charakteryzujące się drobiazgową dbałością o szczegóły oraz najwyższą jakością. Wnętrze Tonale wzbudza prawdziwe emocje, nie wspominając o najnowszej technologii, która zapewnia łączność i komfort, przy jednoczesnym zachowaniu przyjemności ze sportowej jazdy.

Piękno Tonale nie jest celem samym w sobie: przykładem tego są reflektory, wierne koncepcji „3+3" z nowymi reflektorami adaptacyjnymi Full-LED Adaptive Matrix, oferującymi najdoskonalsze rozwiązania technologiczne, zapewniające najlepsze możliwe oświetlenie drogi, a jednocześnie przywołującymi dumny wygląd modeli, jak SZ Zagato i samochodu koncepcyjnego Proteo, tworząc unikalną i natychmiast rozpoznawalną linię przodu. Światła tylne wyróżniają te same elementy stylistyczne co reflektory przednie, tworząc sinusoidę, która całkowicie otacza tył samochodu i staje się unikalną i wyróżniającą „sygnaturą świetlną”.

-

___
źródło: Alfa Romeo Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Zastrzegamy sobie prawo do jej zmiany bez uprzedzenia, bez podania przyczyny. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Alfa Romeo

VALTTERI BOTTAS ODEBRAŁ SWOJĄ GIULIĘ GTAm
VALTTERI BOTTAS ODEBRAŁ SWOJĄ GIULIĘ GTAm

ALFA ROMEO | Fiński kierowca zespołu Alfa Romeo F1 Team odebrał swoją prywatną, limitowaną Giulię GTAm. Od teraz jest 1 z 500 klientów Giulii GTA, „kolekcjonerskiego samochodu” inspirowanego zwycięskim i niezapomnianym pierwowzorem stworzonym 1965 roku.

ALFA ROMEO TONALE WIELKIM ZWYCIĘZCĄ PLEBISCYTU AUTO LIDER 2023
ALFA ROMEO TONALE WIELKIM ZWYCIĘZCĄ PLEBISCYTU AUTO LIDER 2023

ALFA ROMEO | W 21. edycji plebiscytu Auto Lider czytelnicy czasopism Auto Moto i Motor oraz portalu magazynauto.pl oddali przeszło 100 tysięcy głosów na najlepsze ich zdaniem samochody podzielone na 14 kategorii.

100 LAT QUADRIFOGLIO, 60 LAT AUTODELTY
100 LAT QUADRIFOGLIO, 60 LAT AUTODELTY

ALFA ROMEO | Alfa Romeo ogłosiła oficjalne rozpoczęcie obchodów 100-lecia legendarnego symbolu Quadrifoglio (czterolistnej koniczyny) oraz 60-lecia Autodelty.

Najnowsze oferty

Alfa Romeo Stelvio Veloce 2.0 280KM AT8 Q4 Vesuvio, Asystent Kierowcy+, Pakiet Premium
 • Model: Stelvio
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2022
Alfa Romeo Stelvio MY23-VELOCE 2.0 GME 280 KM Q4 Vesuvio Grey (035)
 • Model: Stelvio
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Alfa Romeo Stelvio MY23-VELOCE 2.0 GME 280 KM Q4 Vesuvio Grey (035)
 • Model: Stelvio
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony